Skocz do zawartości


Zdjęcie

kickboxing samemu w domu...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_ogitek
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

kickboxing samemu w domu...
witam, mam 18 lat, 3 lata temu trenowalem boks przez okres roku, teraz wrocilem spowrotem do cwiczen, jednak bardziej wolalbym trenowac kickboxing. niestety u mnie w miescie nie ma szkolki kickboxingu. Czy w domu mozna jakis zastepczy trening sobie robic? moze moge to jakos polaczyc z boksem? poradzcie. Najbardziej chcialbym poznac dobre techniki rozciagania, bo jestem strasznie "sztywny" :) mam problem z wysokim uniesieniem nogi, co jest niezbedne przy kopaniu. Dzieki za pomoc :P pozdrawiam
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing samemu w domu...
kop w członków rodziny
  • 0

budo_mauli
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing samemu w domu...

kop w członków rodziny

hehe zniszczyłeś mnie ;)
  • 0

budo_mauli
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing samemu w domu...

kop w członków rodziny

hehe zniszczyłeś mnie ;)
  • 0

budo_robertson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing samemu w domu...

witam, mam 18 lat, 3 lata temu trenowalem boks przez okres roku, teraz wrocilem spowrotem do cwiczen, jednak bardziej wolalbym trenowac kickboxing. niestety u mnie w miescie nie ma szkolki kickboxingu. Czy w domu mozna jakis zastepczy trening sobie robic? moze moge to jakos polaczyc z boksem? poradzcie. Najbardziej chcialbym poznac dobre techniki rozciagania, bo jestem strasznie "sztywny" :) mam problem z wysokim uniesieniem nogi, co jest niezbedne przy kopaniu. Dzieki za pomoc :P pozdrawiam

Uczenie sie samemu techniki nie jest wskazane. Jeśli nie masz możliwości trenowania w klubie z trenerem kicka to przerzuc się na coś innego, co jest dostępne. Samodzielny trening najczęściej kończy się wyrobieniem złych nawyków, które później trudno wyeliminowac. Oczywiście możesz pościągac sobie szkoleniówki, poczytac na ten temat ale to niezda się na wiele. Najlepsza jest nauka poprzez praktyke pod nadzorem fachowca. Wówczas rozwijasz się szybciej i przedewszystkim poprawnie.
  • 0

budo_gid
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing samemu w domu...
Skombinuj sobie worek treningowy i cwicz na worku, nie jest to oczywiscie tak dobre jak nauka pod okiem trenera, ale zawsze troche techniki sie poduczysz, nabierzesz sily i szybkosci. Nawet osoby cwiczace w klubach musza same w domu trenowac bo w przecietnych klubach zajecia dla poczatkujacych sa 2 moze 3 razy w tygodniu po 1.5 godziny wiec przy takiej ilosci treningow duzo sie nie nauczysz polegajac tylko na cwiczeniach w klubie.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing samemu w domu...

Skombinuj sobie worek treningowy i cwicz na worku, nie jest to oczywiscie tak dobre jak nauka pod okiem trenera, ale zawsze troche techniki sie poduczysz, nabierzesz sily i szybkosci. Nawet osoby cwiczace w klubach musza same w domu trenowac bo w przecietnych klubach zajecia dla poczatkujacych sa 2 moze 3 razy w tygodniu po 1.5 godziny wiec przy takiej ilosci treningow duzo sie nie nauczysz polegajac tylko na cwiczeniach w klubie.


Tyle ze jak trenujesz w klubie to technike masz i cwiczenie w domu ze znajomoscia podstaw i techniki jest mozliwe i jak wspominasz nawet wskazane :wink: ale kolega niestety nie zna techniki kopniec wiec duzo mu to cwiczenie w domu nie pomoze, obawiam sie ze bardziej nauczy sie np. kopac "pilkarzyka" niz okrezne kopniecie np :roll:
do zalozyciela tematu: moze masz taekwondo u siebie gdzies ? tam pouczysz sie kopac.
  • 0

budo_gregorita
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing samemu w domu...
Przedewszystkim do kopnięc trzeba byc rozciagnietym. Chyba znasz jakies cwiczenia rozciagajace??
a co do cwiczenia indywidualnego to:

Samodzielny trening najczęściej kończy się wyrobieniem złych nawyków, które później trudno wyeliminowac.

całkowicie sie z tym zgadzam.
  • 0

budo_rocky ;)
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KieLce

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing samemu w domu...
W domu można jedynie pokopać i poboksować w worek żeby nabrać troche siły i szybkości.Jednak prawdziwe efekty są po treningach po okiem fachowców jak ktoś słusznie zauważył.
  • 0

budo_budo_boy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing samemu w domu...
Na początek zajmij się bieganiem i rozciaganiem, skoro trenowałeś boks to amsz już jakieś podstawy, ale jak słusznie zauważono wcześniej samemu się nie nauczysz. porozglądaj sie moze w twoim mieście są zajęcia karate, TKD lub czegoś kopanego przejdź sie na nie porozglądaj i może przeplataj w tygodniu trening bokserski z np. karateckim przy czym na tym drugim skup się generalnie na technikach nożnych o ile to możliwe...
  • 0

budo_rzaiel17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing samemu w domu...
A moze jest u ciebie w miescie muay thai??
  • 0

budo_mauli
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing samemu w domu...
ogitek napisz z jakiego miasta jesteś może ktoś będzie wiedział o sw w twym miescie :D
  • 0

budo_tomek kb
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing samemu w domu...

Na początek zajmij się bieganiem i rozciaganiem, skoro trenowałeś boks to amsz już jakieś podstawy, ale jak słusznie zauważono wcześniej samemu się nie nauczysz. porozglądaj sie moze w twoim mieście są zajęcia karate, TKD lub czegoś kopanego przejdź sie na nie porozglądaj i może przeplataj w tygodniu trening bokserski z np. karateckim przy czym na tym drugim skup się generalnie na technikach nożnych o ile to możliwe...


napisz z jakiego jesteś miasta może w okolicy jest jakiś klub o kturym nie wiesz
i nie ćwicz sam bo tylko połamiesz technikę!!! jeśli nie ma kickboksingu w pobliżu to poszukaj taekwondo, muai-thai lub karate kyokishin (czy jak tam się to pisze)

p.s jak będziesz ćwiczył jakiś sport kopany to zrezygnuj na jakiś czas z boksu (jest trochę inna pozycja niż w boxie więc na początku będzie ci się ciężko przestawić)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024