Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???

Ktoś tam z Bjj może okazać się lepszy od tego z JJ w parterze bo trenuje tylko parter więc jest bardziej w nim wytrenowany. Nic więcej !

Technicznie żadnych różnic niema :!:


Tutaj przeczysz sam sobie. Wynika z tego, że nie ma różnic technicznych pomiędzy białym/niebieskim a czarnym pasem bjj. Przecież techniki znają te same. . .

Jednyna różnica w Bjj a JJ jest w zasadach i punkatacji.


Punktacja jest bardzo podobna i zasady również (mówię o grapplingu).

Jak se nie dam wyciągnąć balgi albo się udusić a samemu akcji też nie przeprowadze to mogę przegrać na punkty które ktoś tam dostanie za obrucienie się z pleców na bok.


Każdy kto walczy - bez względu na to czy to zawodnik BJJ, JJ, Judo, Sambo, LL, SW itp. itd. - nie będzie dawał sobie wyciągnać balachy . . . a mimo to wyciągają.

Bogumił: jak chcesz się sprawdzić to jedź na zawody bjj, gdzie nie ma limitu czasowego i nie ma punktacji - jest jakaś informacja w dziale bjj o tych zawodach (niestety tylko tyle pamiętam).

PS. Oczywiście nie traktuj tego proszę jako jakiegoś ataku. Po prostu napisałęm co wiem.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
Dobra chłopaki godzina 01:08 właśnie wyszedłem z trumny i podaje trzy linki do zawodów -prezentacji Bjj

1

2

3 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Powiedzcie mi na podstawie tych trzech różnych, jakby nie było, filmików o Bjj, czym zaprezentowane techniki - walki w parterze różnią się od walki w parterze w zwykłym JJ :?: Gdzie te nowatorskie de la rivy :?: i inne cud gardy :?: Gdzie te powalające skutecznością techniki z Bjj WYMYŚLONE przez Brazylijczyków :?:

Zwłaszcza walka z linku nr 2"Gracie Jiu Jitsu World Championships 2006 " to chyba "najwłaściwszy" obraz pokazujący jak Bjj wygląda na prawde wiele mówiący o tych super Bjj-owskich technikach których nie znajdziesz nigdzie.
Dwóch gości zaczyna walkę w stójce po czym jeden drugiemu wchodzi na plecy, (każdy mierny Judoka czy ktokolwiek kto ma blade pojęcie o rzutach w tej chwili rozpieprzył by go o ziemie rzutem z dobicicem )
a tamten się kładzie na glebie i tarzają się przez 9 minut stosując jakieś dziwne półtrzymania i nic pozatym. Szalenie porywające i trzymające w napięciu pełne nieoczekiwanych zwrotów sportowe widowisko.


W pozostałych dwóch filmach widać sporo technik.
Powiedzcie mi której z prezentowanch przez Gracie-ch technik w parterze nie ma w JJ - chyba że to nie są techniki z Bjj. I w kolejnym filmie - to samo- wisi nawet Brazylijska Flaga

WIĘC ZAPYTAM JESZCZE RAZ KTÓRE TO TE NOWATORSKIE TECHNIKI BJJ DO KURWY NĘDZY KTÓRE SPRAWIAJĄ, ŻE BJJ RÓŻNI SIĘ OD ZWYKŁEGO JJ I JEST LEPSZE :?:
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???

Dobra chłopaki godzina 01:08 właśnie wyszedłem z trumny i podaje trzy linki do zawodów -prezentacji Bjj

1

2

3 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Powiedzcie mi na podstawie tych trzech różnych, jakby nie było, filmików o Bjj, czym zaprezentowane techniki - walki w parterze różnią się od walki w parterze w zwykłym JJ :?: Gdzie te nowatorskie de la rivy :?: i inne cud gardy :?: Gdzie te powalające skutecznością techniki z Bjj WYMYŚLONE przez Brazylijczyków :?:

Zwłaszcza walka z linku nr 2"Gracie Jiu Jitsu World Championships 2006 " to chyba "najwłaściwszy" obraz pokazujący jak Bjj wygląda na prawde wiele mówiący o tych super Bjj-owskich technikach których nie znajdziesz nigdzie.
Dwóch gości zaczyna walkę w stójce po czym jeden drugiemu wchodzi na plecy, (każdy mierny Judoka czy ktokolwiek kto ma blade pojęcie o rzutach w tej chwili rozpieprzył by go o ziemie rzutem z dobicicem )
a tamten się kładzie na glebie i tarzają się przez 9 minut stosując jakieś dziwne półtrzymania i nic pozatym. Szalenie porywające i trzymające w napięciu pełne nieoczekiwanych zwrotów sportowe widowisko.


rzeczywiscie bjj wyglada totalnie nieciekawie...z punktu widzenia laika. to tak jak z winem. jezeli nie jestes wytrenowanym znawca smak nie robi AZ takiej roznicy.

