Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontuzja kolana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Kontuzja kolana
W poniedziałek (2.10) więc 4 dni temu, na treningu judo, niefortunnie ustawiłem nogę podczas randori i jak przeciwnik chciał mną rzucić to kolano mi się trochę przegieło w drugą stronę, pierwszy ból niedowytrzymania, jednak przeszedł dość szybko (w niecałe 5 minut) kolano mi nie spuchło do tej pory, nie ma też problemu ze staniem na tej nodze, jedyny problem (a dokładnie dwa) to że nie mogę wyprostować tej nogi tak jak zdrowej (od zawsze miałem lekkie przeprosty, więc teraz to wygląda tak jak by to kontuzjowane było zdrowe bo prostuje się tak akurat) trochę czuję w tym momencie to kolano, i drugi przypadek to przy maksymalnym zgięciu czuję kujący ból z boku kolana.
U lekarza nie byłem ( bo i poco skoro mogę chodzić ;) ) jednak te dwa objawy trochę mnie martwią, czy pójść z tym do lekarza, czy może jest to tylko chwilowa przypadłość??
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana
a wspomnę tylko, że lekarzy to ja nie lubię :P bo mam jakiegoś takiego farta, że albo trafiam na jakiś idiotów, albo zanim się doczekam na wizytę to wszystko mija ;)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana
Lekarz ci wiele nie pomoże - zaleci może jakąś maść, okłady... chyba, że trafisz na porządnego lekarza :wink: .

Nie mówię o lekarzu sportowym...
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana
A jaki to porządny lekarz?? :>
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana
To taki co żyje w krainie krasnoludków.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana
idz do porzadnego ortopedy (BTW lekarz sportowy to nie taki który zajmuje sie kontuzjami sportowców ;) bo to tak naprawde sa zazwyczaj ortopedzi ) +ew. USG kolana dobre ew. rezonansik jesli Cie stac ale i tak najpierw wizyta u lekarza ortopedy.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana

To taki co żyje w krainie krasnoludków.


BTW co miałes na mysli??
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana

BTW co miałes na mysli??

W zasadzie nic ważnego, nie offtopujmy :wink: .
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana
To zazwyczaj taki lekarz ,który jest jeden na cała wieś.
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana
A wracając do tematu, to chyba jednak obejdzie się bez wizyty u lekarza :] ponieważ teraz z dnia na dzień odczuwam poprawę :) Obecnie już tylko gwałtowny wyprost kolana powoduje ból, a przy zginaniu już prawie nic nie czuję. Jeszcze ten tydzień wstrzymam się z treningami i wszystko powinno wrócić do normy :]
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana
jak nie pujdziesz do ortopedy i nie zrobisz pzeswietlenia to jestes idiota
kolana to jedna z najgorszych zeczy jakie mozna zaniedbac(no i oczywiscie plecy/kregoslup) w sztukach walki

wezmy tylko teoretycznie ze uszkodziles sobie chzastke
to juz to samo daje ci znacznie wieksza mozliwosc kolejnej znacznie wiekszej kontuzji, ktora moze cie wylaczyc ze sztuk walki na dosyc dlugo

a jezeli zostalo uszkodzone sciegno to tez moze byc nieciekawie

SZCZERA I PRZYJACIELSKA RADA:
zapierdzielaj do lekaza i to migiem,to ze nie lubisz lekazy powinno byc twoim najmniejszym zmartwieniem
lepiej sie dowiedziec od lekaza ze to nic powaznego lub tez pzejsc jakas operacyjke i byc uziemionym na 2 miechy niz miec dluzsza pzerwe(mowie z wlasnego doswiadczenia)

moje kontuzje uswiadomily mi jak niesamowicie wazne sa wszelkiego rodzaju ochraniacze i usztywniacze na kolana itp , nawet jezeli nigdy sie ich uszkodzonych nie mialo
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana
Dzięki chrystinek za dobrą radę.
Wiem że kontuzje kolan to poważna sprawa, czytałem mnóstwo wypowiedzi osób które z tym miało problemy. Czytałem też na różnych portalach lekarskich o uszkodzeniach kolan, no i ze wszystkich wynikało pare wspólnych rzeczy. Po pierwsze przy każdym rozpoznaniu najpierw zwracają uwagę na obrzęk kolana, który praktycznie unieruchamia kolano, po za tym występuje ból przy jakim kolwiek ruchu (szczególnie przy uszkodzeniach rzepki) no i przy problemach z wiązadłami kolano staje się niestabilne. Ja nic takiego nie miałem, więc wątpię czy lekarz coś poradzi. Obecnie mam już pełną ruchomość w stawie, jedynie przy napradę gwałtownym ruchu odczuwam lekkie ukucie, a mocno wątpię czy jakiekolwiek poważne uszkodzenie kolana, zregenerowałoby się w tydzień.
Jednak nie twierdzę że rada z lekarzem jest zła.
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana
Dobra tak se jeszcze poczytałem na temat stawu kolanowego i ewentualnych kontuzji, i jednak może przejdę się do lekarza (bo jednak z tym że musi być obrzęk to nie do końca prawda ), więc pytanie znacie jakiegoś dobrego lekarza w warszawie?
Tylko oczywiście jeszcze wchodzi w grę cena, bo studenta na wizyty po ponad 100 zł to nie stać :D
czytałem że nienajgorzej jest w Fundacji rozwoju medycyny sportowej na skrze. Może ktoś był i wie?? :>
  • 0

