Skocz do zawartości


Zdjęcie

uprawnienia do prowadzenia KB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia do prowadzenia KB

MARTIUS domyśliłem się że nie jesteś z MT. Widzisz, Ty masz na tyle szczęścia że należysz do organizacji w której są struktury i porządek. W MT aktualnie wystarczy zapisać sie na kurs...
Dobra, kończę z tym tematem. I tak nic nie zmienimy.
Pozdrawiam.


Wrecz przeciwnie nie ma porzadku ani jednolitych struktor nawet na AWF w Krakowie robia znani wykladowcy szopki z kursow z mojej dyscypliny ale staram sie nie oceniac ogolu tylko przynajmniej samemu robic to zgodnie z jakimis zasadami.
Zawsze tak bedzie ze czesc uczelni bedzie staralo trzymac poziom i niewazne bedzie czy to uczelnia panstwowa czy prywatna w ktorej sie placi a czesc bedzie takich ze placisz to szybko otrzymujesz dyplom ukonczenia.
Jestem po prostu zwolennikiem uregulowan prawnych i przestrzegania tego zeby nie dopuscic do tego, ze przyjezdza osoba sprzatajaca smietniki za granica i mowiaca ze cwiczyla u mistrza takiego i takiego albo jeszcze lepiej styl rodzinny i na tej podstawie rozpoczynala zajecia. Doszlo by wtedy do sytuacji takiej ze na 10 prowadzacych szkoly 9 by bylo szarlatanami a osoba poczatkujaca i tak nie byla by tego w stanie sprawdzic dopoki by po pewnym czasie sama sie nie zorientowala albo by sie nie nabawila kontuzji ktore by odbily sie na calym jej zyciu.

Dla mnie osobiscie nie powinno byc uprawnien specjalistycznych nadawanych przez panstwo a tylko uprawnienia ogolne po ktorych juz mozna by bylo prowadzic zajecia z ludzmi. Uprawnienia specjalistyczne powinny nadawac organizacje czy to krajowe czy zagraniczne od uznania organizacji i jej opinii na zewnatrz wiadomo by bylo i tak czy osoba spelnia wymogi stylowe czy tez nie ale to juz inny temat.
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia do prowadzenia KB

ale niestety to PZMT dostało ( nie wiem jakim cudem ponieważ nie są związkiem ) uprawnienia do prowadzenia kursów na instruktora Muay Thai.\


Cóż. Niektórzy nazywają to cudem. Ja nazywam to rzetelną oceną ze strony ministerstwa, które POMIMO tego że PZMT związkiem nie jest uznało, że przedstawiony program oraz kwalifikacje osób mających realizować ww program zasługują na przyznanie pozwolenia na przeprowadzenie takowego kursu. Oceniali to ludzie nie posiadający stopnia instruktora MT zdobytego za granicą, nie trenujący od 15 lat - pewnie są niekompetentni ? No szkoda że nie zapytali wszechwiedzących (sorry ale też nie mogłem się powstrzymać bo czasem jak czytam niektórych to pusty śmiech mnie ogarnia... szczególnie jak diametralnie zmieniają o czymś/kimś zdanie pod wpływem cholera wie czego)

Cudem nazwałbym coś jednak innego.
wilku
Jeden pościk

Nie zraziłem się ogólnie do PZMT tylko do jednej osoby, która o wszystkim chce decydować i panować nad polskim MT.


Czyli PZMT jednak w całości nie jest beee tylko jedna osoba... ale za moment

Wstyd i żenada dla polskiego Muay Thai... (odnośnie przyznania PZMT uprawnienia do prowadzenia kursu na intruktora MT)


No i jednak PZMT jest beee :D

AA.. i sorry za off topa :)
  • 0

budo_mar.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia do prowadzenia KB
Witam

Do Martiusa

Dobry instruktor i odpowiedzialny dazy do tego zeby zeby zrobic takie uprawnienia aby zapewnic swoim podopiecznym chociazby wyplate z ubezpieczenia jak im sie cos stanie na zajeciach.
Widzisz jedni inwestuja w siebie w swoja wiedze w swoje uprawnienia inni wola w nic nie inwestowac tylko po prostu zakladac kluby i kosic kase a dorabiac beda ideologie ze przeciez szkola, studia, nauka pisania i czytania jest wcale niepotrzebna - tak moze mowic osoba ktora to osiagnela a nie ignorant ktory tego nawet nie cghce osiagnac.


