Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moja własna forumowa szkółka...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Moja własna forumowa szkółka...
Witam wszystkich, ten temat chcę poświęcić moim zapytaniom o dane techniki, oraz zamieszczaniu w nim filmów z moimi postępami ( każdy kto czytał, tudzież odpowiadał mi w temacie "Taekwon-do na własną ręke ??" wie o co chodzi ).
Postanowiłem, więc, że będe uczył się danych technik z szkoleniówki "Taekwon-do revolution of kicking 1" i mam zamiar poświęcić rok na wyuczenie się przynajmniej części technik z tego filmu, na daną technike będe poświęcał całkiem sporo czasu, aby nie nauczyć się jej źle, na ten tydzień, może dwa przewiduje front kick, a na następne dwa, do miesiąca mam zamiar nauczyć się Round House kick, i tak do dwóch miesięcy od tego momentu będe ćwiczył tylko te dwie techniki, a później to się zobaczy, ale przejde do tematu, czy bylibyście chętni, do pomocy, tudzież mówieniu co robie źle, i gdzie mam się poprawić, oczywiście moje postępy będe zamiesczał na filmach, bo zalęży mi, poprostu się zakochałem w taekwon-do, a ze względów finansowych, niema kasy na trening ( będzie za rok, gdy już się przeprowadze do domku, i będzie sprzedane mieszkanie, więc wtedy już wam nie będe zawracał głowy :wink: ), to jak byłby ktokolwiek chętny do pomocy :?: , oczywiście nie mówie tu, o żadnych tam godzinach spędzonych przed klawiaturą, tylko jakieś 5 minut co tydzień, żeby ocenić co jest dobrze, a co źle, aha prosze już teraz, ludzi którzy byli by zdolni do pomocy, o wpisanie się tutaj, żeby niewyszło, że ja film nagram, wżuce, i okaże się, że pomysł niewypali, bo będzie zero osób do sprawdzenia, i skorygowania. Za wszelką pomoc, tudzież wpisanie się na listę z góry dziękuje.
PS. Za tydzień wżucam ( oczywiście jeśli chociaż jedna osoba będzie chętna do pomocy ) pierwszy filmik z postępami front kicka
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
gdybys jeszcze nie zauwazyl, uwielbiamy tu krytykowac innych, wiec mozesz liczyc na szeroki odzew.

Włącz do ćwiczeń trzymanie nogi w powietrzu. przydaje się ;)
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
Super, bo ja lubię być krytykowany... nie to nie jest żart, dzięki temu się doskonalę, a z tym trzymaniem nogi, to też to robię, i do tego na drógiej nodze skacze po poduszce, tak aby z niej nie spaść, no i nie tupać sąsiadowi :wink: .
  • 0

budo_naina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dna piekła
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...

Super, bo ja lubię być krytykowany... nie to nie jest żart, dzięki temu się doskonalę, a z tym trzymaniem nogi, to też to robię, i do tego na drógiej nodze skacze po poduszce, tak aby z niej nie spaść, no i nie tupać sąsiadowi :wink: .


Eeee to chyba masz jakieś masochistyczne skłonności ;) ale jak lubisz to wszystcy się polecamy a ja napewno :twisted: Dla twojego dobra rzecz jasna
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
No niechodzi, o żaden masochizm, bo chwalony też lubię być, ale poprostu dobrze znoszę komentarze, i jak usłysze o sobie coś złego, to dążę do wyeliminowania tego, ale skończmy temat krytyki, bo wolał bym raczej, aby nierobić tutaj offtopa...
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
Tak więc czas na pierwsze pytanie, co robić aby noga była przy front kicku wyprostowana ( zresztą to się odnosi akurat także do innych wykopów ), jak wy sobie z tym radzicie, bo jak próbuje zrobić wyższy front kick, to bardzo trudno mi wyprostować nogę do końca, jakieś rady na ćwiczenia :?: , może jakaś pomoc techniczna, aha i jeszcze jedno na tej szkoleniówce "taekwon-do revolution of kicking" są pokazane dwie wersje front kicka, z palcami wyprostowanymi, i tak zadartymi do góry, kiedy używać jakiej wersji, no i jescze rada jak dobrze opanować ten kop z zadartymi w góre palcami :?: , bo jakoś tak kiepsko mi on wychodzi.
  • 0

