Skocz do zawartości


Zdjęcie

muay thai vs kick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

muay thai vs kick
witam mam takie pytanie czym się od siebie rużniom te 2 sztuki wali som jakies zasadnicze rużnice?
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick
Najważniejsza różnica jest taka, że w MT używa się łokci i kolan a w kicku nie.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick
Jeszcze w muay thai walczy sie w klinczy, czaami wiekszosc czasu walki (w kickboksie zaraz sedzie rozdziela) i stusje rzuty i podciecia. Co muay thai zbliza bardziej do ralnej walki (ulicznej).
K_P
  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick
ah dzienki pytałem sie bo mysle zreby zaczonc trenowac cos z tyh 2 sztuk walki ale chyba jurz za puźno zaniedługo walnie 18 a starego psa trudno nowyh sztuczek nauczyć.
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick
Trenuj to, co się tobie bardziej podoba. Przejdź się tu i tam i sam zobacz różnice. Jednym odpowiada kopanie się po udach, innym mniej... Co do wieku, to się nie przejmuj. Pewnie wielkich sukcesów w sporcie nie osiągniesz, ale mozesz niejednemu zawodnikowi tyłek skopać.

PS. Chyba zrobie także innym przysługę jak poproszę Ciebie, abyś wklejał swoje posty do Worda, aby sprawdził błędy, bo takie sposób pisania świadczy o twoim lenistwie.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick

ah dzienki pytałem sie bo mysle zreby zaczonc trenowac cos z tyh 2 sztuk walki ale chyba jurz za puźno zaniedługo walnie 18 a starego psa trudno nowyh sztuczek nauczyć.

No nie żartuj, ja znam ludzi którzy w jeszcze późniejszym wieku rozpoczęli swoją przygodę z jakąś sztuką walki.
Oba style są fajne. Jeśli chcesz trenować długo a zależy ci na zdrowiu na stare lata, może prędzej zastanów się nad kb :wink: .
  • 0

budo_lostboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miami

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick
Muay Thai jest duzo bardziej wymagajace fizycznie.Podczas kopniec w Kickboxingu kopiemy stopa,natowmiast w Muay Thai goleniem.Reszata jak wyzej.
Pozdrawiam :twisted:
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick

Jeśli chcesz trenować długo a zależy ci na zdrowiu na stare lata, może prędzej zastanów się nad kb :wink: .


A co ma muay thai do starosci, jesli bedziesz cwiczyl z glowa i dokladnie to wszystko bedzie dobrze, ale jesli bedziesz walic piszczelami po drzewach to niestety musisz sie liczyc ze kosci zrobia sie slabsze :lol: wielu zawodnikow tajskich na starosc maja sie w porzadku to sa tylko mity :? musisz sie liczyc z tym ze w kazdej sw istnieje mozliwosc ciezkiej kontuzji... pzdr
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick
każdy chwali swoje :wink:
  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick

Jeśli chcesz trenować długo a zależy ci na zdrowiu na stare lata, może prędzej zastanów się nad kb :wink: .


A co ma muay thai do starosci, jesli bedziesz cwiczyl z glowa i dokladnie to wszystko bedzie dobrze, ale jesli bedziesz walic piszczelami po drzewach to niestety musisz sie liczyc ze kosci zrobia sie slabsze :lol: wielu zawodnikow tajskich na starosc maja sie w porzadku to sa tylko mity :? musisz sie liczyc z tym ze w kazdej sw istnieje mozliwosc ciezkiej kontuzji... pzdr


na ulicy terz istnieje taa morzliwosc i to nietylko kontuzji:P.

ma jescze jedno pytanie czy w kturejsc z tyh w jest dozwolona walka w parterze ?? dosiad i te sprawy??
  • 0

budo_bongolud
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick
co do wieku tak jak wyzej ;p ja znam kolesi ktorzy zaczynajac w tym wieku wygrywali zawody na wysokim szczeblu :> z tego co wiem to w kb nie ma, a MT sa tylko obalenia ale walki w parterze nie ma...
  • 0

budo_psycho cowboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick
Zawsze się śmieję jak 16-to albo 18-tolatek pisze, że jest już za stary. Człowieku ja mam 27 lat, rok temu zacząłem trenować kick i jest zajebiście. Ludzie, nigdy nie jest za późno o ile jest się sprawnym fizycznie...

Pozdro
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick

18 a starego psa trudno nowyh sztuczek nauczyć.


rotfl.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick
Tak przy okazji:
1. Po co w MT trenujecie obalenia, skoro i tak na zawodach nic dalej nie można z tym zrobić? Czy za same obalenia są punkty?
2. Czy te obalenia opierają się na sile czy bardziej na technice/podcięciach?
  • 0

budo_ernilbn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LBN

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick
Ja w kick-u tez kopie goleniem...
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick

1. Po co w MT trenujecie obalenia, skoro i tak na zawodach nic dalej nie można z tym zrobić? Czy za same obalenia są punkty?

Dzięki obaleniu można wyjść z klinczu. A jak przeciwnik lepiej walczy w klinczu niż ja, to obalam go.

2. Czy te obalenia opierają się na sile czy bardziej na technice/podcięciach?

To zależy od zawodnika. Ja obalam technicznie - mało siły :( niestety.
Pocięć nie wolno stosować.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick
Oczywiscie, ze do wyczynu na wysokim poziomie wiek np. 18 i wiecej, to juz za pozno. Do sportow walki selekcji dokonuje sie wsrod 12 latkow. Ci co zaczna poznieju cwiczyc, nigdy juz nie nadrobia. Oczywiscie od czasu do czasu raz na wiele lat moze sie przytrafic supertalent.
K_P (trener)
  • 0

budo_hinol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick
A zaczynajac w wieku 16lat mozna sie dorobic tytułów powiedzmy na szczeblu wojewódzkim lub ogólno polskim?
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick
Ogolnopolskim z pewnoscia, a jesli masz w sobie to "cos" to nawet swiat stoi otworem :D wystarczy sie przykladac do treningu i trenowac regularnie.
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick
A czy nie jest tak, ze jak zdobywasz te ogolnopolskie i swiatowe trofea, to wlasnie wtedy odbije sie to na zdrowiu, a jak cwiczy sie w mniejszym stopniu pod zawody mniej niszczy to Nasze zdrowie? Tak z ciekawosci :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024