Podpisuję się wszystkimi kończynami. :wink:

Do wilk78

UWAŻAM, ŻE RZECZĄ NIENORMALNĄ JEST, ŻE KAŻDY KTO CHCE, MOŻE ZROBIĆ KURS INSTRUKTORA MUAY THAI W 2 TYGODNIE !!! WYSTARCZY POSIADAĆ ZROBIONY JUŻ KURS OGÓLNY W JAKIEJKOLWIEK DZIEDZINIE SPORTU ( NP TENIS STOŁOWY )


Na kursach ogólnych nie porusza się tematyki dalszej specjalizacji więc nie ma czegoś takiego jak KURS OGÓLNY DZIEDZINY SPORTU TENIS STOŁOWY...

I ZROBIĆ 2-TYGODNIOWY KURS SPECJALISTYCZNY, ZAPŁACIĆ ZA NIEGO 1000 ZŁ I JUŻ JESTEŚ TRENEREM MUAY THAI.


Widzisz, nie trenerem Muay Thai a instruktorem. Jest to baaardzo duża różnica.

OTWIERASZ SEKCJĘ I UCZYSZ LUDZI BYLE CZEGO BO TAK NA PRAWDĘ NIE MASZ ŻADNEGO POJĘCIA O TYM CZEGO UCZYSZ.
ZA GRANICĄ ( NIE WSZĘDZIE WIEM ) ABY ZOSTAĆ TRENEREM, TRZEBA PRZEJŚĆ NIE TYLKO SZKOLENIA ALE I EGZAMINY. TEGO SIĘ U NAS NIE STOSUJE.


Z tego co wiem w Polsce też należy każdy kurs instruktorski zakończyć egzaminem i tak samo jest jeśli chodzi PZMT. Poza tym, cytat z innego forum;

Aby wziąść udział w kolejnym kursie trzeba spełnić kilka warunków: staż w muaythai, zaświadczenie o niekaralności, ukończona część ogólna instruktora sportu

GIZMO wiem jak jest w PZKB ale niestety to PZMT dostało ( nie wiem jakim cudem ponieważ nie są związkiem ) uprawnienia do prowadzenia kursów na instruktora Muay Thai.


Pewnie dlatego że na obecną chwilę mają znacznie większe zasługi na polu propagowania Muay Thai w Polsce. Do tego dochodzą też inne czynniki których niestety nie zrozumiesz.

I stosują właśnie takie szkolenia o jakich pisałem wcześniej. Wstyd i żenada dla polskiego Muay Thai.


Fragment tekstu Kazika " a najbardziej w młodzieży wku...ia mnie to że już do niej nie należę...".
Widzisz bo sytuacja o której piszesz dotyczy większości dyscyplin sportu, kursy instruktora boksu, kickboxingu , zapasów, itp. odbywają się właśnie na zasadach dwutygodniowych spotkań.
Mam tą przyjemność że dwa lata temu ukończyłem taki kurs w ATiIS( z rekomendacji trenera boksu z klubu Hetman Białystok). Jeśli miałbym określić poziom uczestników był naprawdę baaardzo różny, od ludzi z Ligi i IO np. Rżany do osób o bardzo małym doświadczeniu...
Każdy z nas jednak otrzymał taki sam papier i krótko mówiąc dopiero wszystko się zaczyna, bo widzisz jest dokładnie tak jak pisze Martius (patrz wyżej). Pewnym wykładnikiem poziomu sekcji sportów walki są osiągnięcia danego klubu co baaardzo mocno wiąże się zarówno z kwalifikacjami trenerskimi jaki i ilością osób na sali. Nie wiem czy instruktor jakiejkolwiek dyscypliny sportu to łatwy chleb? A jestem więcej jak pewny że to chleb dla prawdziwych pasjonatów...