budo_tyrtok
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzyna Śląska
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
Ojejejejej....
Ten kopniak z zadartymi palcami do góry to ja chyba ćwiczyłem na moim drugim treningu. Wszystkim po kilku seriach wychodził poprawnie, a to było w czasie może 15 minut.
Kiedyś też bardzo chciałem trenować taekwon-do na "samouka", bo nie było chyba żadnej sekcji u nas, ale dobrze jednak, że nie uczyłem się samemu, tylko zaczęłem w szkole.
Chciałbym ci odradzić trenowania samemu, gdyż niczego się nie nauczysz i gdy kiedyś będziesz chciał trenować w szkole pod okiem trenera, będzie ci najgorzej szło. Nawet osoby, które tak samo jak ty, ledwo co by się zapisały, miałyby łatwiej niż ty, bo uczyłyby się podstaw bez złych nawyków. Ty w tym czasie będziesz musiał się oduczyć tych słych nawyków i wyszlifować poprawną technikę.
Dobrze, że przed dołączeniem do sekcji ściągałem odcinki Dragon Balla :D
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...

Tak więc czas na pierwsze pytanie, co robić aby noga była przy front kicku wyprostowana


rozciągać się.

jak próbuje zrobić wyższy front kick, to bardzo trudno mi wyprostować nogę do końca, jakieś rady na ćwiczenia :?: ,


1. rozciąganie, rozciąganie, rozciąganie
2. nie kop wysoko, kop technicznie (zacznij od prawidłowych kopnięc na kolano), to podstawa. Na wysokość masz czas

dwie wersje front kicka, z palcami wyprostowanymi, i tak zadartymi do góry,


prawdopodobnie chodzi o kopnięcie powierzchnią pod palcami (palce zadarte ;) )
i o kopnięcie piętą.

to pierwsze ma dalszy zasięg i mniejszą powierzchnię uderzeniową
drugie odwrotnie.

kopiesz - jak wszystko w tkd - w zależności od sytuacji :)

jak dobrze opanować ten kop z zadartymi w góre palcami :?: , bo jakoś tak kiepsko mi on wychodzi.


trza ćwiczyć brachu. np chodzenie "na palcach" ;)
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
Ok. dzięki wielkie za odpowiedz, przynajmniej widze ( nie uwłaszczając innym ), że moge tutaj na kogoś liczyć, jak się wyrobie z lekcjami, to jeszcze sobie wieczorkiem poćwicze ( niestety jestem zawalony lekcjami... w ogólniaku niema lekko )
  • 0

budo_tyrtok
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzyna Śląska
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
Dobra, ostrzegłem cię, a teraz postaram ci się pomóc zrobić to kopnięcie z zadartymi palcami xD.

1. Stań na palcach u nogi, u której wykonujesz ćwiczenie (tak aby kolao było zgięte)
2.Podnieś nogę zgiętą w kolanie jak do skipu bodajrze A (czyli bieganie z podnoszeniem kolan jak najwyrzej), lecz palców nie opuszczaj swobodnie, tylko jeszcze bardziej pociągnij do góry.
3. Kopnij! Pamiętaj, aby nie podciągać nogi jak najwyżej, lecz mniej więcej na wysokości pasa. Na początku będziesz uderzał piętą, lub całą stopą w obawie żeby nie uderzyć palcami, więc staraj się kopać tak jakbyś po prostu nie miał palców u stopy.
4. Trenuj podnosząc kolano, kopiąc kilka razy bez opuszczania kolana (ale powoli).
5. Staraj się nie kopać najczęściej tą nogą, którą ci wygodniej, bo druga będzie wtedy nie wyćwiczona, a jak będziesz zmuszony z kimś walczyć, to chyba nie będziesz ciągle z jednej strony go bił.
6. Gdy już nauczysz się kopać tak dwoma nogami, kop nimi na przemian po 1 raz.
7. Niech ktoś trzyma poduszkę, lub lepiej worek treningowy (jeśli jest na zbyciu) na wysokości pasa, czyli tak jak kopiesz. Musisz umieć kopać w cel, bo kopiąc w powietrze nigdy się nie nauczysz.
8. Zawsze gdy kopiesz, w obojętnie jakim kopnięciu, w którym oczywiście nie atakujesz z powietrza (bez obawy, szybko do tego nie dojdziesz :D ) skręcaj piętę nogi, która stoi na ziemi do środka.
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
hehe już mi wychodzi, cały mój problem polegał na tym, że ja próbowałem kopać tak na wysokość klaty, do głowy ( ah te ambicje :wink: ), teraz mi tak do pasa idzie bez rozgrzewki, więc dzięki wszystkim za podpowiedzi, teraz będe szlifował, a w piątek dam pierwszy film do oceny.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...

