Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taekwon-do na własną rękę ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Taekwon-do na własną rękę ??
Na początek chcaiłbym wszystkich przywitać, jako, że jestem nowy na forum, a więc: Witam Wszystkich :!: , a teraz przejde do sedna, co Sądzicie o ćwiczeniu taekwon-do bez trenera, w domu, bo Mi się bardzo ta SW podoba, tylko, że rodzice kupują dom, który będzie wybudowany dopiero za rok, więc dopiero za rok sprzedają mieszkanie, no i do tego czasu jadą na kredycie, i kasy brak, więc czy Sądzicie, że miało by sens ćwiczenie do tego czasu taekwondo tak w domu, a gdt rodzice już sprzedają mieszkanie zapisać się do klubu, bo taki mam właśnie zamiar, i tam ćwiczyć z przygotowaniem, z tym, że moje treningi to: podskoki, krzesełko, biegi, potem dobre rozciąganie i następnie wykopy w worek, lub powietrze, oczywiście nie jest to taekwondo, tylko raczej taka kopanina, ale troche bym się nauczył, przyzwyczaił ciało do wysokich kopów, roźciągnięć, więc czy sądzicie, że to ma sens, czy tylko narobie sobie złych nawyków, aha jak coś to moją bazą są głównie filmy, no i mam ( jak pisze po lewej ) 16 lat, a to jest bardzo "rozwojowy" wiek, więc troche szkoda by było taki czas zaprzepaścić... więc wypowiadajcie się znawcy i spece, a no i jak coś to może podrzudzcie jakieś sposoby na ćwiczenia, co jak robić, jak rozgrzewać się profesjonalnie itp., za wszystkie udzielone odpowiedzi oczywiście z góry dziękuje.
Pozdrawiam Kalgon
  • 0

budo_skylark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do na własną rękę ??
EEE tam daruj sobie jakieś kopy itp. Poprostu ja proponuję zrobić dobre przygotwanie kondycyjne (biegi, interwały itp.) plus dobrze wyćwiczyć mięsnie w domowym zaciuszu lub siłowni plus na koniec rozciąganie. I to powinno wystarczyć.
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do na własną rękę ??
rozciaganie wazna sprawa. kondycja tez, wiec jak masz mozliwosc i chec to smialo to rob.
co do przygotowania technicznego, to nie wiem czy to dobra rada w sumie (a propos tych "zlych nawykow"), ale moglbys sie podpierac szkoleniowkami typu "taekwodno: revolution of kicking" (byl tutaj nawet topic nt. tej szkoleniowki) i potem ew. szkolic je na worku. gdybym mial takie podejscie jak ty to pewnie tak bym zrobil. szkoleniowki do zassania z emule.
i do tego doloz skakanke :)

pzdr
  • 0

budo_watson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 397 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do na własną rękę ??
A ja z kolei z technik to bym ci radził nic nie ruszać. Nawet jak ściągniesz najlepsza szkoleniówkę na świecie to i tak nie wykonasz tego dobrze bez podpowiedzi kogoś kto ma o tym pojęcie. A jak już się źle nauczysz to potem będziesz musiał włożyć trzy razy tyle pracy, żeby wszystko wyprostować.

Symetryczne rozciąganie, kondycja i siła - po roku takiego (rzetelnego) przygotowania trening przyjdzie ci trochę łątwiej :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do na własną rękę ??
duzo pompek rob bo to zawsze jest na egzaminach i nie tylko :)
  • 0

budo_skylark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do na własną rękę ??

rozciaganie wazna sprawa. kondycja tez, wiec jak masz mozliwosc i chec to smialo to rob.
co do przygotowania technicznego, to nie wiem czy to dobra rada w sumie (a propos tych "zlych nawykow"), ale moglbys sie podpierac szkoleniowkami typu "taekwodno: revolution of kicking" (byl tutaj nawet topic nt. tej szkoleniowki) i potem ew. szkolic je na worku. gdybym mial takie podejscie jak ty to pewnie tak bym zrobil. szkoleniowki do zassania z emule.
i do tego doloz skakanke :)

pzdr


Hmmm... a czy worek nie służy do budowania siły i kondycji? Bo z tego co ja się orientuję to kopanie w worek zaleca się tym którzy mają już SPORE pojęcie o technice (a takiego chyba po szkoleniówkach nie zdobędziesz). W przeciwnym wypadku można z tego wynieść więcej szkód niż pożytku... mam racje czy nie bardzo? :wink:
  • 0

budo_skylark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do na własną rękę ??
sorry dubel- prosze o skasowanie
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do na własną rękę ??
Do autora postu:
Jak bym miał nie trenować TKD to uskuteczniał bym jakieś treningi ogólno rozwojowe.
Jeżeli poprosiisza autora tego tematu-> isto to moze prześle Ci bardzo ciekawego :) e-booka na ten temat.
pozdrawiam 8)
I życze powodzenia
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do na własną rękę ??
Skylark, to zalezy czy w ogole bedzie chcial ruszyc te techniki. jesli nie to nie ma tematu. cwiczyc technike samemu i do tego "na sucho" musi bys strasznie ciezko. a jesli jest choc srednio rozgarniety to chyba krzywdy sobie nie zrobi, imho zalezy od delikwenta.
oczywiscie lepiej zeby mial jakies obycie z technika albo pochodzil troche na treningi, ale jesli nie ma mozliwosci to wg mnie nie jest to zle wyjscie.
ale nie jestem instruktorem, wiec moge nie miec racji.
pzdr
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do na własną rękę ??
Dzięki wielkie za odpowiedzi, sciągnołem ten film ( taekwondo revolution of kicking, narazie część 2 ), i zdecydowałem, że będe robił tak: będe uczył się techniki, nagrywał to czego się nauczę aparatem ( mam cyfrówke 5.1 megapixela ) i montował ją na stojak ( bo takowy też posiadam ), a następnbie nagrany film porównywał będę z szkoleniówką, ewentualnie nawet będe wrzucał na rapidshare, i dawał Wam do zerknięcia, zrobimy sobie taką forumową szkółke :) ( no nie no żart, nie będe wam truł d*py całymi dniami, tylko jak będe miał jakieś wątpliwości, to ewentualnie się zapytam co jest źle )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024