A jeśli tak bardzo się nadal upierasz przy swoim to przeczytaj to;

"ZAPRASZAMY CHĘTNYCH DO PROWADZENIA KLUBÓW KICKBOXINGU I MUAYTHAI
W CAŁEJ POLSCE.
PZKb zaprasza kluby sportowe już istniejące jak i nowo powstałe do wstąpienia w nasze szeregi. "
źródło [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Więc o co chodzi?? Tylko widzisz jak dla mnie sprawa Muay Thai wygląda bardzo jasno i stanowisko PZKB nie jest czymś złym jeśli chodzi o podejście do sprawy nowych klubów, wiesz dlaczego?? Bo ta dyscyplina dopiero się rozwija w Polsce więc jest to najlepszy czas aby zadbać o to żeby za 2-3 lata na np. MP wystartowało więcej niż 5 klubów(jeśli wiesz o czym mówię).

Wstyd i żenada dla polskiego Muay Thai.


"wstydem i żenada dla polskiego Muay Thai." uważam ciągłe kłótnie w tym dziale czemuś inspirowane przez pewne środowisko.

Serdecznie pozdrawiam.
  • 0

budo_tlk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia do prowadzenia KB
na początku chciałem tylko zaspokoić swoją ciekawość, a przy okazji sie troszke dowiedzieć. i znowu zrobiła się wojna, no ale trudno. Nie chce się w niej udzielać, bo to bez sensu.
mam tylko jedno ale - nie jest tak, że ktoś z ulicy z częścią ogólną sportu może przyjść i zrobić instruktora MT. Jak już wcześniej napisał Mar. należy mieć udokumentowany staż w MT, klub do którego się należy również powinien wystawić opinię o ewentualnym kandydacie na tanże kurs. kończy się on egzaminem z tego co mi wiadomo. I to nie jest tak, że p. szlachta nie chce uwzględnić kogoś papierów zrobionych za granicą. O to pytałem na początku tego tematu i nawet sam Kickfan napisał, że taki papier zagraniczny nie jest respektowany w Polsce, więc to nie złośliwość Szlachty, tylko wytyczne ministarialne. Jak widać nie odbywa się to wariackich papierach, tylko wszystko jest zgodnie z literą prawa.
Co zrobi dany jegomość mając uprawnienia instruktorskie to już inna bajka. wszędzie są dobrzy nauczyciele i żli też, tak samo jak lekarze, prawnicy, kierowcy, a nawet prostytutki!!
Nam jako ludziom pozostaje na całe szczęscie wybór i moge sobie chodzić do takich osób, które wydają się fachowcami w swojej dziedzinie, a nie pozorantami i dorobkiewiczami, których ze swoimi uprawnieniami łączy tylko papier, nie wiedza.
  • 0

budo_lekki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza rogu

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia do prowadzenia KB
cos niecos wiem na temat kursow instruktorskich więc moze napisze jak to sie u mnie odbywa. kurs organizuje zwiazek poniewaz wysondowal ze jest pewne zapotrzebowanie. w dysycplinach niszowych czyli np pewne sporty walki jest wiele sekcji gdzie trenerzy nie sa odpowiednio przeszkoleni i nie maja papierkow. organizacjom zalezy by te papeirki nadac z paru powodow. oczywiscie kaska itd natomiast szkolac instruktorow sport sie popularyzuje i rozwija, bo sa nowi instruktorzy i nowe sekcje. dla przyszlych instruktorow posiadanie papierka to rowniez korzysc, chociazby taka ze sa zabazpieczeni przed ewntualnymi wypadkami podczas treningow oraz ze moga szkolic dzieci.
wymagania na KAZDY kurs insturkotorski sa mniej wiecej takie: wyksztalcenie min srednie i to, przynajmniej oficjalnie by bylo na tyle. nalezy ukonczyc czesc ogolna (dla KAZDEJ dyscypliny taka sama robiona przewaznie przez AWFy) oraz czesc specjalistyczna dla danego sportu. w czesci dyscyplin spotkalem sie z rozmaitymi obostrzeniami dla przyszlych kandydatow, jak np dla instruktorow jazdy konnej rozmaite wczesniejsze stopnie wtajemniczenia w postaci odznak czy w narciarstwie teoretycznie obowiazkowy "przedkursowy" kurs wstepny. z jednej strony ma to podniesc poziom kursantow i odfiltrowac niekumatych, z drugiej wpuszczac tylko okreslonych ludzi i nabijac wiecej kasy. po obu czesciach kursu jest egzamin teoretyczny i praktyczny rozni sie to troche w ramach dyscyplin. i to by bylo na tyle. pomijam kwestie jak w roznych osrodkach te egzaminy i skzolenia przebiegaja bo napewnoe nie wszedzie tak jak powinny. inna kwestia sa kursy trenerskie 1 i 2 stopnia czy klasy mistrzowskiej, ale dotego to trzeba robic kierunkowo AWF a nie kilkutygodniowy kurs.

