Skocz do zawartości


Zdjęcie

(nie)wspomaganie wzrostu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
Ja zaznaczylem druga opcje, ale na pewno na punkcie swojego wzostu nie mam komplexow. Zalozylem sie z kumplem o skrzynke piwa ze w ciagu dwoch lat podskocze o 5 cm i szukam teraz ciekawych rozwiazan, ktore moga mi troche pomoc :roll:
pzdr
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
ja mam 18 lat i ok 170-172 cm w zależności od miarki ale chciałbym mieć chociaż te 175...
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
heh, Rickson Gracie ma 178cm i chyba mu to całkowicie wystarcza :)
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
ja zacząłem chodzić na siłkę w wieku 20 czy 21 lat. miałem wtedy 183 cm wzrostu. wykonywałem ciężkie przysiady, czasem też wyciskania zza głowy, ale nigdy nie robiłem martwego ciągu. po 1,5 roku ćwiczeń przybyło mi prawie 3 centymetry. powinni mnie zbadać :)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
Cwiczenia nie maja wplywu na wzrost, a jezeli maja to bardzo znikomy. To wszystko genetyka.
Ja mam 167 cm i nie narzekam, przyzwyczailem sie i w niczym mi to nie przeszkadza, a czasami nawet pomaga w walce w parterze :) Aha zone mam sporo wyzsza od siebie :wink:
Z reguly wyzsze osoby maja wiecej problemow zdrowotnych, szczegolnie jesli chodzi o kregoslup...
  • 0

budo_iblis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa Ursus

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
Nie sądzę aby genetyka była jedynym elementem determinującym wzrost. Wystarczy zwrócić uwagę na to, że obecne pokolenie jest kilka (a może nawet 10) cm wyższe od swoich rodziców. Przecież dostali geny z tej samej puli...

W chinach po spopularyzowaniu kultury i żywienia w stylu amerykańskim (czy jak kto woli ogólnoświatowym) zaobserwowano również kilkucentymetrowy wzrost wzrostu :) Dwa pokolenia temu podstawą chińskiego wyżywienia był ryż, a teraz coraz częściej zjadane jest mięso i produkty zwierzęce. Sugeruje to, co zresztą ma uzasadnienie w biologii, że zjadanie dużej ilości białek zwierzęcych, witamin oraz ogólnie lepsze odżywienia sprzyja większemu wzrostowi. Innymi słowy dobra dieta oparta na mięsie czerwonym (oczywiście wysokiej jakości) uzupełniona odpowiednimi witaminami i suplementami (stosowanymi z głową, a najlepiej pod nadzorem specjalisty) może przynieść zwiększenie docelowego wzrostu nawet o 10 cm (oczywiście chodzi o wzrost dorosły osób, które obecnie mają 8-12 lat).

Dodatkowo dorzuciłbym spostrzeżenie z czasów kiedy byłem w liceum. Każdy wie, że koszykarze zazwyczaj są wyżsi od innych. Niemniej jednak według mojej obserwacji wcale nie byli jakoś specjalnie wyżsi, kiedy zaczynali grę w kosza. Moim zdaniem moi rówieśnicy, którzy grali w koszykówkę w okresie liceum rośli szybciej od innych. Może się mylę, ale wydaje mi się całkiem uzasadnione, że codzienne wykonywanie ćwiczeń polegających na sięganiu wysoko (jak walka na tablicy w koszykówce) może sprzyjać zwiększaniu wzrostu w okresie najintensywniejszego rośnięcia.

pozdrawiam
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
Kiedy bylem zrobic badania u lekrza sportowego zapytalem czy ciwczenia silowe hamuja wzrost. lekarz powiedzial ze cwiczenia stymuluja organizm do wzrostu ale gdy cwiczymy czesto i dlugo z obciazeniem ok 35 kg i wyzej(oczywiscie zalezy to od organizmu i wieku) to wtedy kregoslup przyjmuje za duze obciazenia i nie jest wstanie po pewnym czescie rozkurczac przerw miedzykregowych
  • 0

budo_rocky ;)
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KieLce

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
Ja mam 185 cm a chciałbym mieć przynajmniej 190 cm aLe nie więcej niż 196 cm , mój koLega chciał by grać w siatkówke aLe jego wzrost 168 cm uniemożLiwia mu to .A jeśLi chodzi o wzrost w sportach waLki to nie jest on taki istotny. :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
kiedys zawsze mowilem ze chce miec te 180 cm
tyle mam od jakis 5 lat i juz nie rosne
180 cm powinno wystarczyc do bycia dobrym fajterem 8) wiec nie narzekam chociaz moze tak z 10 cm wiecej by nie zaszkodzilo :wink: heheheh
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
i tak jestes ponad srednia, ktora, wg moich zrodel, to jakies 175cm (ktos ma dokladniejsze/nowsze dane?)

a co do tego, co wplywa jak wzrost. pewnie jak w wiekszosci, mieszanka kultury i natury. np genetycznie masz limit 190m, tzn co by sie nie dzialo nie urosniesz wiecej; ale slaba dieta, malo ruchu i przebyte choroby moga to obnizyc do, powiedzmy, 180cm.

ja mam teraz plany rosnac wszerz :P
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu

ja mam teraz plany rosnac wszerz :P


ja tez
czas najwyzszy zaczac :) 8) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024