Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(
wczoraj na treningu kumpel wykrecil mi kolano kiedy bylem akurat w takiej pozycji ze nie moglem sie poddac dzwigni no i strzelilo
bolalo przez cala noc dzisiaj tez czuje ale da sie wytrzymac po prostu czuje lekki bol
nie ma opuchlizny ani zadnych wizualnych objawow wskazujacych na to zeby z tym kolanem bylo cos nie tak
boli natomiast kiedy chce wykonywac jakikolwiek ruch podudziem, chodzic musze na sztywnej nodze no i boli przy jakimkolwiek nacisku
boli zewnetrzna strona kolana dokladnie po boku (tam gdzie taka mala kostka wystaje)
moge noge spokojnie wyprostowac przy podginaniu podudzia boli bardziej ale mysle ze na sile bym docisnal tylko czuje bol jak chce wyprostowac lub podgiac
posmarowalem ketopromem wczoraj wieczorem i dzisiaj rano tak na wszelki wypadek

mial ktos z was podobne objawy :?:
jesli ktos z doswiadczenia cos wie bylbym wdzieczny za pomoc
mam nadzieje ze to nie jest cos przewleklego (kolana maja to do siebie ze jak sie cos spieprzy to lipa) i ze obejdzie sie bez wizyty u lekarza (zreszta nie wiem czy przecietny konowal bedzie wiedzial bo wiadomo ze ludzi ktorzy intensywnie trenuja inaczej sie leczy)
nastepny trening mam dopiero w piatek
moj trener napewno doradzi mi dobrze (bo wiedze z anatomi i doswiadczenie ma imponujace) ale nie wiem czy jest sens tak dlugo czekac :?

pliisssssss help

pozdro
  • 0

budo_maggik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(
może ekspertem nie jestem, ale ja bym od razu do ortopedy z tym leciał... zgłaszasz jako wypadek, przyjmą Cię często od razu, zrobią prześwietlenie i będziesz wiedział czy to coś poważnego czy nie. Nie ma na co czekać
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(

mam nadzieje ze to nie jest cos przewleklego (kolana maja to do siebie ze jak sie cos spieprzy to lipa) i ze obejdzie sie bez wizyty u lekarza


Hmm zdecyduj się czy chcesz żeby było ok czy chcesz nie iść do lekarza ... Im dłużej czekasz tym gorzej dla ciebie ...

Na moje to coś ci z wiązadłami poszło, ale nie jestem lekarzem.

Pozdrawiam.

PS: O ile wiem prześwietlenie nie zawsze wykazuje kontuzje.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(
chce zeby bylo ok ale nie wiem czy zwykly konowal mi dobrze doradzi
pewnie przejde sie do lekarza sportowego
co ciekawe trening dokonczylem pomimo ze bylo to m. in. 4 walki po 2 min.
dopiero jak wysiadalem z auta po przyjezdzie do domu zdalem sobie sprawe ze to moze nie byc taki pikus
kurde wkurzaja mnie takie kontuzje
rozumiem byc poobijanym czy posiniaczonym po treningu ale takie cos zawsze mnie doluje
to moj pierwszy uraz jesli chodzi o kolana ale przypominajac sobie calkiem niekrotka liste moich kontuzji wkurzam sie ze znowu bede przechodzil przez okresy leczenia i (jak znam zycie) powiklan i odnowien kontuzji

cholera co jak co ale mocne nogi to byl moj najwiekszy atut
jezeli spieprzylem kolano powaznie to bede mial niezlego dola

dzieki za rady

pozdro od wkurzonego na los Itosu :twisted:

PS. wszelkie rady wciaz mile widziane
dzieki 8)
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(
Nie kombinuj, idź do lekarza. Ja miałem załatwione oba łokcie i bark (nie na raz), olałem, czekałem aż samosię :wink: i teraz żałuję.
  • 0

budo_shrek.rtx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków dawna stolica Polaków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(
Idź do dobrego ortopedy, im wcześniej tym lepiej.
Ja niestety wiem coś o tym :(
Zapisz się też na USG, bo najpewniej będziesz musiał zrobić.