co do meritum sprawy to wg mnie dobrze ze ludzie podnosza kwalfikacje, nie kazdy zostaje instruktorem by otwierac szkole MT, czasem tylko po to zeby jechac z dziecmi na oboz i pobiegac po gorach albo grac w ping ponga. sam paro letni terning bez poznania np zasad fizjologii i pewnych innych medycznych zagadnien z zakresu sportu nie daje pelni wiedzy. w zyciu spotkalem juz paru trenerow i o tyle o ile znali sie w miare na swojej dyscyplinie o tyle przygotowanie ogolne, podstawy medyczne i fizjologiczne mieli delikatnie mowiac zadne. nie dziwe sie rodzicom ze maja opory przed posyalniem dzieci do takich sekcji. wydaje mi sie jednak ze dla dyscyplin "skomplikowanych" lub urazowych przyszli instruktorzy powini sie legitymowac doswiadczeniem w danej dziedzinie, zeby nie bylo sytuacji ze laicy biora sie za prowadzenie zajec. o ile laik bawiacy sie w trenera gorskiego co najwyzej swietnie przegra o tyle z domoroslym brucem lee moze byc gorzej. reasumujac obie sprawy powinny isc w parze, doswidczenie w sporcie oraz legalne formalnosci i tyle.
oczywiscie obie skladowe nie dadza wyniku super intruktor bo na to potrzeba z gola wiecej czynnikow ale przynajmniej kwestie merytoryczne powinny byc ok.
  • 0

budo_wilk78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia do prowadzenia KB
OZZZ, sorry cały czas piszecie o uprawnieniach, o legalizacjach, o tym że jedynie PZMT robi prawdziwe MT itd...Powiedz mi po co są robione przepisy? Skoro TYLKO związki mogą organizować szkolenia trenerskie i wydawać uprawnienia, zastanawiam się dlaczego Ministerstwo nie powala żeby PZMT zostało związkiem a z drugiej strony otrzymujecie zezwolenie na kurs trenerski?...
Jak wszyscy wiedzą, u nas liczą się bardziej układy niż prawdziwe umiejętności...
A skoro mowa o tym czy PZMT jest beee...Nie jest beee. Uważam tylko, że jest źle zorganizowane. Jestem zdania, że jest praktycznie nie możliwe, żeby jedna i ta sama osoba była zarazem prezesem, trenerem sekcji, trenerem kadry i nie wiem kim jeszcze...
Jest jedna rzecz którą uważam za beee: to, że PZMT stara się wywalczyć ( na wszelkie sposoby ) MT tylko i wyłącznie dla siebie. Na całym świecie są różne organizacje i zawodnicy startują gdzie chcą. W boksie niejeden Mistrz posiada tytuły w kilku organizacjach. Tak samo jest w MT. Dla czego nie pogodzicie się z faktem, że niektóre osoby chcą startować w innych organizacjach niż wasza? Oczywiście zgoda musi być ze wszystkich stron.
Nie byłoby wtedy tych głupich tematów i sporów.
Tak długo jak będą spory, nie bedzie porządku. To wszystko bardziej przypomina politykę a nie sport. A zawodnikom nie o to chodzi...
  • 0

