Skocz do zawartości


Zdjęcie

ROZUMNY trening dla 40+ latka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_akita
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Milanówek

Napisano Ponad rok temu

ROZUMNY trening dla 40+ latka
Witam,

Poszukuję rozumnego trenera do zaplanowania i poprowadzenia ze mną (najpierw prywatnie, potem ew. w grupie) przez najbliższe półtora roku ćwiczeń w walce wręcz (potem wyjeżdżam - dość daleko).

Cele:
1. Budowa nastawienia psychicznego, kontroli nad agresją (opanowanie i wyzwalanie), ćwiczenie realistycznych zachowań w realnym zagrożeniu.

2. Ogólny rozwój umiejętności (praktycznie od zera) i kondycji (praktycznie od wartości ujemnych ). Zrzucenie tłuszczyku (tak ze 20 kilo) i ogólne wzmocnienie.

3. Docelowo używanie mieszanych, pragmatycznych technik, prostej broni i taktyka uliczna.

Idealnie żeby człowiek był z moich okolic (między Warszawą i Żyrardowem) ale bez ideału też się da.

Wszelkie sugestie mile widziane.

Piotr

-----------
cross-posted: budo.pl
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka

Wszelkie sugestie mile widziane.

Sugestia taka żeby ruszyć kapsko na trening a nie czekać aż ktoś przyjedzie. Nie staram się być złośliwy ale to już lekka przesada moim skromnym zdaniem. No ale życzę powodzenia bo raczej troche sie naszukasz z takimi wymogami...
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
nie słuchaj sosa.
na początek sam postaraj się o poprawę kondycji: basen, bieganie.
następnie wejdź na google i poszukaj jakiejś sekcji combatu (sądząc po wymaganiach, tego szukasz), rozglądaj się za krav maga, lub combat56. zadzwoń do trenera i z nim się umawiaj na prywatne lekcje. ale ostrzegam, to kosztuje około 50 zł za trening.

powodzenia!

a można wiedzieć jak daleko jedziesz i czy to dlatego chcesz nauczyć się bronić?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
FIU FIU FIU
był gdzieś na forum ( nie tak dawno nawet) topic poswięcony jakiemuś kolesiowi co MT indywidualnie po zdzierczych cenach nauczał

Z opisu sytuacji wynika jednak, że powinno się skierować kroki do "krawaciarzy" albo "C56"

Dowolna wyszkiwarka zareaguje na "combat56" lub "kravmaga"
"+ warszawa" oczywiście.

trening indywidualny jest bardzo ok do szlifowania techniki, ale przy sparringach polecałbym udać się do normalnej sekcji i walczyć z przeciwnikami o rozmaitych gabarytach i taktyce walki

nie słuchaj partyzanta :) :)
treningi możesz rozpocząć bez wcześniejszego basenu i biegania ( dorzucisz je poźniej, jeżeli uznasz za konieczne)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
Skoro ten indywidualny trening ma być nastawiony na samoobrone itp. itd. to ciekaw jestem jak będzie wyglądać trening przy ataku kilku osób( już w ogóle pomijając fakt, że trzeba z różnymi ludźmi ćwiczyć o różnych gabarytach i cechach itd. )... nonsens

Opisz Proszę sytuację, z powodu której chcesz koniecznie przez ten krótki okres (1,5 roku) ćwiczyć, bo ja na Twoim miejscu bym najzwyczajniej w świecie poczekał(szczególnie z powodu odludzia)

Pomysł partyzanta z wyrabianiem kondycji jest dobry, jednak nie oszukujmy się do tego trzeba Sporego samozaparcia... które normalny trening dużo lepiej zastępuje :wink:
  • 0

budo_akita
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Milanówek

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
Panowie,

Dzięki za sugestie. Odpowiadam pokrótce:

@ SoS

1. Nic nie pisałem, że ma ktoś do mnie przyjeżdżać. Ani nie mam warunków lokalowych (zwłaszcza zimą), ani nie mam pieniędzy (przy przyjazdach ceny 'z półki' są na poziomie 400 za 2 X 2 godziny).

2. Co do grupowego treningu: Jak postawisz gościa 43 lata, z brzuszkiem, -6 dioptrii i nadciśnieniem obok siebie na treningu grupowym, to albo on padnie ze wstydu, albo Ty ze śmiechu. A tego byśmy obaj nie chcieli. :-) Po roku ciężkiej pracy - owszem, czemu nie.

