Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolejne pytanie z cyklu 'Jaki noz?'


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_ceratophrys
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kolejne pytanie z cyklu 'Jaki noz?'
Witam, staralem sie odrobic prace domowa i duzo poczytac. Przeszukalem oferty, pogrzebalem w archiwach forum i nie tylko. Poszukuje niewielkiego noza do noszenia stale przy sobie za stosunkowo nieduze pieniadze.
Moj wybor padl wiec na noze skladane, bo nie wyobrazam sobie siebie paradujacego z pochwa przy pasku. Niezbedny wydaje mi sie klips, bo dosc czesto rozne rzeczy wypadaja mi z kieszeni.
Ma to byc noz do otwierania listow, ciecia sznurkow i tego typu prac (ale nie do otwierania konserw ;) . Rozwazam oczywiscie jego zastosowanie do samoobrony w sytuacji kryzysowej, ale jedynie w ostatecznosci. Nie chce tez nim nikogo straszyc. ;) No i powinien w miare ladnie wygladac, ale to oczywiscie rzecz gustu. :)

Na military.pl znalazlem kilka propozycji:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Interesuje mnie ten przedzial cenowy.

No i tu dochodzimy do podstawowych pytan:
1. Czy ktorys z tych nozy jest dobrym wyborem w swietle wyzej przedstawionych wymagan?
2. A moze mozna za podobna cene dostac cos lepszego/ciekawszego?

Z gory dziekuje za wszelkie rady i sugestie.

Pozdrawiam wszystkich nozomaniakow!


Poprawiłem Ci linki
ov_D

  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejne pytanie z cyklu 'Jaki noz?'
Hmmm.. Mały płaski nóż?
Ti-lite- do samoobrony bomba, ale nie jest to mały nóż.
Storm- rekurwa (trudniej ostrzyć), kiepska stal, płaski dość cięzki.
Monochrome- najlepsza stal i jakoś wykonania, płaski, ciężki. IMO najlepszy wybór na pierwsze EDC z tych trzech. Sam go kiedyś kupiłem na pierwszy porządny nóż. :)


Obejrzyj jeszcze: CRKT M21-02 (M21-04- najpopularniejsze w Polsce EDC będzie za duży :wink: )
Benchmade Pika - tani, ale baardzo fajny nożyk. Również popularny

Benchmade Griptilian- świetny, sprawdzony projekt (zwłaszcza BM550- sheepfoot)- dostaniesz go na forumowych aukcjach za ok. 280-300PLN. Dodatkowy atut, to stal 154CM

Pajączki Endura 4 i Delica 4 (jest też wersja wave-warta obejrzenia) również byłyby niedrogie stosunkowo, a stal vg-10 jest naprawdę niezła!

Generalnie rzecz biorąc, przeglądaj aukcje na forum, allegro. Dostaniesz tam nożyki dużo taniej niż np. w military.
  • 0

budo_7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:spod Lublina

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejne pytanie z cyklu 'Jaki noz?'
Ja tam jestem d... nie znawca, ale z tych co podałeś to myśle że:

Cold steel - fajny nóż, chciałbym :) Ale szczerze mowiac ja palam porzadaniem do niemal kazdego fajnego noza :wink: Do celow ktore wymieniasz to raczej bym se podarowal - to jest takie narzedzie co mozna szybko wyjac i wrazic przeciwnikowi w kichy, jako edc raczej srednie. Chwyt do krojenia chyba nie za dobry (te skrzydelka tworzace garde przeszkadzaja pewnie), do tego to takie sztyletowe jest, co w standardowcyh zastosowaniach tez chyba nie pomoga. Nie wspomne ze 440A to niekoniecznie dobry wybor, a konstrukcja samego noza jak na edc za delikatna (przynajmniej dla mnie :wink: ) Ogolnie do samoobrony spoko, do czego innego niekoniecznie.

Kershaw - ten juz predzej, choc z tym recurvem to chyba przede wszystkim do ciecia, dobra blokada i spora juz rzesza fanow. Te 'modne ostatnio' wkladki mi nie podchodzą, poza tym moze byc, choc na edc wolal bym inny profil ostrza :wink:

BM - dla mnei faworyt :) Mocny, sliczny i praktyczny, z podanych przez Ciebie wydaje mi sie najlepszy, dobra jakosc za niewygorowana cene, droppoint foreva! N690 od BM nie powinno dać najmniejszego powodu do narzekania, blokada tez wporzo, ogolnie wypas, choc... Rzecz gustu - ja bym sie zastanowil czy chce czarny i czy nie wole przypadkiem plaina :)

Podumowujac - specem od folderow nie jestem, wpadnie tu kto z elity to dorzuci jeszcze pewnie kilka typow i oceni powyzsze bardziej fachowo :wink:
  • 0

budo_7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:spod Lublina

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejne pytanie z cyklu 'Jaki noz?'
No masz... Musialem odejsc od kompa w polowie posta i Darkness i tak powiedzial wszystko co najwazniejsze :) Sluchaj go, wie co mowi :wink:
  • 0

budo_ceratophrys
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejne pytanie z cyklu 'Jaki noz?'
Wielkie dzieki, Panowie. Chyba juz znalazlem Swojego faworyta. :)
www.allegro.pl/item130820...lain_nowy_.html
Wydaje mi sie, ze jak na pierwszy nozyk to bedzie w sam raz. No i nie bede mial wielkich wyrzutow sumienia za wydanie olbrzymiej kwoty. :)
Masz racje, 7, ze plain jest ladniejszy. Dalem link na black jakos tak przypadkiem. Jestem raczej zwolennikiem naturalnego koloru stali. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024