Skocz do zawartości


Zdjęcie

SPOILERY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
154 odpowiedzi w tym temacie

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILERY

Nie szukaj jakis dziwnych wytlumaczen. Wand po prostu jest 2 klasy nizej niz Mirek i to bylo dokladnie widac.

nie szukam wytłumaczeń. nie jestem fanem Wanda, po prostu wydaje mi się, że nie był chłop w formie.
Mirko wygrał zasłużenie i cieszę się, że taki sposób walki - przemyślany, taktyczny, bardziej defensywny i zrównoważony może być na topie. doskonała strategia.
  • 0

budo_taz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILERY
Czolem.
Jednak mialem racje. Po tym jak ogladalem walke Hunta z Silva, wiedzialem ze
Silva bedzie wchodzil w wymiany z Crocopem. Moim zdaniem to jest blad poniewaz jezeli
Crocop cos zna to stojke. Niestety Silva chcial sie sprawdzic (i chwala mu za to bo trzeba miec jaja zeby tak zrobic), ale osobiscie uwazalem ze to zly pomysl.
  • 0

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILERY
Walka CroPi z Silvim to ja piernicze ale jazda, Wandi zle zrobil ze tak podmasil bo zwolniony jest bardzo, a CroCop zaskoczyl mnie okrotnie, nigdy nie widzialem Mirka na takim agresorze !! Mirco bije niezwykle precyzyjnie a Silva to zywiol i dlatego jemu kibicowalem :) Barnett z Nogim, megaaaa wypas walka, wet za wet, ogolnie jeden z lepszych pojedynkow na pelnym dystansie jakie w zyciu widzialem. :)
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILERY
:(
  • 0

budo_niedziellux
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILERY
przeczuwałem że silva przegra z mirkiem ale w ajki sposób to się odbyło to chyba wszystkich oczekiwania przerosło, mirek jak zwykle trzymał dystans wykorzystał swoje lepsze warunki fizyczne no a silva cóż jakby nie poszedł z nim na wymianę to pewnie odczuwał by to jako skaze na honorze, choć z drugiej strony nie sądzę że silva dał by rade obalić mirka(a w parterze to już inna bajka, licho wie co mirosław jest w stanie tam zrobić :-) )
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILERY

No właśnie a propos punktów. Wiesz może mkimura jak śedziowie w Pride punktują ??

Generalnie ocena wygląda w ten sposób:
10-8 pełna przewaga w rundzie
10-9 przewaga w rundzie
10-10 remis w rundzie
Takie oceny wydaje się wszędzie na podstawie subiektywnych wrażeń. natomiast na ocenę wpływa:
- ilość celnych uderzeń, zarówno w stójce jak i w parterze
- aktywność, zerówno w ofensywie jak i defensywie
- aktywna dominacja
- sprowadzenia skutkujące pozycją dominującą
Natomiast nie mają znaczenia:
- obejścia gardy
- pasywne bycie w pozycji dominującej
- dojścia do technik kończących ( te wpływają tylko na ogólną ocenę )
- ucieczki z zagrożonych pozycji ( jw )

Do tego, jeżeli pierwsza runda była punktowana 10-9 dla zawodnika A a druga 10-9 dla zawodnika B, wygrywa zawodnik B, czyli teoretycznie ważniejsza jest druga runda, przy remisie oraz niewielkiej przewadze w rundzie pierwszej i analogicznie, jeżeli są 3 rundy.
Ale czy w ten sposób oceniają sędziowie w PRIDE, to nie wiem, więc nie mędrkuję. Na pewno bardzo, ale to bardzo na ich opinię wpływa tzw. gameness, czyli ciągłe podejmowanie walki, niezależnie od jej przebiegu.
  • 0

budo_watson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 397 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILERY
Jeżeli faktycznie sędziowie w Pride w ten sposób oceniają walki to podtrzymuję moją opinie co do trafności werdyktu w walce Barnetta z Mino.

Pozdrawiam
  • 0

budo_hoolxter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILERY
Dzięki mkimura. Zawsze się zastanawiałem za co przyznają punkty. Po kilku walkach w których decydował werdykt sędziów trudno to było ocenić bo raz mi się wydawało że ktoś wygrał innym razem byłem zgodny z sędziami.

Ale i tak chyba bardziej przekonujące są wygrane przez Ko/TKO i submission. Przynajmniej nie ma później takich dyskusji. Jeżeli chodzi o przegraną Mino to znam ten ból który odczówa wielu jego fanów. Sam nie mogłem wyjść ze zdumienia jak w 2003 roku Ricco decyzją sedziów przegrał właśnie z Nogiem. I to jeszcze jednogłośnie. No cóż, wniosek z tego taki że trzeba kończyć przed czasem a nie czekać na decyzję.

