Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gorąca prośba o ocenę miecza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_abigor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Gorąca prośba o ocenę miecza
Mam ogromną prośbę, o ocenę tego miecza. Chodzi mi o prawdopodobne pochodzenie i wartość rynkową. Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_karendt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gorąca prośba o ocenę miecza
Jak widać zainteresowanie tym mieczem jest spore. Zazwyczaj jest ono wyznacznikiem jakości towaru. Tak jest i w tym wypadku. Moim zdaniem miecz albo został wykuty w czasie około II WŚ, przez profesjonalnego kowala dla wyższego rangą oficera. Lub co wydaje mi się bardziej prawdopodobne( moge się mylic) klinga została zaadoptowana z wcześniejszego okresu. Te domysły snuje na podstawie wygladu Hady. Szkoda, że nie ma zdjęcia nakago, moża z niego wiele wyczytac na temat pochodzenia klingi. Ostrze wymaga jednak niewielkiego działania ręki wprawnego szlifierza, jedak po takim zabiegu i przy wymianie całej oprawy można mieć piękną oryginalną japońską katane, za stosunkowo nieduże pieniadzę. Moim zdaniem warto takie miecz zakupić, sam bym to zrobił, gdybym miał odpowiednio dużą ilośc wolnej gotówki.

Nie jestem żadnym ekpertem, i mogę się mylić .
  • 0

budo_abigor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Gorąca prośba o ocenę miecza
Bardzo dziękuję, mam nadzieję że ktoś jeszcze się odezwie - krytyka także mile widziana :) Kupiłem ten miecz ostatnio i chyba się nie pomyliłem. Co do hady to właśnie ona budzi moje największe zastrzeżenia... Jest troszkę jakby zbyt wyraźna, ale może się mylę i udało mi się dorwć coś interesującego.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gorąca prośba o ocenę miecza
Na moje oko miecz jest wart okolo 50-100zl Ale musze przyznac iz coraz leprze robia te podrubki.
  • 0

budo_abigor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Gorąca prośba o ocenę miecza
Grafie, z całym szacunkiem... 50-100 zł to nawet przy założeniu że jest z aluminium (a nie jest :) ) nie wystarczy na zakup materiału z jakiego został wykonany a gdzie robocizna ???
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gorąca prośba o ocenę miecza
Nie wiem ekonomista nie jestem ale po tyle mniej wiecej chodza takie miecze na ebayu.
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Gorąca prośba o ocenę miecza
Abigor, spojrz na oplot, to jakis skoltuniony sznurek a nie ito. Koslawe numery, nieksztaltne habaki. Perfidnie trawione kwasem hada. Na ebayu mozna taki miecz kupic z Chin za kilka dolcow.
  • 0

budo_karendt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gorąca prośba o ocenę miecza
No to dałem plamę co do mojego opisu :| :P
  • 0

budo_abigor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Gorąca prośba o ocenę miecza
Zasmuciliście mnie Panowie, :cry: ale tak czy inaczej jestem bardzo wdzięczny za pomocną dłoń. No cóż, wypada się nie poddawać i próbować szperać skuteczniej w przyszłości :) . Może następnym razem nie właduję przeszło 2 tys w CHIŃCZYKA :lol:
  • 0

budo_1969
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gorąca prośba o ocenę miecza
Spokój mistrza.
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Gorąca prośba o ocenę miecza

Zasmuciliście mnie Panowie, :cry: ale tak czy inaczej jestem bardzo wdzięczny za pomocną dłoń. No cóż, wypada się nie poddawać i próbować szperać skuteczniej w przyszłości :) . Może następnym razem nie właduję przeszło 2 tys w CHIŃCZYKA :lol:


Szperaj w necie, czytaj, ogladaj oryginaly. To jedyna sposob by nabrac wprawy. Niestety z tym trzecim jest dosc trudno.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gorąca prośba o ocenę miecza
Albo pytaj przed zakupem a nie po.
  • 0

budo_abigor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Gorąca prośba o ocenę miecza
Obie rady tak samo słuszne, jak i oczywiste (co nie umniejsza ich wartości :lol: ). Niestety kończąca się aukcja oraz brak doświadczenia dały niepożadany skutek. Wypada tylko wyciągnąć wnioski, :oops: i zmazać w przyszłości cień klęski sukcesem. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.... Jestem właśnie na etapie rozmów na temat zakupu "troszkę" droższego egzemplarza :) . Na szczęście w tym wypadku autentyczność gwarantuje autorytet soby sprzedającej oraz certyfikat. Po zakupie nie omieszkam się pochwalić. Dla odwiedzających ten wątek a zwłaszcza dla osób które zechciały się wypowiedzieć informacja a jednocześnie propozycja - w dalszym ciągu szukam "trzonu" dla mojej kolekcji więc gdyby któryś z Kolegów dysponował czymś ciekawym ..... Jeszcze raz dziękuję za pomoc i wyrazy szacunku dla znacznie bardziej doświadczonych.
  • 0

budo_abigor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Gorąca prośba o ocenę miecza
A gdyby ktoś był tak miły i chciał mi wysłać prv, to z przykrością informuję że nie mam kurcze dostępu (jeszcze) do tej opcji :evil: Jak miło odkrywać nowe prawidła !!!! :twisted:
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Gorąca prośba o ocenę miecza
W opcjach mozesz ustawic, zeby Twoj mail byl widoczny dla innych forumowiczow. Z tego co wiem to w Krakowie byla grupa ludzi zajmujacych sie handlem bronia japonska. Jak chcesz to poszukam, o ile nadal sie tym zajmuja.
  • 0

budo_red dragon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gorąca prośba o ocenę miecza
miecz wz. 98.......

Miecze z okresu drugiej wojny swiatowej dla oficerow były robione "seryjnie". Porządne miecze nosili wyzsi ranga oficerowie i generalowie, ktorzy mieli je po przodkach. Cena wysoka....głównie przez to ze ma wartosc historyczną. Za mniejsze pieniadze w róznych sklepach internetowych mozna kupic katanę nadajaca sie nie tylko do powieszenia na scianie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024