budo_blazos
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana
A propos kolan to mam pytanie czy ktos używał z was stabiliztorów firmy Vulkan ? Chyba norweska firma (znalazłem ich strone ale bez angielskiej wersji językowe). Są w w miare tanie w porównaniu z M#####vid i chciałbym się dowiedzieć czy nie odbija się to na jakości.
dzięki z góry
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana
to ta firma?? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][/url]

ja obecnie zakupiłem taki stabilizator [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
co do normalnego noszenia całkiem wygodny, no i dobra cena, zapłaciłem 43 zł. jak się sprawdza w czasie treningu, to nie powiem, bo przez conajmniej tydzień nie wejdę na mate ;( (zalecenie lekarza)

a co do stabilizatorów to najlepiej udaj się do sklepu ze sprzętem rehabilitacyjnym, lub do dobrych sportowych, pooglądaj,, poprzymierzaj i wybierz ten który najbardziej ci pasuje, przynajmniej zobaczysz jak jest wykonany.


A co do mojego kolana, to dzisiaj byłem u ortopedy (wkońcu poszedłem do mojej przychodni :] ) no i nie było najgorzej, zrobiono mi rtg, na którym nic nie wyszło, dostałem zastrzyk z lidokainy w kolano i mam pokazać się za tydzień (po zastrzyku natychmiastowo mogłem wyprostować kolano :D i nic nie skrzypi czy się blokuje) no ale przykazał narazie odpuszczenie z treningami, pozostaje tylko basen. No i zalecił żebym się starał jak najczęściej maksymalnie prostować to kolano, jednak mam jeszcze blokadę psychiczną i z pewną nieśmiałością prostuję to kolanko ;)
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana
Dzisiaj z rana byłem na kontroli u ortopedy, padło pytanie czy lepiej powiedziałem że jeszcze delikatnie mnie pobolewa, więc stwierdził że da mi jeszcze jeden zastrzyk z lidokainy (zrobił go trochę mało delikatnie, w porównaniu z pierwszym razem :/ ), ale nie o tym kolano teraz już mnie nie boli (lidokaina jest środkiem przeciwbólowym), tylko odczuwam dziwne przeskakiwanie w stawie, to znaczy jak stoję na maksymalnie wyprostowanych nogach i próbuję skręcić nogę rzepką do środka, mam uczucie przeskakiwania, w drugim kolanie nie odczuwam tego (a już przynajmnije nie aż tak bardzo) różnica jeszcze polega na tym że w tej zdrowej nodze męśnie mam bardziej napięte przy czymś takim, niż w tej kontuzjowanej.

No i pytanie udać się do jeszcze innego lekarza (bo obecny stwierdził że jestem wyleczony), czy może jest to spowodowane osłabieniem mięśni tej nogi (przez ponad dwa tygodnie oszczędzanie i praktycznie codzienne chodzenie w ściągaczu po pare godzin). Przeskakiwanie to nie powoduje najmniejszego bólu, mogę przyrównać to "wyłamywania" sobie palców. Kolano wydaje mi się stabilne, to znaczy już obecnie pewnie staje na tej nodze.
Co radzicie jak najszybsza wizyta u innego lekarza czy wstrzymać się na tydzień lub dwa, spróbować wzmocnić nogę i obserwować?? :>
  • 0

budo_nysen89
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana
Co do tego uczucia przeskakiwania to mam identycznie w obu kolanach, tylko że od czasu do czasu. Żadnych kontuzji nie miałem, tylko kiedyś dużo skakałem z wysokich obiektów (LP :P ). W ogóle mi to nie przeszkadza ani nie boli, ale właśnie - mogą być tego jakies dalsze skutki ?
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana
Wczoraj jeszcze sprawdzając kolana, doszedłem do tego że drugie kolano też mi tak przeskakuje, tylko że muszę mocno się skupić żeby rozluźnić mięśnie i pomóc sobie ręką ;) czyli to chyba jednak słabe mięśnie :-)
A co do przeskakiwania, to czytałem że w ekstremalnych przypadkach może prowadzić do szybszego zużywania się chrząstki stawowej, co w przyszłości może doprowadzić do choroby zwyrodnieniowej (ale to ekstremalne!! przypadki), a tak ogólnie to przeskakiwanie nie zaczęste i które nie powodują bólu są normalną rzeczą, bo poprostu staw przez cały czas pracuje i czasami musi się "poprawić".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024