@ partyzant

3. Basen owszem, bywam. Bieganie nie, rower troszkę. Problem w tym, że 'nawijanie' kilometrów czy kilogramów w żadnej formie mnie po prostu nie kręci. Na polu paintballowym mogę się katować cały dzień, no ale to jest trochę za drogo jak na ogólnorozwojówkę. ;-)

4. Google fajna rzecz, ale tam nie dają rekomendacji jakościowych - z jednej strony nie jestem fachowcem i nie ocenię gościa kompetencji po pierwszym spotkaniu, z drugiej - głupio zaczynać trening od zgłaszania "dociekliwych" pytań i zastrzeżeń, z trzeciej - jeszcze głupiej po pół roku stwierdzić że się straciło czas i pieniądze. Dlatego pokornie zwracam się do praktyków o rekomendacje - w miarę możliwości konkretnych ludzi lub sekcji.

@ dar75

5. No te combaty wyglądają kusząco, ale patrz punkt 4. Poza tym nie mam bazy - a to w wielu miejscach podkreślają ludzie w sieci: że KM czy inny combat owszem, ale na istniejącej bazie. Więc może jednak MT na początek?

@ partyzant - pytania dodatkowe :-)

7. Jak dobrze pójdzie (tfu, tfu!) to za półtora roku Kornwalia, a za dwa lata Nowa Zelandia.

8. Powody są troszkę złożone, ale ogólnie jest to temat który zaniedbałem 20-kilka lat temu i teraz (razem z innymi sprawami) go zamierzam uporządkować. Jestem realista i wiem jakie mam ograniczenia. Dla potrzeb realnego zagrożenia ważniejsze jest dla mnie to, żeby mi emocje i umysł reagowały prawidłowo - a w razie rzeczywistego starcia i tak będę się starał użyć jakiejś broni.

Dzięki i czekam na dalsze sugestie.

Piotr
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
Jezeli chodzi o zbudowanie kondycji itd. to radze znalesc prywatnego trenera - kogos przynajmniej po AWF. Pomoc moga tez Ci ludzie z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (nie mam z nimi nic wspolnego, nie korzystalem z ich uslug ale wydaja sie bardzo profesjonalni).
  • 0

budo_akita
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Milanówek

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
Dodatkowo - specjalnie dla SoSa.

Skoro ten indywidualny trening ma być nastawiony na samoobrone itp. itd. to ciekaw jestem jak będzie wyglądać trening przy ataku kilku osób( już w ogóle pomijając fakt, że trzeba z różnymi ludźmi ćwiczyć o różnych gabarytach i cechach itd. )... nonsens

Przy ataku kilku osób to użyję broni, nóg albo modlitwy. :-D
A serio - może jestem głupi, ale taki głupi to już chyba nie. Nie zamierzam zostać wojownikiem ulicznym, tylko normalnym człowiekiem, który nie jest łatwym celem, a w razie potrzeby ma REALNĄ szansę obronić siebie lub swoich (przy czym chętniej z bronią niż bez).

Opisz Proszę sytuację, z powodu której chcesz koniecznie przez ten krótki okres (1,5 roku) ćwiczyć, bo ja na Twoim miejscu bym najzwyczajniej w świecie poczekał(szczególnie z powodu odludzia)

Tego nie zrozumiałem - możesz rozwinąć? Jak zrozumiem, to chętnie odpowiem.

Pomysł partyzanta z wyrabianiem kondycji jest dobry, jednak nie oszukujmy się do tego trzeba Sporego samozaparcia... które normalny trening dużo lepiej zastępuje :wink:

O, i tuśmy się zgodzili w pełni. ;-)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
Budowanie kondycji przed treningiem to pierdoły.
Najlepszą metodą wyrobienia kondycji jest trening.
Tłuszcz spalisz na treningu, z wada wzroku poradzisz sobie dzięki szkłom kontaktowym - a jezeli nie możesz nosić, to raczej będziesz musiał ( ale niekoniecznie) przerzucic się na cos grapplerskiego ( judo, zapasy, sambo, bjj, luta livre)

Określ do czego potrzebna ci jest SW. Jeżeli do walki 1:1 na gołe ręce to wlaściwie prowadzony combat nie jest zły, ale osobiście proponowałbym MMA lub boks/muai thai ( lub z powodu wzroku grappling)
Natomiast jeżeli potrzebujesz SW na ulicę z dodatkami typu walka w autobusie, broń improwizowana, sytuacje nagłe i stresogenne to pozostają combaty.
Ponieważ jednak krawaciarze się między sobą żrą o to która kravmaga jest jest lepsza, a który trener jest jest wiekszym patafianem jedyne sensowne wyjście to przejechać się do dwóch , trzech sekcji i naocznie przekonać.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
Ja mam co do tej całej zabawy wątpliwości dlatego, że trener ma u siebie grupę i dba o jej rozwój. Jak pojawia się osoba, która z góry wiadomo, że za 1,5 roku poleci w siną dal to ... nie oszukujmy się... można sie natknąć na wiele osób, którzy poprostu zechcą się nachapać pieniędzy na boku. Poziom techniczny mogą mieć ale z doświadczenia wiem, że różne pokemony po tym świecie chodzą.

