Skocz do zawartości


Zdjęcie

SOG SEAL PUP - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_sandstorm
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

SOG SEAL PUP - opinie
Przeszukałem forum i nic nie znalazlem na temat tego noza. Potrzebuje noz "taktyczny" srednich rozmiarow ktory bedzie przymocowany do kamizelki taktycznej ostrzem do gory. Byłbym wdzieczny za wszelkie informacje i opinie na temat tego noza.

Pozdrawiam

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_red dragon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG SEAL PUP - opinie
Poszukaj na forum knives.pl tam chyba cos było.
Tak apropos - srk tez jest nozem "taktycznym" ale ejst tanszy i bardziej funkcjonalny.
  • 0

budo_7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:spod Lublina

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG SEAL PUP - opinie
Yay, ktos chyba nie czytal regulaminu? :? Jesli nasz moderator okaze sie sluzbista to poleci ban :) Nie no, moze skonczy sie na ostrzezeniu...
Co do SRK jednak sie zgadzam, jako 'taktyczny' wolal bym go od tego Soga...
  • 0

budo_sandstorm
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG SEAL PUP - opinie

Yay, ktos chyba nie czytal regulaminu? :? Jesli nasz moderator okaze sie sluzbista to poleci ban :) Nie no, moze skonczy sie na ostrzezeniu...


Czytajac ten regulamin dochodze do wniosku ze istnienie forum nie ma sensu bo w sumie wszystko da sie znalesc w sieci :wink: nawet dział Giełda by sie nie uchowal bo przeciez od czego jest Allegro 8)

Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość :D
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG SEAL PUP - opinie
uderz do supera
on ma chyba taki sprzet (nóż :) ), jest z niego bodajrze dość zadowolony

pozdro
  • 0

budo_7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:spod Lublina

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG SEAL PUP - opinie
Piaskowa burzo, wybacz, nie chodzilo mi o Ciebie! :wink: Ty naprawde nie zrobiles nic zlego wiec tlumaczyc sie nie musisz, Czerwony smok natomiast odsyla do forum tak zwanego 'innego' o tematyce jak by nie brać 'podobnej', a tego juz regulamin surowo zabrania :) To tak w formie zartu oczywiscie, mi tam to nic nie przeszkadza :wink:
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG SEAL PUP - opinie
Cholera, ja sprzedałem taki nóż i nie jestem z tego powodu zadowolony :-(
Jak go miałem to nie używałem, a teraz bym sobie poużywał...
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG SEAL PUP - opinie
A właściwie z jakiej przyczyny go sprzedałeś?
Tak się składa, że i ja rozważam zakup tego akurat noża.
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG SEAL PUP - opinie
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję - przez przypadek zauważyłem, że Ty coś odpisałeś...
Sprzedałem go, bo jestem lekko poj#$#ny :) Przy noszeniu noża rozpatruję dwa przypadki:
- nóż jest tani lub nie podoba mi się wizualnie - używam go normalnie i zajeżdżam na śmierć,
- nóż jest drogi lub podoba mi się jego profil - staram się go nie używać, czego skutkiem jest noszenie noża ciągle ostrego jak brzytwa jako nieużywanego balastu, bo i tak mam przy sobie nóż, który spełnia pierwszy warunek...
Ogólnie SOG jest niezłym nożem, fajnie wygląda, ale już sprawia wrażenie, że zrobiony jest z miękkiej stali. Każde jego poważniejsze użycie kończy się błyskawiczną utratą ostrości. Fakt, że można go potem łatwo naostrzyć, ale ja pedant jestem i nie mogę zdzierżyć, jak któryś z moich noży nie jest piekielnie ostry. Sprzedałem go więc, bo był nieużywany, a bałem się go używać, bo nie chciało mi się ciągle na Lanskym pracować. Z ogromnych zalet muszę wymienić: zajebiście pięknie leży w dłoni (nawet w rękawicach), posiada wyśmienite właściwości penetrujące i jest nieźle wyważony (rzucałem na bliskie odległości, ale na szczęście nie swoim egzemplarzem).
Moja rada - pożyczyć go od kogoś i ponosić kilka dni. Używać do bardzo delikatnej pracy, by go nie zniszczyć. Jeśli po kilku dniach się do niego przekonasz, to go bierz.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG SEAL PUP - opinie

że zrobiony jest z miękkiej stali. Każde jego poważniejsze użycie kończy się błyskawiczną utratą ostrości. Fakt, że można go potem łatwo naostrzyć, ale ja pedant jestem i nie mogę zdzierżyć, jak któryś z moich noży nie jest piekielnie ostry.

Właśnie ta stal jest czymś, co mnie powstrzymywało przed zakupem, bo cena taka tragiczna nie jest.

Z ogromnych zalet muszę wymienić: zajebiście pięknie leży w dłoni (nawet w rękawicach), posiada wyśmienite właściwości penetrujące

Tego się po nim spodziewałem i właśnie dlatego chciałem go mieć.

Moja rada - pożyczyć go od kogoś i ponosić kilka dni. Używać do bardzo delikatnej pracy, by go nie zniszczyć. Jeśli po kilku dniach się do niego przekonasz, to go bierz.

Dzięki za odpowiedź. Po powyższych wyjaśnieniach chyba sobie jednak odpuszczę. Też niemam zbytniej ochoty ostrzyć noża po każdej poważniejszej robocie.
  • 0

budo_sandstorm
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG SEAL PUP - opinie
Odgrzewam :D

Znowu mnie naszło na kupno tego noża z tą tylko różnicą że wersja Elite. Może od czasu założenia postu ktoś stał się posiadaczem tego modelu i podzieli sie informacjami na jego temat.

Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024