Skocz do zawartości


Zdjęcie

ROZUMNY trening dla 40+ latka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka

Panowie,

Po uważnej lekturze Waszych sugestii i kilku spotkaniach w realu podjąłem decyzję i od poczatku stycznia zaczynam treningi w Żyrardowie, w "kręgach zbliżonych do" viet-vo-dao. Ponieważ celem jest trening a nie dyskusja o nim, dam znać co dalej około połowy lutego.

Cześć i dzięki za rady.

Piotr


No i bardzo słusznie, bo tam masz trenerów-praktyków, i czasu nie stracisz.
  • 0

budo_akita
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Milanówek

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
No i odzywam się.

Na początek wiadomość dla wszystkich panów po czterdziestce, z brzuszkiem, -6 dioptrii i nadciśnieniem. DA SIĘ. Nie macie już wytłumaczenia. :twisted:

Co trzeba zrobić?

1. Wiedzieć czego się chce i dobrze tego poszukać. Dzięki temu trafiłem od razu do właściwego nauczyciela. Wojownik ciałem, duchem i umysłem. Wykształcony trener, pracuje z ludźmi od 7 do 50 lat. Potwierdził że to czego chcę ma sens. Mało tego - uznał uczenie mnie za osobiste wyzwanie. :-)

2. Zdecydować się na indywidualne treningi. W wieku dojrzałym ciało, duch i umysł funkcjonują inaczej. Potrzeba (mówię na własnym przykładzie) innej relacji z nauczycielem. U mnie uczy się najpierw umysł, a ciało dopiero po nim. Jest dużo rozmów, zastanawiania się po co i dlaczego. Często pytam 'a co jak zrobię po swojemu' - i robię. Kończy się najczęściej lekkim trafieniem i komentarzem 'jesteś martwy'. Nie ma ślepej dyscypliny - jest samodyscyplina, samokontrola i szacunek z obu stron. Niewykluczone, że po prostu mój nauczyciel jest taki wspaniały, ale on sam powiedział, że do grupy to będzie mnie chciał dołączyć za pół roku (wytrzymałość i siła!). Ćwiczenia są inne niż dla młodzieży - więcej izometrii, większa troska o kręgosłup i serce. Krótkowzroczność nie przeszkadza - jak mam gościa w zasięgu, to już go widzę wyraźnie.

3. Przeżyć to do głębi. Niby oczywiste, ale pamiętajcie, że walka to jedność ciała, ducha i umysłu. To jest najpiękniejsze i najbardziej uzdrawiające. Zapomnijcie o fitnessie, klubach, filmach i innych ogłupiaczach. Nie warto. Doszło do tego, że rezygnowałem z piwa, żeby na porannym treningu mieć więcej pary... :D

Efekty?

To tylko miesiąc, a już są. Najbliżsi widzą że złagodniałem, ruszam się inaczej, tłuszczyk znika wolno ale skutecznie. Wysiłek fizyczny zaczął być przyjemnością. Nie nudzę się - jak nie mam co robić to ćwiczę nadgarstki. :) Normalnie nie ten facet.

Szczegóły techniczne.

Ćwiczę techniki mieszane. Trochę boksu, trochę vietboxingu. Na później trener zapowiada parter. Do tego różne takie rzeczy, które się sprawdzały w realu na ulicy. I parę innych, o których nie ma potrzeby pisać. Siła, wytrzymałość - to wszystko jest w 80% powiązane z technikami. Tylko rozciąganie jest osobno.
Zadania sa takie: w ciągu pół roku dojście do maksimum siły i wytrzymałości - tak żebym mogł ćwiczyć w grupie. W ciągu roku - przyzwoite rozciągnięcie. Techniki i szybkość - nie ma założeń czasowych.

Psychika: Mam już podstawową kontrolę agresji. Okazuje się że w walce nie mam problemów z ofensywnością. Muszę się tylko nauczyć, że nie wystarczy dorwać przeciwnika - trzeba jeszcze przeżyć. Ale garda jako sposób na dojście baaardzo blisko - to do mnie przemawia. :twisted:

Ogólnie: warto było. Teraz przede mną długa droga - czego i Wam życzę.

Będę się odzywał.
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
no i jak tam trening Akita?
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
Akita nie żyje :)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
hehe
  • 0

budo_pawequ
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZUMNY trening dla 40+ latka
Witam

Czy Akita zaglada na forum? Panska determinacja wzbudzila i we mnie nadzieje na poprawe kondycji. Jak z kosztami takich indywidualnych treningow bo w Warszawie sa okrutnie drogie.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024