Wspomniałeś o MT, więc:
Wprawdzie strona Klubu Muay Thai "Serafin" nie działa ale kiedyś jak patrzyłem cennik to były tam "treningi indywidualne".

Mazowieckie Zrzeszenie MuayThai
Warszawa tel. 600 894 971,
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników],
Maciej Skupiński
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

informacje skopiowane z muaythai.pl


EDIT:

Przy ataku kilku osób to użyję broni, nóg albo modlitwy.
A serio - może jestem głupi, ale taki głupi to już chyba nie. Nie zamierzam zostać wojownikiem ulicznym, tylko normalnym człowiekiem, który nie jest łatwym celem, a w razie potrzeby ma REALNĄ szansę obronić siebie lub swoich (przy czym chętniej z bronią niż bez).

Nie no tak ale walka kilku na jednego zdarza się conajmniej często i nie chodzi mi o tajne techniki pozabijania przeciwników :) tylko o wyćwiczenie psychiki i zachowań w takich sytuacjach.

Tego nie zrozumiałem - możesz rozwinąć? Jak zrozumiem, to chętnie odpowiem.

Troche mi to rozjasniła twoja wcześniejsza wypowiedź także mniejsza o większość :wink: :)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka

Budowanie kondycji przed treningiem to pierdoły.


Nie mam podstaw (np. wyksztalcenia), by wdawawac sie w merytoryczne dyskusje ale moim zdaniem trening jest od poznawania, trenowania techniki, sparowania, itp. Natomiast motoryke, itp. z powodzeniem mozna trenowac we wlasnym zakresie, pod opieka specjalisty w tej dziedzinie, na treningu skupic mozemy sie na tym, o czym pisalem wczesniej.

Co wiecej, wielu trenerow nie zna sie na treningu silowym, wytrzymalosciowym (np. cyklicznosc, odpowiednia regeneracja), szczegolnie w kontekscie trenowania doroslych (a juz zupelnie doroslych amatorow). W sumie to chyba jedynie 2 dobrych trenerow w zyciu mialem... a poznalem wielu... wielu... (w roznych dyscyplinach).

Moim zdaniem - sztuki walki u specjalisty od sztuk walki; wytrzymalosc u specjalisty od tego wlasnie.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
Akita pozwolę sobie zabrać głos w dyskusji jako Twój rówieśnik uprawiający sporty walki. Ze swojego doświadczenia polecałbym trening takich stylów karate jak oyama, shidokan czy ewentualnie kyokushin. Mają one bardzo bezpieczną formułę walki sportowej (knockdown, bare knuckle) pozwalającą na zapoznanie się z kontaktową walką, co jak uważam jest nie bez znaczenia dla celów samoobrony. Przy zaangażowaniu w trening efekty (tj umiejętność stosowania w praktyce poznanych technik) powinny przyjść dość szybko. Nie ma co się przejmować problemami sprawnościowymi tylko iść na trening. Uprzedź tylko trenera jakie masz ograniczenia zdrowotne czy też sprawnościowe. Ja sam mam trochę kłopotów zdrowotnych m.in. miałem złamany w dwóch miejscach kręgosłup (leczony operacyjnie), który jest w chwili obecnej trochę sztywny oraz trochę powikłań z tym związanych ale daje się z tym żyć i ćwiczyć. Uważam, że przed przystąpieniem do treningów warto wybrać się do jakiegoś zaprzyjaźnionego lekarza i zadać pytanie w jaki sposób bezpiecznie uprawiać sporty walki i poprosić o udzielenie informacji czego się wystrzegać.
Uważam, że trenowanie muai thai lub kick boxingu od zera jest wyjątkowo trudne dla ludzi po 40-stce i jest to zły pomysł. Na takich sekcjach masz bardzo małe szanse spotkać osobę w Twoim wieku (w Twoim wieku i to początkującego to raczej na pewno nie spotkasz). Te sporty zazwyczaj trenują ludzie młodzi i sprawni. Zarówno kick boxing jak i muai thai nastawione są na nauczanie praktycznych rozwiązań i szybko osiąga się realne umiejętności w zakresie walki wręcz ale uważam, że niosą ze sobą zbyt duże obciążenia i zbyt dużo wymagają na starcie.
Pozdrawiam Kwiatek
  • 0

budo_sea
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Batory .... chorzów

