Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zrobic sportowa sylwetke?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic sportowa sylwetke?
akurat przyszedl biletyn z itf.prv.pl wiec pozwole sobie zacytowac:

"Czy i kiedy zacząć stosować kreatynę?

Stale pojawia się wiele błędnych (lub marketingowych) zaleceń w sieci. Spróbuję uporządkować ten temat. Tak więc...

Po pierwsze: wbrew obiegowym opiniom kreatyna znajduje zastosowanie w aktywnościach anaerobowych (beztlenowych) (praca - przerwa - praca)! Tak więc rzekome jej zastosowanie w sportach walki, biegach, pływaniu, marszach, wspinaczce jest tylko marketingowym zaleceniem! Nie zaszkodzi (o ile nie nastąpi retencja wody w tkankach - np. przy kreatynie monohydracie) - ale pomóc, także nie pomoże! Kto nie wierzy - tego odsyłam do źródeł energii wykorzystywanej w pracy mięśni w ludzkim organizmie. Długotrwała praca bez przerwy trwająca dłużej niż kilkanaście sekud = kreatyna nie znajdzie zastosowania!

Po drugie: NIE NALEŻY zalecać nikomu kreatyny (ani żadnego innego suplementu) - nie znając jego diety, aktywności i celów. Dopiero po poznaniu tych parametrów można zacząc cokolwiek doradzać. Na pewnym forum, jeden człowiek zaczął zalecać kreatynę osobie w wieku 15 lat, głównie biegającej, nawet nie trenującej na siłowni! Nie dość, ża ta kreatyna zostanie zmarnowana w pracy aerobowej, nie dość że ta osoba ma zaledwie 15 lat i kreatyna jest dla niej niewskazana, to jeszcze nie trenuje na siłowni. Jest to bezsensowne działanie, oparte o wiarę w cudowne działanie suplementów (coś w rodzaju pogańskich wierzeń w bóstwa).

Aby brać kreatynę, należy przynajmniej kilka miesięcy, regularnie trenować na siłowni z sensownym planem i dietą. Trening na siłowni przebiega w strefie anaerobowej (poza rzadkimi wyjątkami w rodzaju treningu ACT). Co więcej: często stosuje się kreatynę, dopiero gdy po wielu miesiącach treningu siłowego nastąpi stagnacja (zastój) - nie ma wzrostu masy lub siły."


WIĘCEJ W ARTYKULE: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic sportowa sylwetke?
racja!
nie polecam kreatyny osobie, która nigdy nie ćwiczyła, szczególnie jeśli ma 16 lat. zresztą w ogóle nie jej nie polecam. brałem dwukrotnie monohydrat i nie uważam, żeby był obojętny dla zdrowia. ja jestem dość wyczulony na zmiany w moim organiźmie, samopoczucie, funkjonowanie ciała itd. kreatyna powodowała, że czułem się gorzej, byłem lekko tym obciążony, także nie polecam.
polecam za to ćwiczyć, ale nie za ostro i dużo jeść.
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic sportowa sylwetke?
ten artykul mialem wkleic w innym temacie, ale tutaj tez w sumie troche pasuje :)
  • 0

budo_łukasz15
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic sportowa sylwetke?
chodzi mi o sylwetkie lekkoatlety ;) czyli troche miesni, mniej tluszczu ;) mysle ze zadna suplementy nie sa tu wskazane :) a na silownie to raczej nie pojde , raczej sam trenuje na mojej niby "silowni" :D
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic sportowa sylwetke?

chodzi mi o sylwetkie lekkoatlety ;) czyli troche miesni, mniej tluszczu ;) mysle ze zadna suplementy nie sa tu wskazane :) a na silownie to raczej nie pojde , raczej sam trenuje na mojej niby "silowni" :D


Jesl idobrze rozumiem, chcialbys miec sylwetke lekkoatlety ale bardziej pewnie krotkodystansowca niz glugo?

Bez zbudowania masy miesniowej to bedzie trudne. Pamietaj, ze mozesz ja robic (mase) takze w domu. Rozbudowa muskulatury to nie musi byc pakowanie do nie wiadomo jakich rozmiarow. Akurat takie domowe cwiczenia beda w sam raz. Jak troszke przytyjesz to zintensyfikujesz aerowby i bedzie git. Na brzuch plecam ABSII, zdziwisz sie jak szybko przychodza efekty. Aha, i staraj sie jesc 5 razy dziennie
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic sportowa sylwetke?
Minimalnie 5 razy dziennie i bez podjadania między posiłkami.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic sportowa sylwetke?

chodzi mi o sylwetkie lekkoatlety ;) czyli troche miesni, mniej tluszczu ;) mysle ze zadna suplementy nie sa tu wskazane :) a na silownie to raczej nie pojde , raczej sam trenuje na mojej niby "silowni" :D

ja bym zaczol trenowac lekkoatletyke ;)
  • 0

budo_łukasz15
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic sportowa sylwetke?
hehe :P P tez dobre ;) mysle ze powinienem zaczac od poprowy mojej skolizy ;\ a potem zaczne biegac itp ;) pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024