Skocz do zawartości


Zdjęcie

Roman Belov vs Mestre Barrao


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Roman Belov vs Mestre Barrao
Podobno jakiś czas temu miała miejsce jakaś dość brutalna konfrontacja pomiędzy rosyjaninem Romanem Belovem a Mestre Barrao (strzępki informacji które posiadam; przy okazji jakiegoś szkolenia Belov sprowokował Mestre do jogo duro, po czym, nie dając sobie rady w capoeira zaczął walczyć za pomocą muay thai, walka przeszła do parteru i do zadymy dołączyły się osoby trzecie, a po całym zajściu Belov rosiewał różne herezje, np żądając w wywiadzie do rosyjskiej gazety aby nadano mu tytuł mestre, oraz oczerniał Meste Barrao) Jestem ciekaw czy ktoś posiada jakieś dokładniejsze informacje na temat tego zdarzenia? relacje, filmy?

Poza tym ciekaw jestem opinii forumowiczów nt. walki tychże właśnie na turnieju rosja vs reszta świata. Jak dla mnie bardzo dyskusyjny tak sposób organizacji, jak i sam przebieg.
dla przypomnienia -
  • 0

budo_sapo_abada
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gostyń
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Roman Belov vs Mestre Barrao
ja tam nic z tego nie rozumiem ale zeby rzucac sie na mestre to trzeba byc naprawde idiota :D
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Roman Belov vs Mestre Barrao
coby trochę przybliżyć sytuację, relacja jednej z osób która widziała zajście;

Mestre Barrao starts off playing nice, then Belov comes in and makes deliberate contact with a queixada and goes for a banda de costas. Volta ao mundo, Belov's ginga deteriorates even further, and he gets dropped by a banda de costas, cleanly performed by Mestre Barrao this time. Barrao does a few circular kicks, Belov refuses to play an inside game and esquiva, he just keeps ginga'ing ugly as hell. Mestre Barrao does a few feints, misses a gancho and then proceeds to do a galopante and a martelo to the knees. Belov gets nervous and switches to a static stance. It's fighting time. Even Barrao drops the ginga after a while. Barrao does another low Martelo/Rasteira thingie, Belov goes in with a flurry of blows, they both go down, the manager guy kicks Barrao and then gets smacked by the professor in black pants. After they get pulled from eachother (where Barrao had Belov in a leg lock, maybe with the help from another professor) Barrao gives a martelo do chao.



Oraz wersja Romana Belova

In 2001 Mestre Barrao came in Moscow. I went to his workshop, naturally. During the workshop, he showed a combination armada-vingativa-tesoura and mentioned that it is quite effective in a full contact fight. As a professional fighter, I was intrigued. He explained more in depth , but I was not convinced. I mentioned my doubts over the used combination. Barrao reacted strangely “Who are you? Have you ever fought full contact? How dare you question the words of a Mestre? Get out of here!” I apologised, naturally, but I also said that I am going nowhere since I have paid for the workshop. And I added that I have fought more than ones in full contact. “If you are so cool, go and work full contact with my student Nego Bolo after the workshop.” I agreed. The workshop continued and Barrao came several times to show me some movements. When at the end the roda began, Mestre called me for a game. We started and he suddenly punched me twice in my face with galopante. In the rules of the roda, the mean punches are forbidden. I understood that in a full contact I will fight not with Nego Bolo, but with Barrao and at that moment. I did martelo baixa and joelhada in his body, sure a full contact, Barrao fell, I sat on him and continued with some more punches. Then Nego Bolo , his student, threw the berrimbao on the floor, which is absolutely forbidden (berimbao is sacred in the academia), and with several students they take me away from Barrao. While they hold me, Barrao gets up and kicks me in the head. This is absolutely no Master behaviour. This is the whole story


  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Roman Belov vs Mestre Barrao
ten film z yotuba to kupa a nie walka. a zeby sie wypowiadac na temat tej walki z mestre to by trzeba obejrzec z niej filmik moim zdaniem, moze ktos ma , to by bylo ciekawe na pewno
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Roman Belov vs Mestre Barrao
moze ktos z axe zdazyl zgrac? 8)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Roman Belov vs Mestre Barrao
juz nie ma, zgrales na dysk ?
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Roman Belov vs Mestre Barrao
a tu belov z mestre.....bambO :lol:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


deg: nie.
  • 0

budo_alegria
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z wawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Roman Belov vs Mestre Barrao
na stronie Belova jest filmik z finalu tego zajscia, zatytuowany wymownie "zwyciestwo nad Barrao"... niestety widac jedynie jak sie tarzaja po ziemi, nic nie mozna wywnioskowac, brak kontekstu...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kotwik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Roman Belov vs Mestre Barrao
Kapoeira: Russia vs World