rtx.
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(
No ja z miesiąc temu też miałem kontuzję kolana (przeprostowało się trochę ;) )
objawy miałem podoben do ciebie przy maksymalnym wyproście i zgięciu bolało, wizyta u lekarza, dwa zastrzyki w kolano z lekami przeciwzapalnymi i już nic nie bolało, tylko że przez cały czas to kolano mam słabe i nie wiem czy na ostatnim treningu (wczoraj nie naderwałem sobie ścięgien (objawy się zgadzają krótkotrwały ostry ból, dzisiaj jest już spoko, ale dla bezpieczeństwa odpuszczę ze dwa treningi))

A co do twojego kolana, to czy jest stabilne?? (najłatwiej połóż się na podłodze nogę połóż na krzesełku czy czymś takim i spróbuj delikatnie!! poruszać rękami na boki (jedno nad kolanem drugie na dole kolana) jeżeli ci się zacznie ruszać na boki bardziej niż drugie to migiem do najlepszego lekarza w okolicy, bo na 80% poszły więzadła :|
Jeżeli kolano jest stabilne, no to jeszcze nie świadczy że wszystko może być w porządku (jednak jest bardziej prawdopodobne), bo mogą być uszkodzone łąkotki (to może wskazywać ten ból przy obciążaniu kolana) może być uszkodzona chrząstka, no i jeszcze dużo rzeczy ;)
więc czym prędzej do lekarza :D
  • 0

budo_dark_man_x
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Tąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(
Ja mialem bardzo podobna sytuacje jakies 4 tygodnie temu przewrocilem sie na walce " o kolano" trening dokonczylem normalnie ale jak szedlem na pociag zaczela sie checa, poszedlem na drogi dzien wystraszony przez kumpli opreacjami koncem, kariery sportowca, do lekarza pierwszy lepszy jaki byl, bo do innego nie doszedl bym, cos tam baknol pod nosem ze nie wiadomo co sie stalo ale nic powaznego i ze trzeba zrobic w przyszlosci rezonans magnetyczny...... co do pomocy doraznej, jak bys nie chcial isc do lekarza to mi kazal samrowac 3 razy dziennie mascia NAPROXEN cale kolano caly staw, potem wieczorkiem je dokladnie umyc ( masc zostawie takie biale cos ) i na noc druga masc AESCIN tylko na noc, i bandarzowac kolano, ale zalatwilem sobie orteze i po tygodniu nie trenowania zaczelo przechodzic cala zabawa trwala w smarowanie trwala 1,5 tyg ale wrocilem sprawny w 90 % bo reszta to obawa i uwaga zeby nie szczelilo drugi raz bo wtedy bez rezonansu sie nie obejdzie...

P.S
Mnie bolala zewnetrzna strona i Kure**** jak ruszlalem lekotka tam jest taki zakres ruchu maly, ale z tym nie ma reguly kolano i ogolnie stawy to takie BESTIE ze uraz mozesz miec w przyczepie miesnia po drugiej stronie a bol promieniuje, ale spec nie jestem, WIENC MOZE ISC DO LEKARZA POZDRO
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(
dzieki za rady
dzwonilem wczoraj do trenera i spojrzy na to w piatek
zreszta wczoraj rano nie moglem chodzic
wieczoram moglem wchodzic po schodach chociaz i tak sciegno po bokach bolalo przy max wyproscie lub zgieciu kolana
ale.... uwaga dzisiaj rano jest tak samo jak wieczorem co oznacza ze dzis wieczorem jak bede bardziej "rozchodzony" powinienem chodzic calkiem niezle

dodam ze kolanem moge do woli zamiatac na boki (robic podgieta noga takie zmylki jaki sie niezar robi przed kopnieciem)
znam swietnego lekarza sportowego i jezeli w piatek bede ostro kulal (na co sie nie zanosi) napewno pojde do lekarza
jesli bede mogl spokojnie chodzic to zrobie sobie 2 tyg (albo dluzsza) abstynencje i kuracje ketopromem i powinno byc ok

chyba mialem kupe szczescia bo na treningu kolano chrupnelo ostro a ja sie ladnie zwinalem z bolu ale wyglada na to ze szybko sie goi
dzieki za rady mam nadzieje ze regeneracja bedzie postepowala w takim tempie jak dotychczas
kurde uwazajcie na kolana bo ja sie przedwczoraj niezle przestraszylem jak nie moglem przez ta noge wyjsc z samochodu po treningu

pozdro od Itosu 8)

