Skocz do zawartości


Zdjęcie

Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_xx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...
O ile sytuacja na rynku nożowym w ostatnich latach zdecydowanie się poprawiła, amatorzy najwyższej klasy sprzętu taktycznego (szczególnie latarek) są niejako skazani na import (bez problemu dostępne są Surefire na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i Streamlight oraz Inova: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Poponuję stworzenie topicu z informacjami dla osób chcących sprowadzić wymarzony sprzęt z zagranicy. Moje pytania brzmią:

1) Ile wynoszą maksymalne koszta dodatkowe (VAT+cło+koszta transportu), jaki to procent ceny detalicznej? Przy udzielaniu proszę zaznaczyć, czy chodzi o import z UE czy też USA.

2) Czy komukolwiek zdarzyła się w związku z indywidualnym importem jakaś przykra niespodzianka (czas oczekiwania dużo dłuższy od deklarowanego, przesyłka nie dotarła, itp.)

3) Adresy najbardziej zaufanych/ najlepszych zagranicznych sklepów z ekwipunkiem taktycznym.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...
Surefire, można jeszcze znaleźć u PiteraM, na świecie noży.
Ktoś na budo aukcjach pisał że jest w tym momencie autoryzowanym przedstawicielem Fenixa na Polskę.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...
dzięki za rekomendację! Tyle, że niestety ze względów czysto czasowych, zostaję jedynie przy górnej półce noży. Latarki itp. sprzęty odpuszczam już całkowicie. Decyzja weszła w życie 1szego września. Za to mam czasem czas na browarek wreszcie ;)
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...
Wychodzi drogo, ale nie na tyle, żeby gra nie była warta świeczki

Przykład:

Night-Ops Gladius:
Cena producenta 250USD

Cena military.pl 1100PLN

cena z lighthound.com
199USD + (powiedzmy) 25USD transport + cło (chyba 8.5%) +22%VAT (złodziejski podatek)= wychodzi ok 840PLN W NAJGORSZYM WYPADKU!!

Optymistycznie: 199+7USD (przesylka)= 640PLN

A to nie jest wcale najtańszy sklep....

Gdzieś widziałem wyprzedaż po 130USD... jeśli ma się kogoś w USA, to może być pięknie...
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...

1) Ile wynoszą maksymalne koszta dodatkowe (VAT+cło+koszta transportu), jaki to procent ceny detalicznej? Przy udzielaniu proszę zaznaczyć, czy chodzi o import z UE czy też USA.

2) Czy komukolwiek zdarzyła się w związku z indywidualnym importem jakaś przykra niespodzianka (czas oczekiwania dużo dłuższy od deklarowanego, przesyłka nie dotarła, itp.)

ad 1
dodatkowem koszty przy wysylce z USA wynosza "0" pod warunkiem ze wiesz "jak kupowac" i u kogo, poszukaj na forum, bylo juz
ad 2
nigdy mi nic nie zaginelo, a zamawialem wiele razy

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - w 100% polecam
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...

dzięki za rekomendację! Tyle, że niestety ze względów czysto czasowych, zostaję jedynie przy górnej półce noży. Latarki itp. sprzęty odpuszczam już całkowicie. Decyzja weszła w życie 1szego września. Za to mam czasem czas na browarek wreszcie ;)


No nieładnie tak zostawiać klientów, w ciemności :)
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...

cena z lighthound.com
199USD + (powiedzmy) 25USD transport + cło (chyba 8.5%) +22%VAT (złodziejski podatek)= wychodzi ok 840PLN W NAJGORSZYM WYPADKU!!

kazda przesylka jest wysylana jako "gift" i deklarowana wartosc max 20$
wiec nawet jak ci podatek nalicza to od 20$...
paczki sa podpisane przez prywatna osobe i nie jest dolanczany zaden rachunek, wiec na jakiej podstawie celnik wyceni zawartosc paczki???
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...

kazda przesylka jest wysylana jako "gift" i deklarowana wartosc max 20$
wiec nawet jak ci podatek nalicza to od 20$...
paczki sa podpisane przez prywatna osobe i nie jest dolanczany zaden rachunek, wiec na jakiej podstawie celnik wyceni zawartosc paczki???