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
U mnie w sekcji jest kilku ćwiczących w twoim wieku niektórzy z nadwagą, różnymi problemami zdrowotnymi. Mamy np człowieka z wadą wzroku który podczas sparingów jak sam mówi g..no widzi i dla tego zaraz dochodzi do zwarcia próbuje obaleń i walki w parterze. Cztero osobowa grupka panów w "średnim wieku" :wink: przyszła rok temu ,radzili i radzą sobie całkiem dobrze. Także nie ma co sie zastanawiać i ruszyć na trening. A co do wyboru SW to ja bym sie skoncentrował na wyborze prowadzącego grópe, bo tak naprawde to trener decuduje czy dana sztuka walki staje sie przydatna w jaki kolwiek sposób.
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
Sea, a co ćwiczysz?
  • 0

budo_sea
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Batory .... chorzów

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
hmmmm... wiedziałem że to pytanie kiedyć padnie. Ćwicze więc od wielu lat PSzW ( Pszczyńska Sztuka Walki) w chorzowskiej sekcji.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
Sea napisał: „A co do wyboru SW to ja bym sie skoncentrował na wyborze prowadzącego grópe, bo tak naprawde to trener decuduje czy dana sztuka walki staje sie przydatna w jaki kolwiek sposób.”

To jest bardzo dobra rada ale dla osoby, która już ma jakąś wiedzę na temat sportów walki. Początkujący oczekuje informacji jakie systemy, które spełniają jego oczekiwania można mu polecić oraz dlaczego tak jest. A potem dopiero mając już jakieś informacje może sobie poszukać sekcji spełniającej jego wymagania. Ciekawe jak osoba bez znajomości sportów walki ma rozpoznać wartościowego trenera?
Dlatego uważam, że podstawową informacją jest wskazanie stylu. Najczęściej jest wiele klubów prowadzących zajęcia o podobnym lub takim samym profilu w okolicy i dopiero po odwiedzeniu kilku z nich można się skoncentrować na wyborze klubu bądź sekcji biorąc pod uwagę prowadzącego zajęcia.
Sea napisz coś o Pszczyńskiej Sztuce Walki – proszę o krótką charakterystykę tego stylu, a być może zainteresuje on Akitę (mnie ten styl już interesuje). Pozdrawiam Kwiat
  • 0

budo_sea
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Batory .... chorzów

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
Wiec w telegraficznym skrócie. Pszczyńska Akadenia Sztuk Walk została założonaok 1955r. przez braci Bródnych, którzy starali sie odpowiedzieć na pytanie "co by było gdyby...." i z tych prób wyewólował styl kombatowy, z użyciem pałki (BO), dwóch pałek (Eskrima) noża i tonfy w aspektach obrony i ataku przed nimi i nimi. Ale cały czas podążany z duchem czasu i w mojej sekcji ćwiczymy parter, stójke, techniki kombatu, sparujemy - staramy sie ćwiczyć przekrojowo. Dotego dochodzą sesje z zaproszonymi przyjaciółmi z różnych styli (niedługo kroi sie z kimś z sistiemy). To tak w skrócie :)
  • 0

budo_iron
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wiatr zawieje:-)
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka

Witam,

Poszukuję rozumnego trenera do zaplanowania i poprowadzenia ze mną (najpierw prywatnie, potem ew. w grupie) przez najbliższe półtora roku ćwiczeń w walce wręcz (potem wyjeżdżam - dość daleko).

Cele:
1. Budowa nastawienia psychicznego, kontroli nad agresją (opanowanie i wyzwalanie), ćwiczenie realistycznych zachowań w realnym zagrożeniu.

2. Ogólny rozwój umiejętności (praktycznie od zera) i kondycji (praktycznie od wartości ujemnych ). Zrzucenie tłuszczyku (tak ze 20 kilo) i ogólne wzmocnienie.

3. Docelowo używanie mieszanych, pragmatycznych technik, prostej broni i taktyka uliczna.

Idealnie żeby człowiek był z moich okolic (między Warszawą i Żyrardowem) ale bez ideału też się da.

Wszelkie sugestie mile widziane.

Piotr

Panie, takie rzeczy to tylko w ERZE :)
-----------
cross-posted: budo.pl


  • 0

budo_akita
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Milanówek

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
Panowie,

Po uważnej lekturze Waszych sugestii i kilku spotkaniach w realu podjąłem decyzję i od poczatku stycznia zaczynam treningi w Żyrardowie, w "kręgach zbliżonych do" viet-vo-dao. Ponieważ celem jest trening a nie dyskusja o nim, dam znać co dalej około połowy lutego.

Cześć i dzięki za rady.

Piotr
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
powodzenia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024