Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rzeźba i wszystko co z tym związane ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Rzeźba i wszystko co z tym związane ...
Tak wiec mam kilka pytań odnośnie treningu na rzeźbe i wszystkiego co sie z tym łączy . Bede bardzo wdzieczny jeżeli w temacie wypowiedzą się osoby które naprawde wiedzą o czym piszą.

Ostatnimi czasy obserwuje u siebie duże skoki wagi(w krótkim okresie) . Waże już jakieś 85 kg przy wzroście 179cm . Przybieram tak szybko że niedługo dobije do 90 kg . Oczywiscie nie przybieram tylko czystej masy mieśniowej - zrobiłem sie też bardziej otłuszczony ( to chyba normalne przy robieniu masy nie ?? )
Chce zacząć trening na rzeźbe uwidocznić zdobyte mieśnie i pozbyć sie troche sadła na brzuchu ale mam kilka pytań :

1. Jak powinnien wyglądać taki porządny trening na rzeźbe ?? Tzn . ile serii na ktore partie miesni i ile powtorzen i ile razy w tygodniu cwiczyc poszczegolne partie ??
2. Co z dietą ?? rozumiem ze nie powinienem zmniejszać spozycia białka tylko wyeliminowac w jak najwiekszym stopniu tłuszcze i weglowodany ?? Czyli jesc gotowane miesko i unikac słodkiego itp ??
3. przy robieniu rzeźby wystepują spadki siły zgadza się ?? jak cwiczyc zeby nie spalic miesni ktore wypracowałem i nie zmniejszyc obwodów (za bardzo) a tylko pozbyć się nadmiaru tk.tłuszczowej ??
4. Jak właczyc do treningu aeroby?? tzn. ile czasu poświęcić na te cwiczenia na kazdym treningu zeby uzyskac efekt a nie spalac miesni ?? kiedy mowie o aerobach mysle o rowerku stacjonarnym ...
5. ile czasu powinnien trwać taki trening na rzeźbe i co jaki czas go powtarzać ??
6. byłbym wdzieczny gdybyscie jeszcze opisali swoje przemyślenia/obserwacje z waszych treningów tzn. ile straciliscie na wadze czy mieliscie duze spadki siły i wogóle piszcie wszystko co uznacie za stosowne ...

PS. przed założeniem tematu korzystałem z opcji szukaj . Zauważyłem ze brakuje jednego tematu w ktorym dokładnie byłby opisany trening na rzeźbe . Nawet w tematach podczepionych brakuje takiego . Za to jest kilka na mase ... :-)
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba i wszystko co z tym związane ...
nie ma co się dziwić, że nie było tematów o rzeźbie, gdyż nie jest to niezbędne do uprawiania sportów walki, bardziej na forum kulturystyczne to się nadaje
  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba i wszystko co z tym związane ...
No to zaczynajmy:)

