Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido -genialni mechanicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido -genialni mechanicy
Rzeczywiście trochę nam sie temat " wyślizgnął" :(

Oczywiście nie będę dalej rozwodził się na temat "harmonizowania" - te parę lat treningu to chyba zbyt mało.

Nie mogę się do końca zgodzić z "gościem" co do samej esencji aikido. Widzę u Ciebie podejście w przeważającej mierze "sportowe". Masz rację, że jak bójka to bójka, nie chcę wchodzić w temat skuteczności bo mnie Pan MOD zblokuje i odeśle do .....nie wiem gdzie.

Szary Wilk zna osobę trenującą 2 lata harmonię i podobno ma problem z egzaminami.
Cóż ja znam osobę z 1 kyu trenującą harmonię i nie mającą do tej pory wogóle problemów z egzaminami ( nie tylko w swoim dojo - ale również np. u M.W ze Złotowa, a chyba przyznacie że u tego sensei należy ćwiczyć "konkretnie"), Znam również kilku sensei z 3,5,6 DAN mających właśnie takie podejście do tematu. ( Pan Borowski, Pan Benedetti, Pan Leśniewicz, np.)

Jeżeli używacie siły musicie porozmawiać z fachowcami - czy jest to zgodne z złożeniami aikido czy nie? Nie czuję się do końca kompetentny aby ciągnąć wątek.

Jeszcze jedno co do wypowiedzi "gościa" w poddtekście zauważyłem uwagę ,w skrócie " nie gadać - tylko trenować. Masz rację. Zapraszam na treningi do Szczecinka czy to do sensei R.Leśniwicza, czy do drugiej sekcji w celu sprawdzenia " gadających głów" :D
Myślę że będziesz pozytywnie zaskoczony.

To tyle - do roboty "powieściopisarze" :lol:
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido -genialni mechanicy
Nie tylko się nam temat wymyka, ale też wnioski które wyciągnąłeś marcin35715 z moich uwag dalekie są od tego, co miałem na myśli. Jeśli robienie przysiadów, czy też to wszystko, co czyni, że pot nam zrasza czoło uważasz za podejście sportowe, to wszystko w porządku. Moje podejście jest sportowe. Jednakże chodzi o to, że nie zaczyna się obiadu od deseru. Wszystko to, co chciałbyś widzieć w aikido, ma dopiero sens wtedy, kiedy towarzyszy temu poczucie pewności siebie, że Twoje ciało zareaguje właściwie na nieoczekiwaną agresję. Nie należy tego wcale kojarzyć z jakimś kolejnym wysokim danem i treningiem aikido przez kilkadziesiąd lat. To właśnie ta osławiona skuteczność, którą omija się nie tylko na tym forum, bo dyskusje na ten temat są idiotyczne. Najlepiej, by spadła z nieba. Oczywiście, że aby ją osiągnąć, trzeba trenować. Nie mniej, trzeba postawić sobie ją za cel.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024