Skocz do zawartości


Zdjęcie

pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_esper
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

pytanie
Od roku trenuje Kyokushin. Ostatnio w miom mieście pojawiła się szkoła capoeiry i w tej sztuce też chciałbym spróbować swoich sił. I tu moje pytanie: czy łączenie tych-jakże różnych-sztuk to dobry pomysł? Pozdrawiam. OSU!
  • 0

budo_javali_lbn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
Hmm, moim zdaniem akurat karatę i capoeira nie za bardzo pasuje do siebie jeżeli chcesz ćwiczyć obie sztuki walki na raz. Już tłumaczę dlaczego tak uważam. Otóż, karate to dosyć "twarda" sztuka gdzie wszystki techniki wykonuje się twardo. Natomiast capoeira to sztuka walki gdzie główny nacisk kładzie się na plynne przejście z jednej techniki w drugą.

Natomiast jak to na przykładzie Adama F. widać, karate może dużo pomóc w capoeira ale jeżeli już ukieronkowuje się na jedną sztukę walki.

Ja ćwiczyłem TKD i capoeira w jednym czasie ale po jakimś czasie musiałem zrezygnować z jednego bo zauwarzyłem, że techniki z TKD przeszkadzają w capoeira i odwrotnie. Dlatego skoncentrowałem się tylko na capoeira i nie żałuję tego wyboru.

Takie jest tylko moje zdanie. Może ktoś inny inaczej sądzi.
  • 0

budo_young artist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
Witam. Ja kiedys cwiczylem i capoeira i tajski boks. Nie przeszkadzalo mi w niczym ze cwicze capo i muay. Choc nie powiem ze nieraz czulem przy kopnieciach jakbym robil je nie po tajsku lecz po brazylijsku hehehe :) Ale karate to troche inna sprawa. Ja najpierw cwiczylem capoeira a potem thai. Nie wiem czy nie bedziesz mial jakichs zlych nawykow ktore beda ci przeszkadzac w capo. Mozesz tez czuc sie troche sztywno bo jak kolega powiedzial w capo przechodzisz plynnoscia. Moja rada to potrenuj obie sztuki i sam wywnioskujesz czy cos ci zawadza, jakies nawyki czy inne czynniki. Jezeli cos ci bedzie zawadzac wtedy wybierz to co bedzie ci bardziej odpowiadac :) . Ja nie trenowalem karate wiec nie wiem jak tam jest. Jakie sa metody treningowe. W sumie tez duzo zalezy od podejscia bo obie sztuki moga sie uzupelniac. Tak wiec moja rada pochodz sobie na oba treningi przez miesiac i sam zobaczysz;) byl juz gdzies podobny temat o laczeniu capoeira chyba z tkd. I ludzie roznie na to patrzyli. Dlatego polecam ci poprostu sprobowac :D

Pozdrawiam
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
a dlaczego wogóle łączyć? sztuką jest robić je całkowicie osobno i wtedy jest spoko ;) na karate Cie wysmieja za karapoeire, a na capoeira wysmieja Cie za karatekidy ;) proste. Walcz o nie mieszanie ;) No chyba, ze ulica czy cos, to czerp wiedzy z obu ile wlezie ;)
  • 0

budo_kauczuk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
moj kumpel z grupy cwiczy capo i karate od okolo 5 latek i nie powiem zeby mu to szkodzilo
na capo nauczyl sie podciec i dynamiki powiedzmy,obrotowek a na karate glownie sie utwardzil i nauczyl raczek-blokow
moze zlym odruchem jest ze wiecej blokuje niz unika ale ze to nie bloki kamikaze to chyba nie jest taki duzy minus a jak przechodzi do rekoczynow to widac dodatki karate
ja troche jak pare osob odemnie z grupy mierze sie z boksem i tez nie powiem by garda szkodzila jak sie ostro zaczyna
i ogolnie sa i ludzie z judo, norma to bjj, tacy co kiedys cwiczyli akido itd.
pozdro
  • 0