PS. ketoprom rulez :)
  • 0

budo_dark_man_x
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Tąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(
No to masz fart jak zaczynasz chodzic to cie kroic nie benda, ale dokup sobie ta masc AESCIN koszt to chyba 10 albo 11 zl ale warto bo ona tez pomaga a ketoprofenem smaruj sie w dzien POZDRO i szybko stawaj na nogi :D
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(
dzieki
tez jestem zdziwiony ze moge chodzic i praktycznie nie widac zebym kulal
tylko jak zrobie przeprost w kolanie lub na max podegne noge to czuje jak sciegno boczne sie naciaga wiec nie przeprostowuje nogi narazie ani jej mocno nie zginam bo nie chce powiekszac stanu zapalnego
narazie jestem dobrej mysli :)

pozdrawiam 8)
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(
hmm jak tak szybko przechodzi to może tylko naderwałeś/nadciągnąłeś ścięgno a to zbyt dużego problemu nie sprawia, tylko trzeba trochę odczekać. Ja w środę właśnie ścięgno tylne w kolanie uszkodziłem, i jak zabolało to łza mi w oku się zakręciła, ale odrazu popsikałem altacet ice'm i już w sumie po pół godzinie prawie przestało boleć, a dzisiaj praktycznie nic mi nie dolega, ale przynajmniej do poniedziałku robię przerwę.
No i od dzisiaj sprawdzam czy branie kolagenu w jakiś sposób pomoże na dolegliwości z kolanem a szczególnie właśnie ze ścięgnami ;)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(
Idz do lekarza.
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(
jeszcze nie byłeś u lekarza?
8O
lol
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(
ale chlopaki ja juz po dwoch dniach moge po schodach smigac
nie wiem jak to sie stalo na 10 godzin po treningu nie moglem w ogole chodzic a teraz moge biegac
co prawda jeszcze troche czuje to kolano ale jestem dobrej mysli
dzisiaj na treningu obejrzy je trener (trenowac nie zamierzam)
kto jak kto ale sensei Maurycy Wawrzyniak zna sie na rzeczy
jak on mi powie zebym szedl do lekarza to pojde ale na dzien dzisiejszy nie wyglada to groznie

pozdro 8)
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(
no to zdrowia życzę, ale ja bym i tak poszedł.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(
dzieki za rady Dime
i za zyczenia powrotu do zdrowia

pozdro 8)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(
Obys nie zalowal za pol roku ... To, ze nie boli nie znaczy, ze jest ok ...

Zdrowka zycze.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(
Heh, zdrowiej szybko, ale wiesz zastanów sie nad pójściem do lekarza jeszcze, możliwe że nie do końca sie wszystko zagoi jak trzeba i za rok pierdolnie Ci kolano tak, że na mate przez parę miechów nie wejdziesz, albo i dłużej.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano... pomocy - szit znowu kontuzja :(
bylem u lekarza po 2 tygodniach
ponoc najlepszy specjalista ortopeda, traumatolog i jedyny lekarz sportowy w moim miescie

kolano nie boli
troche je tylko czuje i boli jak je przeciaze np. skokiem (nawet lekkim)

efekt wizyty:
chondromalacja rzepki prawego kolana wywolana dzwignia

leki:
przez 6 tygodni 2 razy dziennie tabletki z glukozamina
przez 6 tygodni traumel s
przez 4 najblizsze dni ibuprom 2-3 razy dziennie

no i fizykoterapia za friko mi sie skapnela ale nie wiem czy dam rade bo akurat pracuje w tych godzinach

acha i jeszcze jedno jak nie przestanie bolec przez najblizsze 2 tygodnie to zastrzyk sterydowy w kolano
ale jestem dobrej mysli

za dwa miechy bede smigal nogami w kumpli z sekcji ze az wiory poleca :) :) :)

dzieki za wszystkie rady
pozdrowienia serdeczne od Itosu 8)

PS. teraz to przez najblizsze poltora miecha jak nie moge przeciazac nog to raczki niezle w dupe dostana bo caly trening bedzie skupiony na uderzeniach rekoma :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024