Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shadows Club Ninjitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shadows Club Ninjitsu

ignorant :lol:


Niestety nie wiem co to słowo znaczy :(
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shadows Club Ninjitsu

Plany inwazji jednego szefa na drugiego, gdzie ma ukryte zloto, z kim jest w sojuszu, czy brat zony go jeszcze lubi i pomoze w razie jak go najade ? Sprzet przedstawiony sluzyl do potajemnego wkradania sie do domostw, w jakim celu ? Podsluchania ? Zobaczenia czyja zona jest w czyim lozku w celu dalszego szantazu a roznie to bywalo ;)

;)


...i tego wszytkiego uczą w Shadows Club Ninjitsu 8O :?:
To jakaś prywatna szkoła wywiadu :?: czy jak ...

dla czego piszecie o tym na Forum poświęconym SW ? przecież to teamt do knajpy..
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shadows Club Ninjitsu
wisz chodzi mi tylko o to ze moglbys troche sam poszperac popatrzec na sytuacje w dawnej japonii etc etc a nie opierac sie na takim utartym wizerunku..;) patrzec z roznych stron a nie tylko z jednej..ale to taki offtop
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shadows Club Ninjitsu

Skąd masz chłopie te informacje :?: ....i dla czego to takie ważne ???


no cóż, sądziłem (naiwnie), że już mało co lub kto mnie zadziwi na tym forum...
ale stało się! 8O
jeżeli już jesteśmy przy chłopie (ktoś chyba zapomniał się przedstawić, lecz to już kwestia kultury osobistej), to postaram się krótko, po chłopsku wyjaśnić co nieco... 8)

1. Proszę nie utożsamiać moich informacji z treningami w jakimkolwiek klubie czy sekcji ninjutsu!

2. Temat ninja jest dosyć skomplikowany i w zasadzie osoby nie interesujące się głębiej tym zagadnieniem, odbierają to tak jak niektóre osoby!

3. Warto, by przed rozpoczęciem dyskusji poszperać tu i ówdzie, poczytać (czyli odrobić lekcje), a nie przystępować do tematu naładowany emocjami i chęcią pokazania swego nabrzmiałego "ego"... i znawstwa w tym czy innym temacie! Internet nie jest kopalnią wiedzy w tym przypadku!

4. na pytanie, skąd mam takie informacje odpowiedź jest jedna - z wielu różnych materiałów, książek, rozmów i osobistego szperania w ciekawych miejscach przez min. 20 lat...

5. Zastanawiam się, jak można pisać np. o kilogramach sprzętu podobno noszonego przez ninja ? Czy też o innych aspektach... chociażby technikach szpiegowania (wywiad) nie mając o tym zielonego pojęcia. Chyba ktoś nie zauważył, że jest to muzeum - czyli zbiór wielu przedmiotów związanych z danym tematem!

6. odnośnie ważności tematu - to nie jest kwestia: ważne - nieważne... po prostu temat ninja został bardzo spłycony i sprowadzony do emocjonalnego stanu super killera w czarnym stroju, koniecznie z ninja-ken + kwadratową tsuba.

7. Moja rada jest taka (niekoniecznie dobra)... ostudzić zapał niepotrzebnych dyskusji, a w razie zainteresowania tym tematem, podjąć trud zdobycia rzetelnych informacji.

8. Na koniec dodam tylko, że zdecydowana większość wszelkiego rodzaju sekcji, związków i stopni w ninjutsu nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości. Dzisiaj w Japonii ninjutsu to tzw. historyczny folklor... nie jest to de stricte żadna dziedzina bujutsu ani koryu!.
Jedno jest jednak pewne - zbija się na tym niezłą kasę! Ale naiwność kosztuje!
Jednak ninjutsu jest nieodłączną częścią historii Japonii... i naprawdę kryje wiele tajemnic. Nawet w XXI wieku.
Ale nie jest to temat na forum...

pozdrawiam

Eryk M.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shadows Club Ninjitsu

Jednak ninjutsu jest nieodłączną częścią historii Japonii... i naprawdę kryje wiele tajemnic. Nawet w XXI wieku.
Ale nie jest to temat na forum...Eryk M.


...ale dla czego nie ?
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shadows Club Ninjitsu
bo to są tajemnice :lol:
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Shadows Club Ninjitsu


...ale dla czego nie ?


