Skocz do zawartości


Zdjęcie

world oyama karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

budo_orygano
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: world oyama karate
Ja nie rozumie, po co robić odłam i stwarzać nową orgamizację jaką jest IFK przecież było dobrze jak byliśmy w WOKO !!!


Jaka jest tego podstawa, że zrezygnowano w WOKO?
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: world oyama karate
Pytając o to na forum otrzymasz najpewniej informacje albo niepełne, od ludzi niedoinformowanych, albo nieprawdziwe, od ludzi wrogich Oyama Karate (a tych na tym forum akurat nie brakuje).
Spytaj o to swojego sensei, albo zadzwoń do centralnego dojo w Krakowie, tam powinieneś otrzymac informacje z pewnego źródła :)
  • 0

budo_orygano
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: world oyama karate
Wątpię w to że jak zadzwonie do centralnego dojo w Krakowie, to otrzymam szczegółową odpowiedź !!!
  • 0

budo_kempachi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: world oyama karate
Kiedys gdy bylem w centralnym dojo w Krakowie na jednym z egzaminow zapytalem swojego snseja:

- sensej, czy shihan (Dyduch) zajmuje sie czyms jeszcze poza prawadzeniem dojo?
- shihan zyje z karate - uslyszalem odpowiedz.
- To z tego da sie wyrzyc? - zapytalem - inni sensejowia jakich znam mają inne zawody, jakie wykonuja poza dojo.
- a wiesz dlaczego shihan jest siwy? - zapytal mnie mnie sensej
- Dlaczego? - odpowiedzialem.
- albowiem jest to zawod bardzo stresujacy, wiele rzeczy w karate rozchodzi sie o pieniadze. Wielu ludzi kloci sie o nie, przez co zdarzaja sie problemy w organizacjach.

Gdy nastapil rozlam uslyszalem taka plotke ze Shihan Jan nie zgadza sie z polityka finansowa, jaka narzucil Y.Oyama. Czlakostwo w WOKO widac stalo sie zbyt drogie dla polskiej organizacji.

Gdyby ktos znalazl jakas oficjalna odpowiedz odnosnie tego pytania, to sam chetnie bym ja uslyszal. Jednakze ten temat zdaje sie byl juz dyskutowany na tym forum i nie przyniosl konkretnej odpowiedzi.
  • 0

budo_orygano
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: world oyama karate
to jest zdjęcie z tego roku z marca

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: world oyama karate
Witam wszystkich Kolegów...Zazwyczaj staram się nie uczestniczyć w rozmowach tego typu ale tym razem okażę słabość :)
Znam wielu zawodników i instruktorów Oyama. Miałem też kiedyś zaszczyt osobiście poznać Shihan Jana Dyducha. Bardzo cenię tych ludzi i ich organizację. Zrobili tu w Polsce kawał dobrej roboty ...i nadal robią...Wielu Oyamusów :lol: to moi dobrzy znajomi. Powiem więc tyle nawet jak się organizacja rozpadnie na Świecie czy w Polsce Ludzie Ci z otwartymi ramionami zostaną przyjęci do innych organizacji knockdown. A to dlatego, że prezentują nie tylko wielki kunszt w karate ale też są to bardzo wartościowe jednostki...Takie dywagacje i udowadnianie innym w jakiej to słabej są organizacji, że ich oszukali itd są niskie i świadczą o zakompleksieniu piszących takie posty. Jeśli chcecie w ten sposb ściągnąć ludzi do swoich wspaniałych organizacji to myślę nie tędy droga...
PS.Pozdrowienia dla Wszystkich karateka Oyama. W niedzielę kilkoro z was zobaczę :)
  • 0