8. Zawsze gdy kopiesz, w obojętnie jakim kopnięciu, w którym oczywiście nie atakujesz z powietrza ( ...) skręcaj piętę nogi, która stoi na ziemi do środka.


ITF czy WTF?
i dlaczego ma skręcać w ap chagi?
  • 0

budo_mazi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
A czemu nie? :o Od kiedy kopie się techniki bez skręcania stopy podporowej? I to chyba bez różnicy czy to ITF czy WTF, skręcanie powinno być wszędzie tak mi się wydaje.
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
buahaha xD kopac apchagi ze skretem na piecie xD no no xD ciekawe jak xD
  • 0

budo_tyrtok
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzyna Śląska
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
Mi się właśnie wydaje, albo raczej jestem pewien, bo chyba uczyłem się tego na treningu. I tak jak mówi Mazi: co to za różnica czy w ITF, czy w WTF, bo raczej tu i tu się to przyda. A jakby co, to w GTF :D
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
Niewiem, czy napewno o to mu chodiło, ale na szkoleniówce było pokazane, jak noga na której stoimy ma być ustawiona pod kątem 45 stopni, pięta od wewnątrz, i chyba o to mu chodziło, ale ja tam się wkońcu uczę, więc raczej nie będe się do kłutni włączał :wink:
  • 0

budo_mazi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...

buahaha xD kopac apchagi ze skretem na piecie xD no no xD ciekawe jak xD


Nie wiem w czym widzisz problem, normalna technika. Spróbuj wypchnąć biodro w przód przy ap chagi przy kopaniu z piętą w tył (czyli bez wykonania skrętu stopą) i z piętą wypchniętą w przód (ze skrętem). Jak się znasz choć trochę na tkd to zobaczysz różnice.

Jeśli chodzi o te 45 stopni to wiadomo, że nikt nie będzie biegał z kątomierzem i patrzył czy się za bardzo nie wychylasz o tych kilka stopni.
I pamiętaj Kalgon - każdy z nas się uczy niezależnie czy masz 9 kup czy 5 dan : )

I myślę, że żeby Kalgonowi nie namieszać na razie to nie wtrącajmy tu wątków z rodzaju ITF lepsze od WTF czy GTF i reszty pochodnych. Przede wszystkim technika - i tu się chyba wszyscy zgodzimy.
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
ja mysle, ze moze niech 13letni mistrzowie lepiej zajma sie wlasnymi technikami i ich doskonaleniem, zamiast udzielania "dobrych rad" innym.
poza tym uwazam, ze w tym temacie jesli juz powinien ktos zabierac glos, to tylko osoba z uprawnieniami instruktorskimi albo czarnym pasem. dlatego moja prosba, zeby osoby ponizej 1cup/1dan raczej tylko czytaly i same sie ew. uczyly niz doradzaly. bo brak odpowiedniej wiedzy i doswiadczenia nie upowaznia, nawet pomimo najlepszych checi, do poprawiania czy "uczenia" kogokolwiek czegokolwiek.
dziekuje za uwage.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...

Niewiem, czy napewno o to mu chodiło, ale na szkoleniówce było pokazane, jak noga na której stoimy ma być ustawiona pod kątem 45 stopni, pięta od wewnątrz, i chyba o to mu chodziło, ale ja tam się wkońcu uczę, więc raczej nie będe się do kłutni włączał :wink:


pytanie, które powinno paść na początku.
Które tkd zamierzasz zacząć później ćwiczyć?
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
yop ap chagi jest na skręconej stopie podporowej, przynajmniej w ITF-ie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024