Na takiej, że sobie otworzy, wyceni według tabeli zupełnie niezależnie od realiów i rzeczywistych cen i doliczy haracz. A później zapakuje w obleśną folię, postawi pieczątkę z numerem urzędu celnego i możesz sobie potupać nóżkami. Jeśli do tej pory tak nie miałeś, to Cię kupa radości ominęła.
Ostatnio kupuję wyłącznie z przesyłką z ubezpieczonym kurierem, co wychodzi drogo, ale ciągle taniej od zaginionych już trzech przesyłek wysłanych pocztą (poleconą). I żeby nie przyszło Wam do głowy mieć nadzieję, że można coś wywalczyć reklamacją. Gówno można wywalczyć. Ooops, przepraszam wrażliwych... :?
  • 0

budo_mossberg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...
zgadzam sie z Melem
nigdy nic mi nie ginęło na trasie USA-Polska i dochodziło w terminie, a tu ku...wa raptem 4 przesyłki naraz!
kazda od kogo innego i na inny adres!
co do dwóch to mam jeszcze nadzieje ale dwie pierwsze to juz na 100% ukradła Poczta Polska -tak tak - nie obawiam sie tak mówić - amerykański tracking konczy sie w Polsce
no jeszcze mógł pilot-satyryk do oceanu po drodze moje paczki wyrzucić :P
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...
Dlatego wole wysylki EMS'em (w Polsce dostarcza juz pocztex), drozej ale pewniej
Zamawialem juz kilkanascie razy w ciagu ostatniego roku i tylko raz mi otworzyli paczke i z powrotem zapakowali, bo widocznie podejrzanie im wygladala glowica KL3 w X-Ray'ach :)

Wiadomo, ze jak zamawiasz fenixa za 40$ to nie bedziesz wybieral przesylki, ktora kosztuje 25$, ale jak juz kupujesz cos za 200-300$ to glupota jest oszczedzanie i narazanie sie na ryzyko, jednak przesylki kurierskie sa mniej narazone na zaginiecie niz te ktore przechodza przez "zwykla poczte"

Pozatym jest pewna wartosc, ktora nie podlega opodatkowaniu i nie jestem pewien, czy nie jest to 50$...
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...

Gdzieś widziałem wyprzedaż po 130USD... jeśli ma się kogoś w USA, to może być pięknie...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
szkopul polega na tym ze te latarki na 90% maja stary niepoprawiony wlacznik, ktory lubi zacinac...
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...


Gdzieś widziałem wyprzedaż po 130USD... jeśli ma się kogoś w USA, to może być pięknie...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
szkopul polega na tym ze te latarki na 90% maja stary niepoprawiony wlacznik, ktory lubi zacinac...


... polega też na tym, że jak chcesz coś u nich kupić, to chcą faksem zdjęcie z profilu i z przodu oraz kopię obu stron karty kredytowej... Buachacha :rofl:
  • 0

budo_xx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...
A co powiecie o [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ?
  • 0

budo_mossberg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...
do kolegi Kaszu i innych
wiadomosci od pana celnika pracujacego w Warszawskim Urzedzie Celnym Pocztowym przy ul.Łaczyny 8:
przesyłka opisana jako 'gift' z zadeklarowaną wartością do 45euro(bez kosztów przesyłki!) jest zwolniona z cła i VATu
przesyłka 'comercial' czyli zakup nie opisany jako 'gift' jest do 22euro zwolniony z cła i VATu

powyżej tych kwot Urząd Celny nalicza od kwoty zadeklarowanej plus koszty przesyłki cło
i potem od tego wszytskiego 22%VATu

przy przesyłkach, których zadeklarowana wartość przekracza podane kwoty nieznacznie celnicy często sa pobłazliwi i puszczaja je bez opłat

i jeszcze jedno -jeśli Urząd Celny stwierdzi(?), że pomimo zadeklarowanych iluś tam euro/dolarów zawartość przesyłki moze byc warta wiecej wtedy zatrzymuja paczke w magazynie celnym, a do Ciebie wysyłają zawiadomienie z prośbą o złozenie deklaracji celnej czy tez opisanie przesyłki(że np. latarka w środku jest warta ~25dolarów i dostalismy ja od przyjaciela z Kanady itp)
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...
dzieki za wyjasnienie sprawy :-)
co do wartosci to watpie by ktos nie wtajemniczony w temacie podejrzewal, ze jakis wariat jest w stanie zaplacic za mala latarke lub jakis folder (np. HDS U85 czy serbenza) 300$....
jeszcze poltora roku temu tez tak myslem :lol:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...