1. mocna strona bjj jest metodyka i nacisk na sparingi - to sie przeklada na efektywnosc w walce. Jasne ze wiele technik jest takich samych bo bjj wywodzi sie z jj judo czy czego tam jeszcze. Brazylijczycy troche zeczy dodali, zmodyfikowali np. nacisk na garde i techniki konczace z gardy.

2. nie pisz takich dlugich postow bo przciez komu by sie chcialo to czytac. Zamiast gadac co by bylo gdyby....wystartuj w zawodach bjj i powiedz jak bylo. A najlepiej nakrec jakis filmik jak jak "mierny Judoka czy ktokolwiek kto ma blade pojęcie o rzutach (...) rozpieprzasz przeciwnika o ziemie rzutem z dobicicem"

Pozdr
  • 0

budo_zimzum
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
w linku numer 2 walczy BIALY pasek przeciwko brazowemu/czarnemu
Bialy pasek w Judo na pewno by machnal przeciwnikiem tak, ze by go zmiotlo :D

Bogumil: to dlaczego ludzie z tradycyjnego JJ nie zjadaja innych na sniadanie w zawodach parterowych? Jakos nie slyszalem, zeby w Brazylii ktos z tradycyjnego JJ wygrywal prestizowe zawody.

Licza sie wyniki.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
Wszyscy tu się kłócą o zupełnie nieistotne pierdoły, a ja chciałbym zauważyć, że odpowiedź na pytanie "Czym się różni BJJ od zwykłego JJ?" jest bardzo prosta. Otóż różnią się literką "B". Dziękuję. EoT? ;) :)
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
Przede wszystkim - co to jest "zwykłe JJ"? O ile techniki i metodyka treningowa sa w klubach sportowego bjj zblizone (podobnie jak w judo), to style jj potrafia roznic sie pod tym wzgledem bardzo znacznie miedzy soba, ba - sa obecnie szkoly jj blizsze bjj, niz innym stylom jiu jitsu.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???

Chcialem sie dowiedziec czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ??? Chcialem sie na cos takiego zapisac i chce sie dowiedziec czym sie roznia te 2 style od siebie. pozdrawiam

Wracam do początku.
Rozpętałeś na nowo burzę Damian7.
Chętnie odpowiem Ci na pytanie. Powiedz jednak dlaczego chcesz się zapisać na JJ lub BJJ? Jakich umiejętności oczekujesz po tych sportach/stylach?
Może znajdzie się coś lepszego dla Ciebie niż JJ lub BJJ. :roll:

A na koniec standardowa rada. Przejdź się na jedno i drugie. Albo jeszcze lepiej poćwicz co najmniej miesiąc jedno i drugie i zdecyduj.

I jeszcze jedna rada. Z :wink: traktuj rady internetowców, choćby takich jak ja. Może jestem tylko "wirtualnym wojownikiem". :-)
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
Bo Bogusiowi cały czas chodzi o PJJ - "polskie" Ju-Jitsu :) :) :)

A prawda jest taka ze to "Twoje" "Polskie Sportowe JJ" ma z JJ bardzo mało wspólnego...
Cała metodyka treningowa i zwarcie opiera sie o metodyke Profesora Kano - która okazała sie skuteczniejsza niz ta z JJ - czyli Judo...parter natomiast coraz bardziej zaczyna przypominas BJJ własnie - praca garda na przykład...wiec jesli mowa o JJ sportowym to nie ja bym tu nie nie smiał uzyc słowa "czyste Ju-jitsu"...
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
Bogumił - idz na trening bjj
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
Nie macie nic lepszego do roboty jak dyskusje z jakims pionkiem?
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???
Bogumil: co Ty do cholery próbujesz udowodnić? Równocześnie ćwicze BJJ i JJ. Różnice w umiejętnościach (w parterze) chłopaków z Copacabany, a w Budokanie są miażdżące. Taka prawda - co ja będę ukrywał.

