Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ki projection ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki projection ?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] 8O
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki projection ?
Ja tam sie nie wypowiadam, bo nie miałem okazji tego poćwiczyć.
Jednak swego czasu WAR wypowiadał się dość pozytywnie odnośnie spotkania z ludźmi (od Vasiliewa) się tym zajmującymi.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki projection ?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] 8O


Ten pierwszy ruch (uderzenie w kolano i padnięcie napastnika) nie jest taki nieprawdopodobny.
Jeżeli atakujący kopałby do przodu (ap chagi vel mae geri) i usiłowałby przenieś ciężar ciała na nogę kopiącą (tak jak przy wchodzeniu po schodach) to uderzenie go w kolano (skierowanie siły w inną stronę niż atakujący zamierzał) powinno dać taką właśnie efektowną wywrotkę.

Nie bronię systemu, bo nie znam, ale to powyższe mi się jako pierwsze rzuciło w oczy.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki projection ?
A propos wydzielania KI



od 2.30 min robi się ciekawie...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki projection ?
O dawno tu nie zaglądałem.
Ten film od Vasiliewa dawno temu oglądałem, to takie coś jak nasze randori, nie ma nic wspólnego z walką. Pokazuje tylko pewne zasady. Takie nijakie, połączenie Fakt że goście się tam podkładają ekstremalnie.

Wszelkie zagrywki uderzania na odległość, wywierania presji ruchem rozczapirzonej ręki i inne tego typu działania, to ściema. Nie ważne czy to robi(ł) Ueshiba, czy Marian z Wólki Szarozielonej. W każdej ze wschodnich sztuk walki opieramy się w końcu o elementy duchowe, religijne i magiczne. To elementy kulturowe, mają swoje miejsce i znaczenie, symboliczne, wartościujące i społeczne/spajające/ - stąd potrzeba podtrzymywania tych treści i uzasadnianie ich "realności". Ale litości, trzymać na odległość człowieka wyciągniętą ręką się nie da, no chyba że w łapie się dzierży berette. :twisted:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki projection ?
Arghh, miało być:

Takie nijakie połączenie retoryki strojów wojskowych /skuteczność, moc/ z iluzją aikidowej prezentacji. Głównym celem ich moro jest uwiarygadnianie tego co robią.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki projection ?

Wszelkie zagrywki uderzania na odległość, wywierania presji ruchem rozczapirzonej ręki i inne tego typu działania, to ściema...


Pewnie masz rację, ale ja tam z przyjemnoscią oglądam w swojej płytotece jak np. Haijme Kuzumi (mistrz swiata Kyokushin) stoi przed Panem Ushiro i nie jest w stanie go nawet zaatakować. Albo Pan Tetsuja Iwasaki (Pride) przecież też nie cienki, jest rzucany klasycznymi kokyu nage przez Pana Ushiro, a upadając śmieje się jakby nie wierzył w to co się dzieje...

Ach ta głupota ludzka :twisted:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki projection ?

Pewnie masz rację, ale ja tam z przyjemnoscią oglądam w swojej płytotece jak np. Haijme Kuzumi (mistrz swiata Kyokushin) stoi przed Panem Ushiro i nie jest w stanie go nawet zaatakować.

Taa...

Albo Pan Tetsuja Iwasaki (Pride) przecież też nie cienki, jest rzucany klasycznymi kokyu nage przez Pana Ushiro, a upadając śmieje się jakby nie wierzył w to co się dzieje...
Ach ta głupota ludzka :twisted:

Masz z tego filmiki, to wystaw, gogle video nie pokazuje.
Poza tym, nie głupota a naiwność. To jest biznes, japońce już dawno wyczaili że białe ludziki się brandzlują cała otoczką mistyczno-samurajsko-wojowniczą bardziej niż ich młodzież przebieraniem się za pederastów z mang, to i odcinają kupony. A dobry mit trzeba podtrzymywać, najlepiej metodą wiarygodną w danym momencie historycznym. Fakt, fajnie się takie rzeczy ogląda, ale to ten sam zabieg co stroje wojskowe u Vasilieva, Pride+zawodowiec=retoryka siły, skuteczności, braku zasad. Zapłacili to skakał i zagrał co miał zagrać.
Oczywiście niektóre kokyunagi /te w których jest normalny uchwyt/ mają szanse zadziałać, choć to ekstremalnie trudne, no i atak musi być odpowiednio bezsensowny. Ja się czepiam rzutów na odległość, emanacji ki i przytrzymywania na ziemi rozczapirzoną ręką :twisted:

Co do oglądania z przyjemnością - przecież zależy Ci na podtrzymaniu choć odrobiny wiary że to co robisz ma sens, poza tym płytkim sport_i_rekreacja_i_marna_kasa, że to jednak działa, że jest jakaś szansa, że tak na prawdę się nie podkłada. Stąd pewna nadzieja, mimo wszelkich empirycznych doświadczeń, że coś tam jednak jest. Zwykła racjonalizacja.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki projection ?

Co do oglądania z przyjemnością - przecież zależy Ci na podtrzymaniu choć odrobiny wiary że to co robisz ma sens...


Skąd wiedziałeś :?: Właśnie dokładnie tak myślę :!: :twisted:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki projection ?
Psychologia jest w modzie, dużo ludzi to łyknie :twisted: to jak z tymi spodniami moro. :wink:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki projection ?
Mam tego Pana kilka godzin na dvd, z różnych dojo zresztą. Zrzucać do divixa mi się nie chce (nie mam czasu), ale może wrzucę kilka fajnych screen shotów. Pan jest o tyle ciekawy, że równie pięknie porusza sie w parterze i kopie, co "wydziela Ki" :wink:

dla chetnych płytki można zakupić tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki projection ?

Fakt, fajnie się takie rzeczy ogląda, ale to ten sam zabieg co stroje wojskowe u Vasilieva, Pride+zawodowiec=retoryka siły, skuteczności, braku zasad. Zapłacili to skakał i zagrał co miał zagrać...

No, z tym wydaje sie, ze masz sporo racji... :roll: :roll: :roll:

Oczywiście niektóre kokyunagi /te w których jest normalny uchwyt/ mają szanse zadziałać, choć to ekstremalnie trudne, no i atak musi być odpowiednio bezsensowny. Ja się czepiam rzutów na odległość, emanacji ki i przytrzymywania na ziemi rozczapirzoną ręką :twisted: .

Tej, to nawet ja umiem... :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki projection ?

Tej, to nawet ja umiem... :twisted: :twisted: :twisted:

Co tam ty, ja nawet umiem. Tylko potrzebuję dobrze wytresowanego uke. :lol:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki projection ?

Co tam ty, ja nawet umiem. Tylko potrzebuję dobrze wytresowanego uke. :lol:

No, tym sie wlasnie roznimy... :) :) :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki projection ?

No, tym sie wlasnie roznimy... :) :) :)

Oby nie tylko. ;) :)
  • 0

budo_sky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki projection ?
ja tam wierze w te ich moce
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024