do kolegi Kaszu i innych
wiadomosci od pana celnika pracujacego w Warszawskim Urzedzie Celnym Pocztowym przy ul.Łaczyny 8:
przesyłka opisana jako 'gift' z zadeklarowaną wartością do 45euro(bez kosztów przesyłki!) jest zwolniona z cła i VATu
przesyłka 'comercial' czyli zakup nie opisany jako 'gift' jest do 22euro zwolniony z cła i VATu

powyżej tych kwot Urząd Celny nalicza od kwoty zadeklarowanej plus koszty przesyłki cło
i potem od tego wszytskiego 22%VATu

przy przesyłkach, których zadeklarowana wartość przekracza podane kwoty nieznacznie celnicy często sa pobłazliwi i puszczaja je bez opłat

i jeszcze jedno -jeśli Urząd Celny stwierdzi(?), że pomimo zadeklarowanych iluś tam euro/dolarów zawartość przesyłki moze byc warta wiecej wtedy zatrzymuja paczke w magazynie celnym, a do Ciebie wysyłają zawiadomienie z prośbą o złozenie deklaracji celnej czy tez opisanie przesyłki(że np. latarka w środku jest warta ~25dolarów i dostalismy ja od przyjaciela z Kanady itp)


bardzo przydatne info dzięki za to. Mam pytanie uzupełniające.
45 euro, to nie to samo co 45 dolarów.
Wiesz może jak to jest przeliczane?
Euro do dolara?

Tak dla przykładu korzystając z kalkulatora walutowego na stronie gazety
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
przeliczyłem 45 dolarów - tyle kosztuje Fenix L2T na euro, wyszło mi 35.2 euro.
  • 0

budo_mossberg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...
no właśnie tego nie wiem jakiego przelicznika dolar-euro używają celnicy
można przyjąc orientacyjnie 45E = 55$

tylko pamietajcie!!
te 45$ euro dotyczy przesyłki zadeklarowanej jako GIFT
wszystkie inne już po przekroczeniu 22euro podlegają ocleniu
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...
Jest jeszcze jeden aspekt importu,mianowicie koszty transakcji.
W niektórych bankach za operacje przewlautowania dopłaca sie przykłądowo 2% do transakcji.
Jako ze najcześciej kupujemy w USD wiec jest to przeliczane na € a dopiero potem na złotówki.Druga rzecz to kurs wewnętrzny VISA i MAESTRO firmy te przeliczają transakcję po swoim kursie [nie średnim z banków]a dopiero potem jest to przeliczane na złotówki po kursie sprzedaży dla dewiz.
Prosty przykład kurs NBP średni dla USD 3,1172 rzeczywisty kurs USD dla kupującego 3,2702
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...

Jest jeszcze jeden aspekt importu,mianowicie koszty transakcji.
W niektórych bankach za operacje przewlautowania dopłaca sie przykłądowo 2% do transakcji.
Jako ze najcześciej kupujemy w USD wiec jest to przeliczane na € a dopiero potem na złotówki.Druga rzecz to kurs wewnętrzny VISA i MAESTRO firmy te przeliczają transakcję po swoim kursie [nie średnim z banków]a dopiero potem jest to przeliczane na złotówki po kursie sprzedaży dla dewiz.
Prosty przykład kurs NBP średni dla USD 3,1172 rzeczywisty kurs USD dla kupującego 3,2702

korzystajac ekarty w mbanku mam dokladnie taki kurs, jaki widnieje na stronach banku
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Import indywidualny, cyli ile to naprawdę kosztuje...

Kwoty wszystkich transakcji dokonanych przy użyciu karty w walucie innej niż złoty polski przeliczane są przez Visa International na walutę rozliczeniową po kursie stosowanym przez Visa International. Przeliczone na walutę rozliczeniową kwoty transakcji są następnie przeliczane na złote polskie po kursie sprzedaży dewiz obowiązującym w mBanku w dniu rozliczenia transakcji.

Fragment z regulaminu mBanku dot. kart płatniczych
Oraz z Taryfy opłat i prowizji tegoż banku

Prowizja od transakcji bezgotówkowych* 0 zł

* W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki dokonanych za granicą w walucie innej niż waluta rozliczeniowa, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości do 2% wartości transakcji

To tak na poparcie tamtego co pisałem bo to tak z z pracy wyniosłęm bo często ludzie pytaja o to i dlaczego tak im wyszlo a nie inaczej .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024