Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porada w sprawie kupna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_vasper
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Porada w sprawie kupna
Witam ,pisze do was z prośbą o rade orzy kupnie katanki.
W tych sprawach jestem porównujac do was (userów-seniorów) totalnie zielony w tym temacie :P ale nie o to chodzi. Mam zamiar zakupu jakieś dobrej katany która ładnie by wyglądała ,była "battle ready" i w miare sensownie kosztowała. Na zakup zbierałem się aż rok wkońcu napisałem ,po obejżeniu "the last samurai" na TVNie :D więc zaczne od pozycji:
http://www.swblades.com/lasakaen.html
jeszcze na oku mam:
http://www.swblades.com/buafutakakit.html
i:
http://www.swblades.com/daorfutaka.html
Którą byście wybrali na moim miejscu?
Może jakieś inne propozycje w cenach podobnych do tych, może polskie sklepy jakieś?
Czekam na odpowiedź i z góry dziękuje :)
  • 0

budo_maciek1230
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada w sprawie kupna
1 lipa, stal nierdzewna
3 lipa, stal nierdzewna
2 w ostatecznosci moze byc jezeli rzeczywiscie wierzyc opisowi ze jest to sal wysoko weglowa,
o ile miecz byl kuty, ale sadzac po cenie to tak nie jest.

PS. Uzyj funkcji szukaj w tym forum, ten temat byl juz poruszany(zakup miecza).
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada w sprawie kupna

Mam zamiar zakupu jakieś dobrej katany która ładnie by wyglądała ,była "battle ready" i w miare sensownie kosztowała


Takie rzeczy to tylko w erze

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ogólnie te imitacje mieczy z ostatniego samuraja mogą się nadawać jako ozdoba pokoju, są dosyć takie, nie rozwalą się od pomachania od czasu do czasu. Cóż nie rozumiem tego "battle ready", chcesz się z kimś sparingować :P ??

Są sprzedawane na goods.pl
  • 0

budo_vasper
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada w sprawie kupna
dziekuje za odpowiedz :) a co do "battle ready" to chodzi zeby sie nie rozpadl podczas machania ,ktos by mogl dostac czescia i byla by tragedia :D zreszta widzac niektore "katany" z allegro to sie wszystkiego mozna spodziewac :)
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada w sprawie kupna
Jak nie masz kilku, kilkunastu tysięcy zbędnych złociszy, to nie zadawaj tutaj pytania o katany :wink:
A poważnie - poszperaj po tym forum, takie tematy już się przewijały.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada w sprawie kupna

Mam zamiar zakupu jakieś dobrej katany która ładnie by wyglądała ,była "battle ready" i w miare sensownie kosztowała. Na zakup zbierałem się aż rok wkońcu napisałem ,po obejżeniu "the last samurai" na TVNie :

Którą byście wybrali na moim miejscu?


Żadną.

Jest jeszcze taka kwestia jak coś kupujesz z Ameryki. Cło i VAT. Kochana unia europejska postanowiła, że jak coś kupujesz z poza tego socjalistycznego stowarzyszenia to musisz płacić haracz (na rolników i tym podobne grupy zawodowe). Wygląda to tak: płacisz cło (na miecze wynosi 1,7 %) za wszystko o wartości powyżej 42 euro. także od kosztów przesyłki, które wyniosą więcej niż te miecze kosztują. No i to bardziej smutne to dodatkowy VAT (jeden wszak płacisz w stanach, jest zawarty w cenie). To też nam dała unia europejska - VAT wynosi 22 % i płacisz go osobno za towar i koszty przesyłki. to dlatego daj sobie spokój z tymi mieczami. VAT płacisz zawsze jaką by wartość nie była. Aha, amerykanie nie chcą obniżać kosztów towaru, czyli nie wpiszą ci że towar jest warty dolara, zamiast 59 dolarów, co robią Japończycy, jak się ich o to poprosi.

Nie wiem też po co ci takiwy miecz - do ćwiczenia, czy do pokazywania kumplom. Jak opcja numer dwa to bezsens, szybko ci sie znudzi, kumplom i znajomym jeszcze szybciej a sprzedać to to będzie ciężko.

No i zobacz na goods.pl/

Nie ulegaj emocjom przy wydawaniu kasy, szczególnie jeśli chodzi o miecze.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024