"Dlaczego" pisze się razem a nie osobno



Skąd masz chłopie te informacje ....i dla czego to takie ważne ???


Tu to dowaliłeś...

...i tego wszytkiego uczą w Shadows Club Ninjitsu
To jakaś prywatna szkoła wywiadu czy jak ...

dla czego piszecie o tym na Forum poświęconym SW ? przecież to teamt do knajpy..


Naukę czytania miałem w pierwszej klasie szkoły podstawowej - potem nauczyłem się pisać. Ty widać opuściłeś ten pierwszy etap. Najpierw poczytaj - potem POMYŚL - a w końcu jak coś sensownego będziesz miał do napisania to napisz.



matkd napisał:
ignorant


Niestety nie wiem co to słowo znaczy


ignorancja brak wiedzy, nieświadomość, nieuctwo.
ignorować celowo, świadomie nie zauważać; nie brać pod uwagę, lekceważyć.
ignorant - nieuk.
Etym. - łac. ignorantia 'niewiedza' od ignorans dpn. ignorantis p.pr. od ignorare 'nie wiedzieć' od ignarus 'nie wiedzący; nieznany'; i- zob. in- 1; gnarus 'znający; znany'; por. narracja.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shadows Club Ninjitsu

6. odnośnie ważności tematu - to nie jest kwestia: ważne - nieważne... po prostu temat ninja został bardzo spłycony i sprowadzony do emocjonalnego stanu super killera w czarnym stroju, koniecznie z ninja-ken + kwadratową tsuba .


Jak to spłycony ? Ninja czy raczej Shinobi specjalizowali się w mordowaniu ludzi na zamówienie.... zgadzam się, że czarne stroje i kominarki to wymysł filmowy i że mordowali nie tylko przy pomocy miecza- Także używali dmuchawek.. truli...dźgali szpikulcami...podkładali bomby...zakradali się i dusili poduszką ...i czym tam jeszcze.

A ich "Shinobiość" polegała na tym, że atakowali z partyzanta i znikali...
Tak wynika z podań w japoni...

Układał taki plan...Przebrał się za żebraka podkuśtykał do gościa dziabnął go w nere i dał dyla...
...za winklem zdjął łachmany i tyle go widzieli...
coś jak ten kiljent


...na pytanie, skąd mam takie informacje odpowiedź jest jedna - z wielu różnych materiałów, książek, rozmów i osobistego szperania w ciekawych miejscach przez min. 20 lat... .


..i pod 20latach , rozmów, osobistego szperania w ciekawych miejscach i czytania książek odkryłeś że to byli spece od wywiadu i kontrwywiadu :roll:

mimo iż powszechnie wiadomo, iż jedne co wiadomo o Ninja to to, że istnieli.
W podaniach przetrwały szczątkowe informacje i legendy, że byli profesjonalnymi najemnymi zamachowacami, dywersantami, i że mieli swoje klany z tradycjami....i tyle

Cała reszta to już są nic nie warte spekulacje domysły, cudze wizjie...i pierdoły wssane z palca (jednego z drugim) entuzjasty który najprawdopodobniej źle zniósł ten film
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shadows Club Ninjitsu

Skąd masz chłopie te informacje :?: ....i dla czego to takie ważne ???


no cóż, sądziłem (naiwnie), że już mało co lub kto mnie zadziwi na tym forum...
ale stało się! 8O
jeżeli już jesteśmy przy chłopie (ktoś chyba zapomniał się przedstawić, lecz to już kwestia kultury osobistej), to postaram się krótko, po chłopsku wyjaśnić co nieco... 8)

Eryk M.

Niestety twoje wyjasnienia nie doprowadza do niczego. Nikt nie podejmie rzetelnych poszukiwan czy tez wysilkow zanim zacznie dyskutowac. Taka jest charakterystyka dyskusji na internecie - jak w McDonaldzie - szybko, tanio i byle jak. :(
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shadows Club Ninjitsu

Naukę czytania miałem w pierwszej klasie szkoły podstawowej - potem nauczyłem się pisać. Ty widać opuściłeś ten pierwszy etap. Najpierw poczytaj - potem POMYŚL - a w końcu jak coś sensownego będziesz miał do napisania to napisz.