budo_nowytu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: world oyama karate
widzę,że ganisz wszystkich, którzy coś złego napisza o karate mamonie ,a sam nie potrafisz odpowiedzieć na padające tu pytania odsyłając wszytkich do sekretariatu w Krakowie . Więc wyśil sie i używaj konkretów odpowidając na pytanie boisz sie pisac o anomalniach mamony głowa do góry nikt Ci głowy nie urwie Shalom !
Dziwie się,że shihan boi sie podjąć odpowiedzialności nadawania danów ,a może do 5 włącznie tylko wysługuje sie S.Oyama, który jest szefem innej organizacji , nie podejrzewam,że kancho Oyama za pieniądze zrobi wszystko.
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: world oyama karate
Gdybym znał odpowiedź na zadane pytanie to bym odpowiedział, ale że tak nie jest to nie próbuje, w przeciwieństwie do pana NowyTU, który pomimo iż nie wie, próbuje odpowiedzieć. Ktoś mógłby spytać czemu więc nie próbuje się dowiedzieć. Odpowiedź jest prosta, bo jest mi to obojętne. Dla mnie nie jest ważne jakie naszywki ktos ma na kimonie, czy jego organizacja nazywa się tak czy siak. Ważne jest Karate, ważne jest samo ćwiczenie, ważne jest dążenie do doskonałości.

Co do stopni mistrzowskich, to ja uważam że fakt przeprowadzania egzaminów przez Soshu jest bardzo pozytywny. Jest to w koncu największy autorytet jeśli chodzi o Oyama Karate i skoro zgadza sie przyjeżdżać do polski, to najwyraźniej nie przeszkadza mu istnienie drugiej organizacji. To jest jego decyzja i nie nam ją kwestionować, chyba ze jakiemuś domorosłemu mistrzowi wydaje się że wie lepiej.

Fakt że ktos nie ma ochoty zapytać u źródła (w centralny Dojo w Krakowie), tylko pyta tutaj, wskazuje jedynie na to, ze ktoś wcale nie chce znać odpowiedzi, a jedynie siać ferment.

Może zanim ktoś postanowi coś napisać, albo powiedzieć, powinien przypomnieć sobie słowa Przysięgi Dojo, przypomniec sobie co znaczy trenować Karate, a potem zastanowić się czy w świetle tych słów warto sie odzywać.
  • 0

budo_nowytu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: world oyama karate
zgadza się tak własnie jest ,a ze słowami dojo kun sie nie rozpędzaj bo tych oszołomów co zakładaja swoje organizacje czyli odłamy w Polsce Ona z pewnością nie dotyczy !!!
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: world oyama karate

Może zanim ktoś postanowi coś napisać, albo powiedzieć, powinien przypomnieć sobie słowa Przysięgi Dojo, przypomniec sobie co znaczy trenować Karate, a potem zastanowić się czy w świetle tych słów warto sie odzywać.


Zgadzam sie w stu procentach.

Zastanawia mnie tylko jeden fakt, dlaczego jeśli ktokolwiek narzeka na sytuację panującą w organizacji Shihan Dyducha czyli na składki, na rozłam, na to kto jest zarządcą organizacji, to są to członkowie innych organizacji. Panowie i Panie co was obchodzi to, jaka sytuacja panuje w naszej organizacji, co was obchodzą nasze składki, czy ludzie którzy nami kierują? Skoro podjęliśmy decyzję jakie karate ćwiczymy i godzimy się na warunki nałożone odgórnie, to zajmijcie się uprawianiem karate w swoich organizacjach i narzekaniem na sytuację jaka panuje u was, nie potrzebujemy misjonarzy!!!
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: world oyama karate
Przepraszam, ale kim ty jesteś żeby to oceniać? Może przedstawisz się nam wszystkim? Bo jeśli faktycznie jesteś wielkim mistrzem, kimś kto całe swoje (długie) życie poswięcił doskonaleniu sztuki Karate to chętnie zastanowie sie nad twoimi słowami.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: world oyama karate
nowyTU spokojnie proszę. I radzę spojrzeć na podwieszony temat ;)

http://www.forum-kul...showtopic=84165

bo może się skończyć urlopem na forum ;)
  • 0

budo_wysokie_kyu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: world oyama karate
NowyTu jezeli Shihana Jana Dyducha nazywasz "oszolomem" to czas zastanowic sie nad konkretna terapia w odpowiednim osrodku (cechy szczegolne takich miejsc, to chociazby brak klamek w drzwiach czy miekkie sciany). Wedle moich spostrzezen, to wlasnie Ty okazujesz sie w tej sytuacji oszolomem.