Jeszcze raz thx

I pozdro 600
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILERY

Dobra dobra, gdzie sa ci wszyscy ktorzy byli tacy pewni wygrania walki przez Overeema? :)


Overeem dostał lowkicka w kolano, a potem G'n'P w tył głowy, to jest dozwolone?
  • 0

budo_r0bak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kędzierzyn/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILERY
ja tam widzialem w kilku walkach tego gp ciosy lokciem. A ze dostal w tyl glowy, no coz sedziowie przeciez wszystko widzieli, mogli goscia zdyskwalifikowac. Overeem nie mogl nic zrobic z Arona na plecach, a przeciez mial goscia w stojce na poczatku. W parterze Alistair nie istnial i niewazne co mu sie stalo. Tak samo jak Alistair walczyl z Sergieiem i niby pokazal piekny parter a tak naprawde Sergiei doznal kontuzji...
  • 0

budo_turnplayer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILERY
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Mozna poczytac o zasadach.Generalnie sa w porzadku,aczkolwiek ja bym kilka rzeczy zmienil.
  • 0

budo_turnplayer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILERY
Dla tych co słabo ogarniaja angielski,przy decyzji liczy sie:proby nokautow badz poddan,pbrazenia zadane przeciwnikowi,uderzenia w stojce i na ziemi,agresywnosc i waga.Walka oceniana jest w calosci a nie na zasadzie ze kazda runda punktowana jest z osobna
  • 0

budo_biceps
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILERY
Szkoda ze w finale nie spotkali się Mirek z Mino. A tak chciałem żeby to z Crocopem właśnie Nogueira przegrał :P . W ich jedynej jak dotąd walce Mino miał niezwykłego farta ze 1sza runda sie wtedy skonczyła
  • 0

budo_kwazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z AZS AWF Wrocław Judo Team :P
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILERY
Silva miał wygrać do ch*** ja sie tak nie bawie aaaaaaaaaa dupa dupa dupa :evil: :( :!: :!: :!: :!:
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILERY
pff skad Ty sie urwales synek :wink:
  • 0

budo_maciekkapec
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILERY
Własnie oglądałem po raz kolejny walkę Arona vs Overeem i szkoda Alistaira. Wg mnie wygrałby z Aroną gdyby nie ta kontuzja kolana. Pierwsza akcja Overeema w stójce i ja zauważyłem przewage... ale nie ma się co martwić, rewanż będzie ekstra. Overee pojedzie tego palanta, ladnie walił w potylice młotkami i po przerwaniu walki jeszcze uderzył Overeema.
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILERY
Arona jest zdecydowanie lepszy przez co wydaje mi sie ze brazylijczyk kolejny raz wygra
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILERY
Może już po herbacie ale dopiero obejrzałem walkę Mino i Barnetta.
Jestem pod wrażeniem tego jak walczył Mino. Ciągły atak na wrazliwe punkty (nogi) i dążenie do pozycji. Barnett właściwie to się tylko bronił, jak to mówią w kartach "grał swoje".
Za bardzo jednak obaj robili grappling, mało ciosów, w pewnych sytuacjach wydawało mi się że seria ciosów by dużo zmieniła, później to już Mino prawie wcale nie osłaniał głowy przy różnych pozycjach przed możliwością ciosów, np. jedną rękę pchał gdzieś pod kolana Barnetta a drugą całkiem po drugiej stronie. A Barnett też jakby zupełnie zapomniał o uderzaniu. Normalnie submission wrestling. :)
Zauważyliście że Mino nie lubi dusić?
Jak miał pozycję dominującą praktycznie z tyłu, gdzie mógł spokojnie wpinać się za plecy i rozłożyć przeciwnika i dusić to wolał wyciągać rękę do balachy i Barnett go zrzucił. To moim zdaniem był jego chyba jedyny błąd taktyczny w walce, ale uderzyło mnie to.
Dla znawców walki Mino: czy on w jakiejś walce dusił kogoś?

Końcówka to też dla mnie zagadka, w końcu Barnett wyciągnął tę balachę na nogę?
Jeśli tak to po co było to głosowanie, a jeśli nie to czemu sędzia przerwał? Koniec rundy?

Dobra walka a to jak walczył Mino to poezja.
  • 0

budo_maciekkapec
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILERY
Tak skończyła się runda jednak gdyby trwała z 10 sek dłużej kto wie ;) a co do duszenia Mino to anaconda na Herringu to tak z pamięci hehe Mino chyba rzeczywiście woli zakladać dźwignie jednak sporo ma wyggranych przez duszenia trójkątne ;)
Tak przy okazji... co to za chwyt CRUCIFIX 8O zupełnie nie kojaże nie wiem czy to duszenie czy dźwignia... nie doszedłem do tego na treningach :D
Pozdrawiam
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILERY
Mino wielokrotnie dusil swoich przeciwnikow :!:

Pozdro 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024