Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_damian7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
Chcialem sie dowiedziec czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ??? Chcialem sie na cos takiego zapisac i chce sie dowiedziec czym sie roznia te 2 style od siebie. pozdrawiam
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
Głównie tym, że Bjj jest jedną trzecią ze zwykłego sportowego JJ. W zwykłym JJ masz uderzenia kopnięcia, rzuty obalenia, i parter. W brazylijskim masz zejścia do parteru i parter. No i Bjj przewyższa zwykłe JJ popularnością.
Temat był już wałkowany, ale ja polecam JJ jako najbardziej "wszechstronne" Tyle, że trochę ciężko o dobry klub w przeciwieństwie do klubów Bjj które wyrastaja jak grzyby po deszczu.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???

Głównie tym, że Bjj jest jedną trzecią ze zwykłego sportowego JJ. W zwykłym JJ masz uderzenia kopnięcia, rzuty obalenia, i parter. W brazylijskim masz zejścia do parteru i parter. No i Bjj przewyższa zwykłe JJ popularnością.
Temat był już wałkowany, ale ja polecam JJ jako najbardziej "wszechstronne" Tyle, że trochę ciężko o dobry klub w przeciwieństwie do klubów Bjj które wyrastaja jak grzyby po deszczu.

:roll: skad ja wiedzialem co napiszesz :roll:

Edyta: czy ty aby nie zapomniałeś dodać "POLSKIEGO Ju-Jitsu"?? :) :) :)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
Nie no wybacz ale przecież nie mogłem się powstrzymać.
Ale naprawde niechcę znów wojny.
Przecież juz ustaliliśmy czym sie "różni".

Ps Ale perzcież nie okłamałem gościa. :wink:
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
Bjj do parteru w polskim sportowym ju jitsu, ma sie jak brabus do malucha.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
Zasady - jj sa inne niż BJJ.

W jj ograniczony jest czas parteru ma to na celu przygotowanie zawodnika do odruchu przydatnego na ulicy ktory zaklada jesli nie uda sie w ciagu kilku sekund pokonanie zawodnika na ziemi szybkie wydostanie sie z parteru i zaczecie walki w stojce. Stojka daje wieksza mobilnosc i orientacje w sytuacji. Oczywiscie na zawodach to nie ma znaczeniabo z maty nikt nie ucieka ani nie ma kilku agresorow ale jj nigdy nie bylo tak naprawde sportem to nieliczne osoby probuja przerabiac je na sport co wypacza niestety odruchy potrzebne w samoobronie.
Najwieksza roznica jest taka ze jj to walka w roznych poziomach w roznych sytuacjach (nie tylko mata) - jeden nauczyciel (lub kilku ale na tej samej podbudowie) uczy na wielu poziomach w czystym BJJ jest inaczej. BJJ opiera sie glownie na parterze a do walk MMA korzystaja z doswiadczen innych styli i innych instruktorow.
Kwestia czy cwiczacy bedac super bokserem np i super bjj-towcem bedzie mial przekazanie jak szybko zmieniac poziomy walki i bedzie umial to polaczyc. Oczywiscie to zalezy od predyspozycji zawodnika i od trenera ktora bedzie potrafil to skonsolidowac w zgrana calosc.

Jednak najwieksza roznica jest to że jj laczy oprocz walki wrecz rowniez walke bronia tak samo tradycyjna jak i umiejetnosc wykorzystania przedmiotow podrecznych codziennego użytku (tu juz mowa o nowoczesnych systemach opartych na jj) - tego juz nie znajdzie sie na BJJ

Mądrzy ludzie wykorzystuja doswiadczenia innych niewazne od stylu - style mlode sie caly czas rozwijaja a jj nowoczesne jesli ma odpowiednich instruktorow tez nie opiera sie tylko na historii tez ciagle sie zmienia.

Zawody wielu organizacji JJ byly pierwowzorem dzisiejszego MMA i maja wiele wspolnych cech.

W latach 70-80 (co jest udokumentowane w prasie i literaturze) pod tą nazwą odbywaly sie zawody roznych styli (nawet z bronią) w walkach i kata, w kolorowych kimonach itp - typowe show. Dopiero w latach 90 przejeto dla celow marketingowych ta nazwe dla zawodow za kase no ale coz pieniadz rządzi światem 8)
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
BJJ - parter
JJ - wszystko

BJJ - 1,5 godziny trening
JJ - 1,5 godziny trening
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???

BJJ - parter
JJ - wszystko

BJJ - 1,5 godziny trening
JJ - 1,5 godziny trening


Bradzo dobre porównanie !!! Naprawde !!!

I tu dochodzimy do sedna i stajemy przed pytaniem po co kto ćwiczy ??
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???

Bjj do parteru w polskim sportowym ju jitsu, ma sie jak brabus do malucha.



Jasne !!! Zgoda!!! Pod warunkiem, że Bjj uczy ktoś kto ma o tym pojęcie i ma wybitnie utalnetowanych sportowo zawodników o poziomie światowym.
Ale w przypadku kiedy kluby sportowe JJ pustoszeją(nie ma w nich przyszłości dla prowadzącego) a dołożenie literki "B" przed JJ powoduje spory napływ inwentarza i profitów, czyniąc klub nie sportowym a komercyjnym; Wtedy parter Bjj do parteru z JJ ma się tak, że parter z Bjj staje się esencją super skutecznych technik ( min. w twoim Popo- mniemaniu ) Dokładnie tych samych skutecznych technik których wykładający "mistrz Bjj" nauczył się na JJ przez długie lata treningu. ( Tylko je "opakował" na potrzebe chwili)

Bjj do parteru w polskim sportowym ju jitsu, ma sie jak brabus do malucha.