Zastanawia mnie fakt, jak to jest, ze do niektorych filozofow, mistrzow - teoretykow nie docieraja pewne prawdy: Shigeru Oyama jest patronem IFK, popiera obie organizacje, zachowuje swietne stosunki z Shihanem Dyducham, wiec o co chodzi? Czemu na forach zawsze znajdzie sie kilku oszolomow szukajacych dziury w calym? Moze powiedz po prostu co chcesz, osiagnac swoim ciaglym nazekaniem? Probujesz kogos nawrocic na "jedyna sluszna" Twoim zdaniem droge, jakakolwiek ona nie jest? K
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: world oyama karate
spkojnie Panowie bez kłótni
wrocmy do tematu
nowyTU juz wie o popelnionym bledzie ;)
  • 0

budo_nowytu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: world oyama karate
Nigy nie nazwałem shihan Dyducha oszołomem i proszę nie wkładać mi w usta słów , które sam chcesz wypowiedzieć. Szanowałem Oyama Karate jako WOK i Sigeru Oyame cenie jako wielkiego mistrza. Proszę nie obracać moich wypowiedzi w wasze polityczne spory i podziały w Oyama Karate.Mój głos jest tylko polemiką i mam swoje zdanie .
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: world oyama karate

Nigy nie nazwałem shihan Dyducha oszołomem i proszę nie wkładać mi w usta słów...


nikt tego nie robi

...które sam chcesz wypowiedzieć.


ja napewno nic takiego nie chce powiedziec. w tym zdaniu masz przyklad swojego prowokacyjnego sposobu wypowiadania sie. po mnie to splywa ale nie zmienia to faktu ze skrzynka na donosy mi sie zapycha przez Ciebie.

Proszę nie obracać moich wypowiedzi w wasze polityczne spory i podziały w Oyama Karate


nikt tego nie robi. niestety musze przyznac ze od dluzszego czasu jestes jedynym macicielem w dziale.


Mój głos jest tylko polemiką i mam swoje zdanie .


i prawidlowo ale wyglaszaj swoje zdanie w sposob nie obrazajacy innych uzytkownikow i organizacji oraz nie naruszajacy netykiety a z pewnoscia bedzie sie z Toba milo polemizowalo. nie mowie tutaj tylko o tym temacie. nie chcialem roztrzasac sprawy na publicu ale skoro wywolales wilka z lasu...
  • 0

budo_nowytu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: world oyama karate
Ja pisałem do wysokiego kyu nie do Ciebie. Chyba ,żle zostałem zrozumiany przez Ciebie ale widze,że inni próbują manipulować informacjami.Reszte popieram jak najbardziej. cenie Oyama karate i S. Oyama ale nie oznacza to ,że ludzie z tej byłej organizacji zachowuja się wporządku do całego karate i jego wielkiej osobowości.
  • 0

budo_orygano
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: world oyama karate
A co będzie, jak Shgieru Oyama już nie bedzie. To kto będzie przewodniczył Oyama Karate w IKF ! Czy kiedys bedzie można wrócić do WOKO ?
  • 0

budo_kempachi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: world oyama karate
IKF dalej bedzie prowadzone przez Jana Dyducha ( a pozniej przez wyznaczonych przez niego nastepcow, o ile znow nie dojdzie do jakiegos podzialu )

Mysle ze samo IKF nie polaczy sie znow z WOKO, co najwyzej pojedynczy trenerzy beda mogli powrocic do organizacji w wlasnym zakresie.

Sykcesem bylaby mozliwosc organizacji chocby wspolnych zawodow IKF i WOKO. Czy taka opcja juz istnieje?
  • 0

budo_orygano
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: world oyama karate
Jak już tan niestety jest to nawet wwspólnych zawodów nie ma WOKO i IFK.

Ale nie wierze, że za tym stoi kasa! Bo napewno jakoś mogliby się udagać co do kasy, mamy wspaniałych zawodników w Oyama Karate i to była jedna super rodzina w WOKO, poco to zniszczyli? :(

Widocznie Shihan Jan Dyduch chciał stworzyć własną federacje i stworzył :(


Ciekawe jak by było gdyby można by wybierać pomiędzy WOKO a IFK.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024