To wszytko się tak cyklicznie powtarza... :P

Masz ci los prawdziwy Nindzia się odezwał
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shadows Club Ninjitsu

... Nikt nie podejmie rzetelnych poszukiwan czy tez wysilkow zanim zacznie dyskutowac. Taka jest charakterystyka dyskusji na internecie - jak w McDonaldzie - szybko, tanio i byle jak. :(


Sondujesz po własnym przykładzie z ostatniej dyskusji na forum Judo ?

No cóż .... :roll: trudno się z Tobą Szczepan nie zgodzić..

...ale akurat tematem Ninja się swego czasu interesowałem dość mocno... i jedyne sensowne wnioski jakie wysnułem zawarłem w poście powyżej...


Co do współczenego Ninjitsu myśle, że ten materiał można śmiało uznać, wszem i wobec, jako rzetelne źródło wiedzy i informacji, wyczerpujące całkowicie temat ...
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Shadows Club Ninjitsu
chyba nie do końca zrozumiałeś przesłanie tego klipu :lol:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shadows Club Ninjitsu

chyba nie do końca zrozumiałeś przesłanie tego klipu :lol:


To w nim jest przesłanie ??? :oops:
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Shadows Club Ninjitsu
kto tu kurde moderuje ten dział?
Martius... widzisz i nie grzmisz??
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shadows Club Ninjitsu

kto tu kurde moderuje ten dział?
Martius... widzisz i nie grzmisz??


Jak już pisałem .. cytując rodzimego artyste ...To wszytko się tak cyklicznie powtarza :P
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shadows Club Ninjitsu

chyba nie do końca zrozumiałeś przesłanie tego klipu :lol:



Znaczy.. sugerujesz, że ten materiał nie można uznać, wszem i wobec, jako rzetelne źródło wiedzy i informacji o współczesnym Ninjutsu ?
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shadows Club Ninjitsu
nooo... :D nareszcie dział się rozbudził ! :wink:

wracając do tematu, a raczej do wypowiedzi Bogumiła, ma sporo racji... (dzisiaj poświęciłem troszku czasu, i przejrzałem prawie wszystkie jego posty)... zauważyłem jednak, że lubi prowokować i przekomarzać się :)
Można i tak, w końcu to forum i każdy może, ale nie musi się wypowiadać.
Każdy z nas ma swoje zdanie, ale to nie znaczy, że każdy ma rację. Życie weryfikuje nasze działania.
Oki.. wystarczy... 8O
Bogumił, Twoje przekonanie o własnej "potędze wiedzy" wyrasta na bazie judo, oraz na sparingach i walkach. Dobre doświadczenie! Uważasz, że jak już powalisz prawie każdego na matę, to reszta nie ma znaczenia ? Nie mam tu na myśli żadnej uduchowionej sfery!
Z drugiej strony, wielu tu ostro dyskutuje, nigdy nie mając sposobności zweryfikowania czegokolwiek na macie, mając za to czasem sporo "na pasie".
I jak tu można cokolwiek porównywać? Na jakiej podstawie i w imię czego? Czy wymienienie kilkudziesięciu nazw technik po japońsku to rzeczywista wiedza? Czy jak ktoś powołuje się na tego lub owego mistrza, to znaczy, ze sam mu już dorównuje?
Czy aikido lepsze od jujutsu, czy judo lepsze od aikido? BJJ kontra Kung-Fu? Setki podobnych pytań... szukanie informacji czy też błądzenie?
Pozostawiam to bez komentarza....

Bogumił, odpowiem tylko jeszcze na pytanie, dlaczego zajęło mi to 20 lat lub więcej. To i tak za mało, gdyż nie sposób wszystkiego zrozumieć i poznać. Materiału jest sporo, a z weryfikacją źródeł to już problem. Poza tym, każdy z nas ma swoje życie, przynajmniej ja. Nie jestem jakimś zawodowym "wojownikiem" co to wszystkich rozwala i każdemu dokopie. Pozostawiam to innym...
Może rozwiniesz temat Twojego dawnego zainteresowania tematem ninjutsu? Jakie źródła i skąd?

Na koniec dodam, że może jednak lepiej się czasami zastanowić nad tym, co piszemy? Kieruję to pytanie głównie do tych, którzy swoją wiedzę czerpią z kilku broszur i filmów o Nico i Rambo.

A dyskusje są dobre, dzięki nim zawsze czegoś można się dowiedzieć...

pozdrowionka

Eryk M.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024