Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moja własna forumowa szkółka...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

budo_wolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
A dokładniej yobapcha busigi. To kopnięcie występuje w szóstym układzie formalnym Joong-Gun Tul (oczywiście chodzi o ITF), jest to 2 i 5 ruch. Prawidłowe apcha busigi czyli omawiany front kick powinno się wykonywac bez skrętu stopy podporowej
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...

pytanie, które powinno paść na początku.
Które tkd zamierzasz zacząć później ćwiczyć?

Tutaj bym mógł wrzucić jabłko niezgody i powiedzieć "oczywiście ten lepsy" :) , ale tak na serio, to jeśli oto ci chodzi, to myśle raczej nad WTFem, bo przeważają tu techniki nożne, a mi właśnie na tym zależy, ale jeśli się myle to mnie naprostujcie,a pozatym jeśli dobrze sobie zdaje sprawę to większośc osób tu ćwiczy na forum WTF, więc będzie więcej mentorów :wink: , ale to niejest jescze ostateczna decyzja, jednakże raczej taka właśnie będzie
  • 0

budo_bongolud
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...

...ale jeśli się myle to mnie naprostujcie,a pozatym jeśli dobrze sobie zdaje sprawę to większośc osób tu ćwiczy na forum WTF, więc będzie więcej mentorów


z tego co wiem to chyba jednak ITF ;p ale tak czy siak zawsze ktos sie znajdzie zeby cie poprawic tymbardziej ze pojedyncze techniki w obu federacjach malo sie roznia (chyba ze sie myle ;/) pozdro
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...

myśle raczej nad WTFem,


nie bądź taki mądry :P

chodziło mi oto, ze w ap chagi w ITF kolano powinno być wużej niż na wysokości pasa (jak napisał przedmówca), ale nie wiem jak jest w WTF, więc się nie wypowiadam.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
eh w wtf tak samo! lol ale jest jedna sprawa apropo biodra ....to moze troche wyjasni
ap chagi- "strzał" stopa sie nie obraca specalnie bo i po co ? to krotki szczał
ap miro chagi- pchniecie , wypychamy mocno biodra i wchodzimy masa, stopa obraca sie samoczynnie bo przeciez tak łatwiej nie ?
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
"matkd" ma racje, bo w krótkim ap chagi nie trzeba stopy obracać podczas krotkiego strzału podbiciem stopy, w tej drugoiej sytuacji uderza się raczej całą stopą z wyeksopnowaniem pięty i z masą....
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...

... uderza się raczej całą stopą z wyeksopnowaniem pięty i z masą....

Tylko że u nas to juz osobna technika - apcha momchugi.
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
Kurcze wychodzi mi to coraz lepiej, w piątek po lekcjach jak będe sobie trenował, to zrobie filmik, dam do oceny i troche się powstydze :) możliwe, że już powoli będe próbował round house kicka, ale to niewcześniej niż po piątku, a możliwe, nawet, że w następny piątek, niewiem jeszcze zależy jak ocenicie mi front kicka, i jak mi będzie wychodził
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
Hmmm, a co do mojego zdania na temat uczenia się poszczególnych technik po koleji, to u mnie w klubie jak ktoś przychodzi to kopie wszystko razem z resztą i tak jak na pioczątku potrafi....a później dostając wskazówki od trenra i od tych co już trochę trenują uczy się coraz to bardziej technicznie, czesto wyżej itd itd. i wszystko się u mie po trochu, a później a tehcnika przychodzi z czasem....ogółem rownomierne rozwijanie całego ciała i umiejętności.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
przestancie z tym u nas u was..... nazwa jak pisałem tez jest inna na typ pchajacy i inna na szczała :)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
jak mamy przestać, jak techniki się różnią?
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...

Hmmm, a co do mojego zdania na temat uczenia się poszczególnych technik po koleji, to u mnie w klubie jak ktoś przychodzi to kopie wszystko razem z resztą i tak jak na pioczątku potrafi....a później dostając wskazówki od trenra i od tych co już trochę trenują uczy się coraz to bardziej technicznie, czesto wyżej itd itd. i wszystko się u mie po trochu, a później a tehcnika przychodzi z czasem....ogółem rownomierne rozwijanie całego ciała i umiejętności.

No dokładnie.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
jakos wątpie. przynajmniej gdy mowa o technikach noznych nie mówie o fali czy podejsciu do treningów. i nazwy rózne.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...

jakos wątpie. .


Tutaj dokładnie miesiąc temu napisałeś że tora yop chagi kopiesz inaczej niż w ITF.
Twoje wątpienie wynika z tego, że "jest jedno taekwon-do" czy znasz techniki w obu stylach?
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
wychodze z dosc prymitywnego załozenia ze wiekszosc technik kopanych w karate, tkd jest wykonowyana tak samo, róznice jezeli są ,są naprawde marginalne i nie wpływają w zbyt wielki sposób na odrębność stylu.A dodam jeszcze ze nie jednokrotnie uczone jest kilka wersji danego kopniecia. Przynajmniej ja tak miałem :) dlatego specjalnei nie podkreslam ze wtf czy cuś.Co innego ze podejscie własnei jest inne,nastawienie treningowe.
em nei wiem czy cos wyjasniłem czy nie, znam tech w itf "mniej wiecej" bo nie trenuje itf ale mam przyjaciela który to robi i staram sie z nim rozmawiac.