Kiedyś też podchodziłem do sprawy, bo ooo co tu nowego brazyle mogą wymyśleć. Człowiek ma 2 ręce, 2 nogi - nowych technik nie wymyślisz? A jednak przychodzę na trening i pokazuję co tam chłopaki w Copacabanie mnie nauczli i większość od nas z sekcji (Budokan) mówi "Ooo fajna technika, tego nie znałem".

Wszyscy się od siebie uczymy i żaden z nas nie czuje się gorszy. Nikt na siłę nie próbuje mi wmówić, że bjj jest lepsze od jj i na odwrót. Nie znam danej techniki, to nie próbuję ściemiać, że w Ju-Jitsu to jest. Dla mnie jest, jeśli daną technikę potrafię wykonać.

Spotkałem się też z pewną sytuacją u Judoków. "No trójkąt jest u nas od dawna. Każdy judoka zna tą technikę" - przychodzę na trening na judo i wielu robi wielkie oczy - co to za technika wspaniała 8O

Co ciekawe trójkąt jest rzeczywiście w repertuarze Judo - nawet jest japońska nazwa tej techniki (nazwy nie znam). Każdy spyta się swojego trenra to mu powie jak jest "trójkąt po japońsku".

To ja mam znać technikę nie trener! Co mnie obchodzi, że "w Ju-Jitsu" taka technika jest od dawna. Jeśli techniki uczniowie nie znają (a zna tylko trener), jeśli nie potrafią jej wykonać, jeśli się jej nie ćwiczy to taka technika nie istnieje - tak samo jak stójka w BJJ.

A różnic w parterze BJJ i JJ jest pełno. Praca bioder, kontrola przeciwnika, zupełnie inna strategia walki.

Nie ma co się dumą unosić i zastawiać się wielkimi mistrzami. Nie umiemy czegoś, nie znamy lub ktoś jest w czymś lepszym od nas? Chylimy czoła i uczymy się od niego.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???

Kiedyś też podchodziłem do sprawy, bo ooo co tu nowego brazyle mogą wymyśleć. Człowiek ma 2 ręce, 2 nogi - nowych technik nie wymyślisz? [...]
Spotkałem się też z pewną sytuacją u Judoków. "No trójkąt jest u nas od dawna. Każdy judoka zna tą technikę"...

Już kiedyś o tym pisałem. Nie wiem czy tu. :roll:
Zanim poszedłem na BJJ ćwiczyłem judo około 8 lat (większość rekreacyjnie). Zastanawiałem się dlaczego nie mogę chodzić na grupę BJJ zaawansowaną po takim stażu w judo. :roll:
W niedługim czasie sparowałem z gościem po rocznym stażu w BJJ. Trochę cięższy ode mnie. W ciągu 6 minut założył mi 10 razy trójkąta. 8O
:?: Brał mnie w gardę a ja jedną ręką próbowałem ją obejść zostawiając drugą.
Przez tyle lat judo zawsze tak robiłem i nikt mi nie założył trójkąta, którego niby znałem. :?
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni BJJ od zwyklego JJ???

BJJ - parter
JJ - wszystko

BJJ - 1,5 godziny trening
JJ - 1,5 godziny trening

Nie wierze w tych co niby znaja sie na wszystkim bo z reguly wychodzi ze nie znaja sie na niczym. Jesli wziasc pod uwage ze w sekcjach JJ trenuje sie te 3 dni w tygodniu to wiadomo dlaczego ci, którzy chca cwiczyc parter wybieraja BJJ lub LL, chcacy cwiczyc stojke ida na KB lub MT, ci ktorzy chca poprawic rece trenuja boks a ci, ktorzy chca nauczyc sie skutecznie obalac trenuja zapasy lub Judo.
Stad wzielo sie równanie: MMA = MT/KB*+ Boks + Zapasy/Judo* + BJJ/LL*.
Sekcje JJ ktore maja liczacych sie w graplingu czy MMA liczacych sie zawodnikow to wyjatki potwierdzajace regule i dla nich szacunek i pozdrowienia.
* - niepotrzebne skreślić
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024