Nie widziałełem jeszcze zawodów w Poslkim JJ !!! żeby zawodnicy nie byli zmuszeni walczyć w parterze ( no chyba że szybki nokaut)

Bardzo chciałbym Popo zobaczyć cię (5 listopada w Bytomiu na VI Mistrzostwach Polski w JJ Full Kontakt) Jak wychodzisz przed walką na środek i mówisz ...Jestem Popo -przeciętnym zawodnikiem z Bjj , Udowodnie teraz, że Bjj do JJ ma się jak brabus do malucha.
  • 0

budo_barth.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
booossz :roll:

a TY wyjdziesz na mate na zawodach w Bytomiu ?
Biłes się teraz w Czeladzi?
W ogóle stratowałes KIEDYKOLWIEK na JAKICHKOLWIEK zawodach?

bez urazy Bogumił 8)
  • 0

budo_homid
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
Ja walczyłem w Czeladzi i bede walczył w Bytomiu i zrobie wszystko by dobrze reprezentowac BJJ
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
A co tu rozdrabniać i porównywać. Jakie ma się zasady na zawodach tak się walczy.
Na ringu bokserskim, gdzie walczy się na zasadach bokserskich nie widziałbym ani zawodników BJJ ani Ju-Jitsu.

Najlepiej iść na trening i samemu zobaczyć z czym to się je. Możemy spytać czym się różnią lody czekoladowe od orzechowych. Dla tego co patrzy z boku i czekoladowe i orzechowe będą brązowe. Jedne bardziej, drugie mniej.

Dla tego co liźnie trochę i czekoladowych i orzechowych nie tylko kolor będzie inny, ale i smak. Jak nie spróbujesz to smaku nie poczujesz.

Poza tym - jak nie patrzeć - gówno też jest brązowe, a raczej z lodami czekoladowymi i orzechowymi nie wiele ma wspólnego.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
Hehe - JJ od BJJ to roznie sie tym, ze BJJ bedzie wszedzie takie samo/bardzo podobne, a JJ moze wygladac jak inna sztuka walki prawie w roznych klubach :)

U mnie na przyklad na pierwszy rzut oka tradycyjne JJ - patyki jakies... miecze... samowary ;) ale pare dobrych technik z BJJ stosujemy, przed zawodami nawet mielismy pare lekcji z jakims cagefighterem od Gracie Barra.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???

BJJ - parter


Parter parter i jeszcze raz parter. Już w szatni schodzimy na kolana. Ortodoksi dowożeni są na noszach.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
zawodnicy powyżej białego pasa muszą czołgać się na trening.
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???

Bardzo chciałbym Popo zobaczyć cię (5 listopada w Bytomiu na VI Mistrzostwach Polski w JJ Full Kontakt) Jak wychodzisz przed walką na środek i mówisz ...Jestem Popo -przeciętnym zawodnikiem z Bjj , Udowodnie teraz, że Bjj do JJ ma się jak brabus do malucha.


Ziomus to ty wykrzykujesz, ze bjj to okrojone polskie jj, wiec moze wpadnij na jakeis zawody grapplingowe i wygraj chociaz 1 walke.
Jak bym chcial startowac w full contactowych zawodach, to bym trenowal bjj, zapasy i mt, a nie twoj prehistoryczny styl.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???

Ziomus to ty wykrzykujesz, ze bjj to okrojone polskie jj, wiec moze wpadnij na jakeis zawody grapplingowe i wygraj chociaz 1 walke.


A wiesz że się wybieram :D Bardzo lubię walczyc w parterze i czuje się w nim jak przysłowiowa ryba.. Nie wiem dlaczego uważasz że zawodnik z JJ został by zmielony w parterze przez zawodnika z Bjj- (ktoś ci chyba tak powiedział)...
Z racji zaś tego, że parter w JJ nie różni się od parteru Bjj, nie mam się zbytnio czego obawiać. :P
Jednyna różnica w Bjj a JJ jest w zasadach i punkatacji. Jak se nie dam wyciągnąć balgi albo się udusić a samemu akcji też nie przeprowadze to mogę przegrać na punkty które ktoś tam dostanie za obrucienie się z pleców na bok. ( Zgodzisz się :?: że dźwignie i duszenia są chyba takie same jak w JJ, czy zakładacie w Bjj je np na poślkadki :?: - to by było coś)

Największa inna sensowna różnica jest taka jak napisał y3ti

BJJ - parter
JJ - wszystko

BJJ - 1,5 godziny trening
JJ - 1,5 godziny trening.


Ktoś tam z Bjj może okazać się lepszy od tego z JJ w parterze bo trenuje tylko parter więc jest bardziej w nim wytrenowany. Nic więcej !

Technicznie żadnych różnic niema :!:

Nie wiem Po PO dlaczego się tak tym irytujesz. I próbujesz mnie przekonać, że to całkiem nowa super skuteczna sztuka walki - jak to jakiś AS tam wcześniej napisał powstała za życia Royce Gracie :rofl:
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
Skąd w tobie tyle agresji Szanowny Psycholu?
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
de la riva, motyla, pajecza...i setki technik przejscia tychze gard i warianty konczen...to na szybko - tych technik w JJ nie znajdziesz...ale ktos juz to pisał we wczesniejszej "dyskusji" z toba w tymze dziale...a ty ciagle swoje... :roll:
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???

Z racji zaś tego, że parter w JJ nie różni się od parteru Bjj, nie mam się zbytnio czego obawiać. :P

No i o taką postawę chodzi. :)
Do dzieła Bogumił.
:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024