budo_esper
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
dzięki za odpowiedzi. teraz na pewno zaczne zjawiać się na treningach capoeiry. Jeszcze jedno: czego się spodziewać na treningu? Idąc na trening kyokushin spodziewam się ciężkiej pracy, bólu i dużej ilości wylanego potu...czy na capoeira będzie tak samo?
  • 0

budo_kotwik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
Identycznie :P Jeżeli tylko TY będziesz chciał. Możesz pracować i dawać z siebie wszystko na treningu, albo możesz udawać, że ćwiczysz i w rzeczywistości nic nie robić... :-)
  • 0

budo_esper
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
no tak ale jak będe udawał że coś robie to jaki jest sens chodzenia na treningi? Zostaje dawanie z siebie wszystkiego
  • 0

budo_kauczuk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
oto trzeba by bylo spytac osob ktore tak robia, na szczescie malo takich znam
  • 0

budo_wojson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Capoeira Sem Fronteiras Gdynia
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
Mestranda Edna Lima z Abada ćwiczy równolegle karate i capoeirę - obie sztuki od jakiś 30 lat. Szczerze mówiąc - oczywiście tak na moje amatorskie oko - nie było po niej jakoś specjalnie widać, że coś jej przeszkadza ;)
  • 0

budo_hachigoro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zadupie :D
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
Witam
Nie ma co capoeire jest fajne i twuj wybur [bo dwuch naraz trenowac nei polecam] musi byc taki :
1 jezeli wezmiesz capoeira to przy checiach i treningach bedziesz wygimnastykowany i poznasz troche "kultury" :D
2 Jezeli karate bedziesz silny, ale akrobatyki to ci nie da :( :) ale za to bedziesz "skuteczniejszy"[no zalezy jak i kto] w walce na piesci... A najlepiej cwicz biegania szybciej uciekniesz dresom :D

Muj wybur to capoeire i nei zaluje
  • 0

budo_javali_lbn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
Hachigoro,

Idź do szkoły podćwiczyć ortografie bo aż płakać mi się chce.
  • 0

budo_hachigoro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zadupie :D
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
Im szybciej pisze ty6m więcej błędów więc nie spamuj a jak nie możesz przeczytac to mi powiedz inni nie nazekaja :D
  • 0

budo_kotwik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :!:

Nie sądzę, żeby słowo jak "twuj" wynikało z tego, że szybko piszesz, a jeżeli tak to zwolnij. :?
  • 0

budo_hachigoro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zadupie :D
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
A więc dobrze będę pisał wyrażnie i przejrzyście codziennie 2 godziny ćwiczenia teraz już jesteście spokojni?
Nie spamujmy postami i nie wkurzajmy się na wzajem to jest forum o capoeira, a nie lekcja ortografi i wolnego, wyrażnego pisania :D
  • 0

budo_sir_francuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mroczne zakątki Rio de Janeiro
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie

twuj

wybur

dwuch

Muj


Ale bez przesady :roll: Szczerze? Dla mnie to na prowokacje wygladalo na początku :roll:
  • 0

budo_cerveja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie
może ó z kreską mu nie działa :D

Do tematu. Zobacz czy ci jedno w drugim nie przeszkadza i albo trenuj oba albo jedno- to któro wolisz.
  • 0

budo_hachigoro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zadupie :D
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie

może ó z kreską mu nie działa :D

Do tematu. Zobacz czy ci jedno w drugim nie przeszkadza i albo trenuj oba albo jedno- to któro wolisz.


ó działa ale spokojnie, a co do tematu to zgdzam sie z tobą - jak nie przeszkadza to tak choć dalej, ale jakoś wole to co napisałem wcześniej :) :) no ale spox jak wezmie się koleś i za kyokushin i capoeira to będzie musiał przykładac sie i osobliwie rozdzielac techniki...

No żeby na kyokushin nie zrobił armada, negativy itp. i myślał, że pojechał :wink: :wink:
  • 0

budo_esper
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie

A najlepiej cwicz biegania szybciej uciekniesz dresom :D

Taaa to dopiero skuteczna technika:p

Uhh za tydzień pierwszy trening...zobacze z czym to się je.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024