Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rewolucja w Kung Fu - darmowy e-book


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_redakcja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Rewolucja w Kung Fu - darmowy e-book
Powstała kolejna książka, udostępniana za darmo.

Dołączona grafika

Przedstawia zarys historii yiquan, od początków nauki jego twórcy Wang Xiangzhai'a, poprzez jego spadkobiercę Yao Zongxuna, do czasów obecnych, ze szczególnym uwzględnieniem braci Yao.

Po raz pierwszy dużo informacji o tym, co działo się w czasach po powstaniu ChRL, także w czasie niesławnej rewolucji kulturalnej.

Do ściągnięcia z działu 'Darmowe e-booki' serwisu Akademii Yiquan:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_redakcja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rewolucja w Kung Fu - darmowy e-book
15 stycznia udostępniłem darmowy e-book "Yiquan. Rewolucja w kung-fu". Dzisiaj wprowadziłem tam małą poprawkę.

Już w 'Anegdotach' w starej wersji stron yiquan była relacja z tego pojedynku Wang Xiangzhai'a ze słynnym japońskim mistrzem judo. Nazwisko Japończyka zapisałem wówczas: Batian Yilang (jest to zapis w transkrypcji pinyin chińskiej wymowych znaków, jakim się to nazwisko zapisuje).

Przy okazji tego e-booka starałem się sprawdzić prawidłową japońską wymowę i pisownię. Ponieważ Japończycy stosują różne wymowy, tutaj nie miałem pewności, dlatego napisałem: Hatsuda (Hatta?)

Dzisiaj udało mi się zidentyfikować tę osobę. Jest to z całą pewnością Hatta Ichiro. Dlatego w e-booku dodałem poniższy fragment:

"Ichiro Hatta był znanym w całej Azji południowo-wschodniej mistrzem judo. W 1929 roku był członkiem drużyny, która promowała judo w USA. Tam zetknął się z zapasami w stylu wolnym i zaczął je propagować w Japonii. W 1932 roku był reprezentantem Japonii w zapasach na igrzyskach olimpijskich w Los Angeles. W 1936 roku był trenerem japońskiej reprezentacji zapaśniczej na igrzyskach olimpijskich w Berlinie. Później promował wymianę szkoleniową pomiędzy Japonią i USA. Podobno dzięki niemu także amerykańskie zapasy w stylu wolnym zawdzięczają wzrost poziomu. Uzyskał wysokie stopnie w japońskich sztukach walki: 8 dan w judo, 8 dan w aikido oraz 7 dan w kendo."
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024