SUMUJAC
podst. techniki kopniec w poczatkowym stadium nauczania , są identyczne,dobry taekwondoka raczej zna kilka wersji danego kopniecia. To tylko moje zdanie :)
pozdro~!
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...

wychodze z dosc prymitywnego załozenia ze wiekszosc technik kopanych w karate, tkd jest wykonowyana tak samo, róznice jezeli są ,są naprawde marginalne i nie wpływają w zbyt wielki sposób na odrębność stylu.


chciałem polemizować, ale w gruncie rzeczy można uznać, że SW w ogóle się nie różnią, bo różnice są marginalne i nie wpływają w wielki sposób na odrębność stylu, boks, karate MT, KB, czy tkd wszyscy uderzają wszak rękami.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
czy podstawowe ap chagi rózni się w wykonaniu miedzy karate(to juz ci mówie ze nie ) kickboxie MT ? masz dwie rece i nogi kosmosów z tego nie wymyslisz:) chodzi mi zreszta czego nie napisalem o podstawowe kopniecia.
ap chagi , front kick,mea geri = tak samo sie kopie.
dollyo, roundhouse kick, mawashi geri = technika jest identyczna gdzie nie spojrzysz.. ALE
np mt kopie piszczelem etc.małe róznice.
ale są podstawy które sie nie zmieniaja, podnoszenie wysoko kolana zanim sie kopnie czy tez obrót na stopie(chodz widziałem na wushu kopniecie bez obracania stopy podporowej ) to jest cos niezmiennego i wszedzie powszechnego.

bokser,a tkdoka jezeli chodzi o rece rozni sie na zasadzie takiej jak kazda azjatycka sztuka walki. uderzanie z biodra wkret piesci,ale czy teraz sie tak walczy ?
heh temat rzeka a pewnie i tak Cie do mojego pogladu nei przekonam,jednak powiedz czy jak ktos z kickboxu bedzie dobrze kopal to gdy pojdzie na tkd poweidza ze nie umie kopnac ap chagi ? czy dollyo ? mysle ze nie. No i oczywiscie jestem za szukaniem raczej rzeczy które łacza niz dziela bo po co mam sie kłocic ze moje tkd jest lepsze od Twojego tkd???????????
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
Podstawowe ap chagi w tkd różni się do tego z karate. Żeby było jaśnie to tzw. front kick możesz wykonać:
a. podnosząc wysko kolano w górę do przodu i prostując noge w kolanie;
b. wyprost w kolanie następuje w tym samym czasie co ruch uda, ruch jest bardziej płynny.
roundhouse kick - ze względu na wyprowadzenie: wypr. jak do front kick (karate, być może WTF) i z trajektorią w linii poziomej (MT, TKD ITF);
ze względu na uderzenie: tzw. płaskie z ostrym kontem pod górę (karate, WTF, ITF w sporcie) i uderzone z z boku (ITF, MT); i samo wykończenie czyli "strzał" z cofnięciem nogi i "przeciągnięcie" (MT).
W technikach ręcznych w karate i tkd również są - w ITF jest tzw. "korbka" i wyprowadzenie prostego różni się znacznie.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...

No i oczywiscie jestem za szukaniem raczej rzeczy które łacza niz dziela bo po co mam sie kłocic ze moje tkd jest lepsze od Twojego tkd?


to bardzo na siłę szukasz.

Czy jeżeli stwierdzam, że są różnice, to znaczy że uważam, że moje jest lepsze?
Unifikacja nigdy nie była dobra.

Edit
Do założyciela wątku:
Może zadawaj pytanie o każdą technikę w nowym wątku, bo dyskusję będą pewnie ogromne nad każdą :)
A zrobi się ładny przegląd technik z opisami.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
WTF =wyprowadzenie jak do fronta (karate :] ) i w trajektori poziomej.i reszta jak pisałes:)choc u nas w klubie za kopanie bez biodra czy włąsnie "/ "(czyt.wersja sport) jest "nagana słowna"i zabójczy wzrok trenara:twisted:
*się rozszczególnilismy hehe:) ale w sumie fajnie poczyta sobie chopok :P * 8)

co do fronta....na poczatku uczono mnie podnosic wysoko kolano, apózniej płynnosc przyszła sama i robię tak i tak w zaleznosci od tego czy to ma byc szybko czy pchająco :)

stern , kurcze moze nie na siłe, poprostu tak uwazam...jezeli ktos zna podstawę dobrze, skret biodra umie wyprowadzic ładnie kolano to przeciagniecie jak na taju czy cokolwiek innego jest juz łatwe i to kwestia spróbowania.Upieram sie nadal ze ogólne zasady kopania są takie same
:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024