Jesli chodzi o trening na rzezbe to trzeba sie liczyc z zwiekszeniem liczby powtorzen co wiaze sie miedzy innymi z zmniejszeniem obciazenia. Jesli chodzi o rzezbe to 15-20 powtorzen to jest naprawde duzo i powinno pomoc. Jesli chcesz schudnac to bardzo wazne sa cwiczenia ktore angazuja jak najwiecej miesni na raz. Totez polecalbym cwiczenia jedno po drugim. Znaczy ze robisz jakies cwiczenie na plecy i pozniej odrazu po serii robisz serie na biceps, a pozniej na nogi... I jak zrobisz jedno okrazenie to robisz sobie dopiero przerwe. Inna opcja to przerwy pomiedzy seriami w odstepie 30 sekund. Polecalbym takze aeroby ktore w gruncie rzeczy sa najwazniejsze. Rowerek ok;) Pamietaj ze po 20 minutach zaczynasz palic tkanke tluszczowa. Ale sadze ze nie ma co przesadzac. 40 minut to maks. Pamietaj aby dostarczyc po treningu jakis antykatabolik aby miesnie nie zaczely sie "rozpadac". Polecam BCAA lub Glutamine. Ogolnie trening na rzezbe zaczyna sie robic w okolicach marca, aby ladnie wygladac na lato. Ale skoro chcesz teraz to ok. Ja gdy chce sie wyszczuplic to nie zmieniam planu treningowego. Dokladam do niego poprostu aeroby. Mianowicie 2-3 razy w tygodniu biegam po 30-40 minut. I to wystarcza aby zredukowac niepotrzebna warstwe tluszczu. Mozna takze dorzucic do diety rozne suplementy wspomagajace odchudzanie. Dobrym rozwiazaniem na poczatku jest L-Karnityna. Mozna takze zastosowac jakis termogenik. Dzieki czemu tluszcz bedzie powoli sie spalal gdyz twoj organizm podwyzszy lekko temperature. Jesli chodzi o diete. To nie obnizalbym znaczaco ilosci tluszczy i weglowodanow. Musisz pamietac ze z czegos twoj organizm musi brac energie. A dorzucajac do swojego planu treningowego aeroby twoj organizm bedzie potrzebowal wiecej energii. A pamietajmy ze nie chcemy utracic masy miesniowej. Napewno nalezy wyrzucic z diety rozne slodycze:) Ale weglowodany dlugolancuchowe musza zostac jako produkty energiodajne. Tluszcze sa takze bardzo wazne. Jak to sie mowi "bez tluszczu nie spalisz tluszczu:P" A chodzi dokladnie o tluszcze nie nasycone. np. Omega 3. I nie ma co oczekiwac efektow po kilku dniach. Powinno sie wolno palic tluszcz gdyz wtedy nie grozi nam efekt jojo. Malymi kroczkami powinienes ladnie sie wyrzezbic do wakacji;) I bedziesz musial sam podjac decyzje jak chcesz to zrobic. Jak ja chcialem chudnac to biegalem a trening zostal taki sam. Rano polecalbym cos opartego na bialku. Np. Szejka bialkowego:) Polecam takze sporzywanie posilkow o tych samych porach. Jedz np. 5 posilkow ale musza byc w miare male. Jesli ktos mowi ze sie odchudza i je jeden posilke dziennie to jest glupota. Jedz tak aby najesc sie ale nie przesadzaj;) Polecam pewna psychologiczna sztuczke. Jak nakladasz sobie posilek to nakladaj go do mniejszego naczynia niz zawsze. Np. wez mniejszy talerz. Przez co nalozysz sobie mniej a twoja psychika bedzie dawala sygnal ze jestes najedzony:) I masz posilek z glowy;) Poza tym nie jedz szybko. Jedz powoli. Pamietaj ze trawienie zaczyna sie juz w ustach. Gdyz w ustach zaczynasz juz rozdrabniac pokarm (zebami) i rozmiekczac go (slina). Czym dluzej zujesz tym twoj zaladek bedzie mial mniej pracy. I jeszcze jedna zasada zdrowego zywienia. Staraj sie nie pic podczas posilku. Poniewaz pijac duza ilosc wody powodujesz "rozcienczenie" kwasu zoladkowego. Przez co bedzie troszke mniej zracy;) I bedzie dluzej rozkladal potrawe. Hm... NO chyba to wszystko jesli o czyms zapomnialem to pytaj;) I czekamy z niecierpliwoscia na wypowiedz S.O.S'a ;)

POZDRAWIAM:)
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba i wszystko co z tym związane ...
No dzieki dzieki za odpowiedź . Moze sie jeszcze ktoś wypowie ...
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba i wszystko co z tym związane ...
ja jutro co napisze bo zaraz ide w kime ;)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba i wszystko co z tym związane ...
sorki ale dzis mam dostep do kompa na ta chwilke, a tu jest duzo pisania i czytania wiec lipa znow nie napisze ;(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024