Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wing Chun czy JKD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_learner
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Wing Chun czy JKD
witam ma pytanie mam zamir zaczac trenowac wing chun lub JKD co bardziej polecacie czy pojsc na skroty czy moze uczyc sie po szczeblach :) co by było dla mnie lepsze :)

No i mam pytanie czy moze polecicie jakies dobre ksiazki na temat Kung-fu nie tylko jakos sama nauka sztuki walki ale tez teoria i moga byc tez odmienne dzieła literackie :) pozdraiam
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun czy JKD

witam ma pytanie mam zamir zaczac trenowac wing chun lub JKD co bardziej polecacie czy pojsc na skroty czy moze uczyc sie po szczeblach :) co by było dla mnie lepsze :)


Na skróty się nie da, więc pozostaje Ci mozolna praca na każdy szczebelek zaawansowania.


No i mam pytanie czy moze polecicie jakies dobre ksiazki na temat Kung-fu nie tylko jakos sama nauka sztuki walki ale tez teoria i moga byc tez odmienne dzieła literackie :) pozdraiam


J.Szymankiewicz „KUNG FU - Ilustrowana historia chińskich sztuk walki.”, Warszawa 2006, dostępna w księgarniach EMPiK i poprzez sprzedaż wysyłkową prowadzoną przez Wydawnictwo Wiatr.
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun czy JKD

No i mam pytanie czy moze polecicie jakies dobre ksiazki na temat Kung-fu nie tylko jakos sama nauka sztuki walki ale tez teoria i moga byc tez odmienne dzieła literackie :) pozdraiam


J.Szymankiewicz „KUNG FU - Ilustrowana historia chińskich sztuk walki.”, Warszawa 2006, dostępna w księgarniach EMPiK i poprzez sprzedaż wysyłkową prowadzoną przez Wydawnictwo Wiatr.


Oj nie.. Przepraszam. Ja rozumiem, ze jestes zwiazany z J.Sz, ale przegladalem te ksiazke. Glownie dzial o chuojiao i fanzi. Poza tym, ze jest tam troche fajnych fotek, to w opisach panuje niezly metlik, a juz prawdziwy hardcore, to pokaleczone transkrypcje. W ksiazce za 100 zl..
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun czy JKD

Poza tym, ze jest tam troche fajnych fotek, to w opisach panuje niezly metlik, a juz prawdziwy hardcore, to pokaleczone transkrypcje.


To akurat jest zdaje się standardem w publikacjach J. Sz. ;)
Ta książka naprawdę kosztuje stówę? O mamo... wydana jest pięknie, ale cena jest zaporowa. Swoją drogą, przy takiej cenie, to mozna konsultanta językowego zatrudnić, nieprawdaż :)

Z dobrymi książkami jako takimi będzie problem, ale jest trochę dobrych artykułów na sieci i na forum.

K.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun czy JKD

czy pojsc na skroty czy moze uczyc sie po szczeblach


Co przez to rozumiesz? Skróty to JKD a szczeble VT? Czy może odwrotnie? Sprecyzuj co masz na myśli...
Jednak zapewniem, że ani jeden ani drugi wybór nie będzie skrótem :)
  • 0

budo_learner
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun czy JKD
Ogolnie poszukuje takowej literatury ktora mogłą by mi przedstawic chociaz z teroretycznej strony o sztukach walki kung-fu i nie tylko moze to tez ze strony taoistycznej czyli religijnej ogolnie mowiac jestem osoba raczkujaca w tych sprawach i chciał bym wiedziec troche histori i troche cennych wiadomosci o tym co zaczne cwiczyc :) wiem jest ogrom zeczy w internecie na ten temat ale jak sami wiecej duza z tej czesci jest niewłasciwie przedstawiona albo i błednie
Jak narazie to załuje ze w Białymstoku nie ma sekcji Kung-fu a bardzo by mi na tym zalezało
Poprostu staram sie zajac czyms bo juz mnie nudzi ta szara zeczywistosc :) jak narazie to przeczytałem "łowa smoka ""Tao of JKD" no i zaczne czytac dalsze jego dzieła oczywiscie wiem ze wiedza o kung-fu nie konczy sie na Bruce Lee :lol: dlatego chciał bym wiedziec owiele wicej na temat Kung-fu no ale napewno przejze forum ktore ma bardzo duzo wiedzy tez :) pozdrawiam Maciej
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024