budo_muaythai
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia do prowadzenia KB
wilk78...ehhh
z pustego i Salomon nie naleje. Wskaż mi osoby, które za darmo będą to wszystko robić, pokaż który działacz tak jak ten "niedobry" z PZMT zrobił zgrupowanie kwaterując zawodników w domu bo nie było na prawdziwe zgrupowanie kasy. A co do poziomu szkoleń to PZMT zrobiło bardzo dużo. Roczny pobyt intruktora z Tajlandii w Polsce, mase szkoleń, seminariów, turniejów oraz kurs instruktora sportu (specializacja) prowadzony właśnie przez instruktora z Tajlandii. Czy to mało! Pewnie, że można więcej i więcej...ale jak na razie prezes PZMT jest tylko "minimilionerem" :D i na więcej go nie stać :) .
Ale wilk78 członkowie PZMT z wielką chęcią dadzą Ci ważną funkcję w zarządzie i zobaczymy ile zdziałasz tylko z własnym portfelem.?!
Wiesz dobrze, że PZMT nie ma żadnych dotacji z Ministerstwa, a spójrz ile już dokonało. Łatwo się mówi, PZMT chętnie by rozdysponowało funkcje, tylko nikt nie chce jakt ten "niedobry" prezes PZMT wkładać w to swojej kasy!
p.s. Jakbyś dokładnie śledził to już dawno trenerami kadry są inne osoby nie Pan Szlachta.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia do prowadzenia KB
Ogolnie:

Nie tylko Polskie Związki mogą robić kursy.
Kus może organizować AWF i nie musi mieć zezwolenia Zwiazku.
Kurs może organizować osoba ktora ma do tego wlaściwe uprawnienia i nie musi być w Związku bo czesto jest tak że ma wieksze uprawnienia niż osoby przynależące do Zwiazku.
Zezwolenie na zrobienie kursu może otrzymać każda osoba co ma do tego wymagane kwalifikacje faktem jest że Zwiazki chca trzymać łapę na kursach ale ich kursy są mniej kontrolowane i często to wykorzystują że biorą na uczestników ludzi z łapanki.

Nie ma się co burzyć na złą organizację trzeba samemu się kształcić, robić uprawnienia a następnie organizować samemu takie kursy aby nikt nie mógł się do nich doczepić.

Jest ogolnie w naszym kraju za dużo osob narzekający a za mało działajacych.
Ale łatwiej i taniej jest narzekać niz działać.
  • 0

budo_mar.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia do prowadzenia KB

Jest ogolnie w naszym kraju za dużo osob narzekający a za mało działajacych.
Ale łatwiej i taniej jest narzekać niz działać.


Hahaha, prawda jak nic...
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia do prowadzenia KB
MAritus oczywiście że mogą, jednak jesli jest to dyscyplina kwalifikowana muszą uzyskać akceptację odpowiedniego związku, oraz jesli korzystają z cudzego programu to dodatkowo zgodę ej instytucji. To nie usi być AWF może byc nawet prywatna firma.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia do prowadzenia KB

Jak wszyscy wiedzą, u nas liczą się bardziej układy niż prawdziwe umiejętności...

Gdyby PZMT miało dobre układy, to już dawno było by związkiem.
Więc chyba jednak "prawdziwe umiejętności" :roll:
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia do prowadzenia KB
na razie to zwiąki chcą łączyć a nie dzielić
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia do prowadzenia KB
albo tworzyc nowe
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia do prowadzenia KB
jest nawet stworzenie jednego związku sportów walki
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia do prowadzenia KB
cypis czemu piszesz "prawdziwe umiejętności" w cudzysłowiu. :)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia do prowadzenia KB
Cytowałem wilka78.
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia do prowadzenia KB
wilk

Dla czego nie pogodzicie się z faktem, że niektóre osoby chcą startować w innych organizacjach niż wasza?


Dawno już pogodziliśmy się.

Kickfan - 4 posty w 4 minuty. Nabijasz sobie konto czy przez przypadek nie zauważyłeś takiego malutkiego przycisku ZMIEŃ ? :D

A mister Szlachta nie jest sam. Bo nie dałby za cholerę rady. Po prostu innych się nie zauważa, co innym w najmniejszym stopniu nie przeszkadza :D

Temat się robi... nie na temat :twisted:
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia do prowadzenia KB
nabijam posty bo bede startował na prezesa PZMT a tam podobno to podstawa:):):)

ale z tematami obok masz racje
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia do prowadzenia KB

cypis czemu piszesz "prawdziwe umiejętności" w cudzysłowiu. :)


bo tego w Polsce nie ma
he he he
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024