Czemu oni piszą Capoeira przez K ? :?
  • 0

budo_bitelz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowa Sól /Z.G.
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Roman Belov vs Mestre Barrao
Widziałem fragment tego filmu z mestre Barrao, i z tego co pamiętam to w końcowej fazie gdy przeszli to "półdystansu" jakiś gość który kręcił się za bateria nagle znalazł się przy walczących (akcja toczyła się przy bateria więc nie było to trudne) i pomógł przewrócić mestre. Dopiero wtedy Bola zareagowal, odlozyl berimbau i odepchnął tamtego gościa, po czym rozdzielił walczących.
Moim zdaniem wyglądało to jakby ci goście mieli dogadane co robić by sprowadzić mistrza do parteru.
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Roman Belov vs Mestre Barrao
nic nie widac z tego kawalka, jak koles to traktuje jako zwyciestwo to gratulacje, ciekawe co potem sie dzialo jak ich rozdzielili
  • 0

budo_kotwik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Roman Belov vs Mestre Barrao
Z jakiego kawałku ? Bo ja nic nie mam.. A rosyjskiejgo nie znam, niestety...
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Roman Belov vs Mestre Barrao
z tego co Alegria link podala, jeden jest na glownej przyczepiony

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_barril
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Roman Belov vs Mestre Barrao
witam. nazwa tego tematu i sprawa ktorej dotyczy spowodowala ze postanowiłem odnowic swoje konto tu na budo-forum.
nie smęcąc juz dluzej przejde do sedna sprawy... widze ze cie ta sprawa zainteresowla i to bardzo..mysle ze najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedzi na twoje pytania bylo by porozmawiac z Mestre Barrao. Bedziesz mial ku temu okazje poniewaz 1-6 maja 2007 we Wrocławiu odbeda sie warsztaty i batizado nAXEj grupy.
dalej...to co jest na youtube.com to niestety tylko urywek calego filmu. ogladalem i analizowalem wiele razy caly filmik i twierdze ze CM Bola (Grupo Capoeira Camara) wcale nie zachowal sie tak jakby wypadalo. w mysl zasady, ktorą chyba popieraja wszyscy capoeiristas, że "Mestre walczy zawsze ostatni" Bola mogl zareagowac wczesniej... MOIM ZDANIEM powinien odrzucic berimbau w momencie gdy drugi koles wlaczyl sie do bójki, a nie probowac odciagnac go jedna reka. najlepiej wg mnie zareagowal koles ktory gral na atabaque, gdyz zostawil instrument i po prostu wywalil pląbe w ryj gosciowi, ktory wlaczyl sie do bojki.
zreszta Mestre Barrao, gdy pytalem go o to, mowil mi ze jest to "mala kawa, która on wypija na sniadanie", tacy ludzie byli, są i będą. poniewaz nie potrafia sami niczego osiagnac imaja sie takich "akcji", by w ten sposob chocby na chwile bylo o nich glosno. Mestre zawsze mowil mi, że "im wiecej osiagniesz, wiecej ludzi bedzie probowalo przeszkodzic tobie bo zbyt wiele bedzie ich w oczy kuło". najwazniejsze to nie przejmowac sie tym i robic dalej swoje.
more questions?? zapraszam na priv :wink:
  • 0

budo_sir_francuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mroczne zakątki Rio de Janeiro
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Roman Belov vs Mestre Barrao

ogladalem i analizowalem wiele razy caly filmik


Masz moze go na kompie ? Też chcielibysmy go przeanalizowac 8)


:wink:
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Roman Belov vs Mestre Barrao
mozesz go na maile rozeslac czy nie bardzo ???? bo zniknal z yotuba na prosbe Axe wiec moze nie za bardzo ma byc rozpowszechniany
  • 0

budo_barril
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Roman Belov vs Mestre Barrao

zniknal z yotuba na prosbe Axe wiec moze nie za bardzo ma byc rozpowszechniany

sam sobie odpowiedziałeś... :wink:
  • 0

budo_barril
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Roman Belov vs Mestre Barrao

ogladalem i analizowalem wiele razy caly filmik


Masz moze go na kompie ? Też chcielibysmy go przeanalizowac 8)


:wink:


od razu sorki za kolejny topic ale nie mozliwosci edycji. niestety chyba nie bedzie wam dane go przeanalizowac... dla Mestre Barrao ta sprawa jest skonczona a wiec dla mnie tez...i wydaje mi sie ze "szukanie sensacji" oraz" robienie szumu" wokol tego filmiku nie ma sensu.
pozdrawiam
  • 0

budo_sir_francuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mroczne zakątki Rio de Janeiro
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Roman Belov vs Mestre Barrao
Szum moga robić osoby zupelnie nie zwiazane z Capoeira i trolle.
A jesli ktos ma odrobine powyzej IQ Dody to zachowa swoje zdanie dla siebie ...
Mozemy sie tak umówić ... :wink:
  • 0

budo_barril
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Roman Belov vs Mestre Barrao
przykro mi ale Mestre Barrao prosil mnie o nierozpowszechnianie tego wiec musze sie dostosowac do tego o co prosi mój Mestre.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024