Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co z tymi klubami?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Co z tymi klubami?
Witam! Zastanawiałem sie nad zapisaniem na ju-jitsu. Mieszkam w Warszawie na dolnym mokotowie i od dłuższego czasu szukałem jakiejś dobrej sekcji do której miałbym w miare niedaleko. Wczoraj po 8 godzinach spędzonych na googlach i na forum doszedłem do wniosku że strasznie mało jest sekcji ju-jitsu nawet patrząc na całą Warszawe. Znalazłem strony chyba 2 czy 3 sekcji. Czemu jest ich tak mało? Wydawało mi sie zawsze że jest to bardzo popularna sztuka walki i napewno jedna z tych bardziej sensownych dla człowieka chcącego znależc tzw. "Złoty środek" w sztukach walki. Zauważyłem też że dużo klubów w ciągu ostatnich kilku lat przestało istnieć. Pamiętam że nawet na tym forum był ktoś kto zamknął swoją szkołe jiu-jitsu. A na ich miejsce wcale nie powstaje nic nowego :/ Czy sądzicie że może dziać się tak przez to że ludzi coraz bardziej ciągnie do "modnych" styli? Mój kumpel który trenował 4 lata Judo zaczął trenować Krav Mage bo "skuteczniejsza". Inny który trenował jakąś orientalną odmiane Karate która wydawała mi sie bardzo interesująca zmienił klub i teraz trenuje Muay Thai bo "jest lepszy". Swoją drogą byłem z nim na treningu i tego i tego i wcale nie sądze żeby było lepiej. Sekcja gorsza, treningi zdecydowanie gorzej zorganizowane.. ale on cały czas mówi że trenuje Muay Thai i że to jest lepsze. Zupełnie nie rozumiem takiego podejścia choć jest coraz bardziej pospolite u ludzi trenujących SW. Szczególnie u tych którym łatwo wcisnąć kit że coś jest najlepsze, najskuteczniejsze itp. Nie potrafią myśleć własną głową bo innego wytłumaczenia na to nie rozumiem. Co innego gdyby sekcja naprawde była lepsza ale gdy wcale tak nie jest to nie widze żadnego uzasadnienia. Pozdrawiam

Btw. Co sądzicie o tej sekcji JJ? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Może macie coś jeszcze do polecenia bo w dziale "kluby" nie znalazłem zbyt dużego wyboru :D
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co z tymi klubami?
Wiesz co ? A może idź do tego kulbu bushi, bo strona wygląda całkiem fajnie i niegłupie rzeczy tam są... Takie gdakanie a co sądzicie, a co jecie i dlaczego, a czemu tamtych nie ma a ci są nie ma sensu, rusz cztery litery na trening, poćwicz i już będziesz wiedział czego chcesz. My Cię tu wirtualnie na nową drogę życia nie wprowadzimy. Musisz sam zacząć szukać. Obejdź te wszystkie sekcje, których strony znalazłeś i zacznij coś trenować. Wtedy będziesz mógł powiedzieć czy to jest to co chcesz robić. A walisz nam tu opis przeżyc wewnętrznych... :D
  • 0

budo_hruodberaht
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Łomża

Napisano Ponad rok temu

Re: Co z tymi klubami?
najogólniej mówiąc, trzeba zobaczyć, żeby wybrać, a najlepiej byłoby poćwiczyć miesiąc w każdej sekcji i dopiero się zdecydować. Jak już coś ćwiczyłeś, będziesz miał porównanie...
  • 0

budo_tomcat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź-Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co z tymi klubami?
Nie chcę mnożyć tematów, więc spytam tutaj.
Czy ktoś wie czy są jeszcze prowadzone treningi ju-jitsu na Karowej w Warszawie?
Z góry dzieki za odpowiedź
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Co z tymi klubami?
bardzo dobra szkoła:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_hruodberaht
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Łomża

Napisano Ponad rok temu

Re: Co z tymi klubami?
No ale rozwiń trochę temat :-) . Chciałbym posłuchać, bo też szukam dobrego klubu. Przede wszystkim, czy jest walka w parterze i uderzenia+kopnięcia? Bo po galerii sądząc - tego nie ma. Na jakiej podstawie twierdzisz, że jest dobry?
Dzięki za odp.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co z tymi klubami?

bardzo dobra szkoła:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


No tu się akurat nei zgodze... :?
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Co z tymi klubami?
"krypto reklama " zapraszam na smoczą - nowy ośrrodek pod kątem SW - treningi jak na stronie

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024