Skocz do zawartości


Zdjęcie

Leung Ting - Wing Tsun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

budo_ii
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Leung Ting - Wing Tsun
Cóż, w zasadzie wiążesz mi ręce tym postem, bo nie sądzę żebym mógł Cię przekonać o skuteczności mojego tan sau :D

No dobra jeszcze tylko jeden kontr-argument :D

Tan sau musi być petarda,bo inaczej "ugniesz się" pod wielką łapą i zatłucze Cię


Nie dopuszczę do ugięcia się mojego tan sau, cała sztuka tej techniki to jest właśnie umiejętne połączenie tan sau z innymi technikami (zwrot, pak sau, kuen), tak żeby nie musieć się siłować z ręką przeciwnika (pomimo tego że Twój tan sau jest nie do zdarcia i zawsze zwyciężysz wymianę cios- tan sau, sama idea siłowania się jest w WT niedopuszczalna).

W samym poon sau pewnie mamy ogromnie dużo różnic, w sumie chętnie bym zobaczył jak to się robi u Was, ot dla samokształcenia :D

A nas uratuje kuen-petarda :D
Pozdrawiam Ving Tsunowców, ćwiczcie ostro i miejcie z tego dużo radości :D
  • 0

budo_aqw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Leung Ting - Wing Tsun
"sama idea siłowania się jest w WT niedopuszczalna"
Myślałem,że już zakończymy rozmowę o tan sau,ale jak widać jest to temat rzeka,a ja nie dopuszcze przecież do tego abyś myślał,że w VT siłujemy się :wink: otóż sama pozycja, silny łokieć,nawet dokręceni ręki wokół własnej osi (nie ma dodatkowego spinania bica,czy trica,oprócz tego delikatnego napięcia wynikającego z ludzkiej anatomi i pozycji ręki... W siłowaniu się nie mamy szans z "Pudziankami" :-) ) sprawia,że tan jest jest mocny(ta petarta :P ),ale nie da się wykorzystać tej siły przeciwko Tobie,bo nie pochodzi z mięśni tylko z łokcia. Gdybyś się napiął w tan sau (mięśniami) i uchowaj Boże jeszcze zaparł,to dobry chunowiec od razu zacznie ściągać w dół i pośle do gleby :wink:

"cała sztuka tej techniki to jest właśnie umiejętne połączenie tan sau z innymi technikami (zwrot, pak sau, kuen)"
Pamiętaj,że wing chun to ekonomia ruchów,jeżeli z góry chcesz założyć,że będziesz się ratował innymi technikami to w końcu wylądujesz gdzieś w trzeciej formie(nie zrozum mnie źle,jak trzeba to trzeba się ratować po to są inne techniki,ale odpowiednie nastawienie sprawi że podstawe techniki będziesz miał świetne) :wink: Walki są proste(niezłożone) i wc jest prosty...dla tego jest taki dobry w realnej walce :-)

"A nas uratuje kuen-petarda" Kuen jest fajną techniką,no ale powoduje i u Ciebie skręcenie (gorszy faceing) Musimy się ratować jak jesteśmy w dupie,rzecz w tym żeby się w niej nie znaleźć :D
  • 0

budo_ii
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Leung Ting - Wing Tsun
To nie jest "ratowanie się" innymi technikami, tylko współgranie, moment w którym przestajesz wykonywać 1. technika, 2.technika, 3. technika... tylko kiedy wszystkie techniki stają się świetnie współgrającą, elegancką całością. Niezależnie w jaki sposób wykonywany, sam tan sau nie wygra walki.

Walki są proste(niezłożone) i wc jest prosty...dla tego jest taki dobry w realnej walce Smile


Tak, tak, tak :D
  • 0

budo_ii
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Leung Ting - Wing Tsun
Czy jakiś moderator mógłby pousuwać te posty? :oops:
Moja przeglądarka nie bardzo chce współpracować :oops:
  • 0

budo_aqw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Leung Ting - Wing Tsun
"Niezależnie w jaki sposób wykonywany, sam tan sau nie wygra walki"
Sorry ale myśle że nie doceniasz tej techniki. W 90% walk tan sau z uderzeniem(same ciosy gdy jest możliwość) i wejście prawdopodobnie wystarczą (o ile tan sau robi swoje,ciosy to nie liście,tylko naprawde wbijają się w przeciwnika). 10% tak na oko pozostawiam na walki z kimś kto kuma baze (niewielu jest takich) :wink:
  • 0

budo_aqw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Leung Ting - Wing Tsun
"(...)tylko kiedy wszystkie techniki stają się świetnie współgrającą, elegancką całością."

Wiele rzeczy powiedziałbym o wing chunie,ale nie to że jest elegancki... Agresywny na pewno... Eleganckie oznacza przeciwproporcjonalne do skuteczne.Takie jest moje zdanie. :wink:

Jeśli koniecznie upierasz się przy korzystaniu z bardziej złożonych technik,czy ich kombinacji to olej tan sau i od razu łam ręce z drugiej formy :twisted: żartuje oczywiście :wink:
  • 0

budo_ii
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Leung Ting - Wing Tsun
Jest dokładnie tak ja mówisz :D Tan sau + uderzenia + wejścia = świetny sposób na wygranie walki :D To jest właśnie jedna z tych fantastycznych kombinacji o których pisałem :D . Tylko jak mniemam takie połączenie Ty i ja wykonywalibyśmy w troszkę inny sposób, ze względu na charakter stylu. A czy któryś byłby gorszy? Nie sądzę.

Owszem, wing chun jest brutalny, skuteczny, szybki i... elegancki na swój sposób :D Ale to moje bardzo subiektywne zdanie, przy czym dla mnie elegancki nie znaczy ładny, ani efektowny.
  • 0

budo_aqw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Leung Ting - Wing Tsun
"Jest dokładnie tak ja mówisz Tan sau + uderzenia + wejścia = świetny sposób na wygranie walki"
Można było napisać to pare postów wcześniej :-) zamiast
"cała sztuka tej techniki to jest właśnie umiejętne połączenie tan sau z innymi technikami (zwrot, pak sau, kuen)"
bo zaczynałem wierzyć,że robicie tan sau po to żeby móc przejść do następnej techniki :-)
  • 0

budo_ii
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Leung Ting - Wing Tsun
15 minut wspólnego treningu powiedziałoby nam więcej niż cała ta rozmowa :D
  • 0

budo_aqw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Leung Ting - Wing Tsun
zgadzam się :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024