Skocz do zawartości


Zdjęcie

muay thai vs kick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick
To juz nalezy zaczynajac trenowac postanowic czy jet to forma aerobiku i zrzucenia paru kliu czy chociaz proba czegos osiagnieca, jak wiadomo trenowanie wyczynowe, coraz bardziej zblizajace sie do poziomu zawodowego zaczyna sie odbijac na zdrowiu, nie koniecznie bardzo ale jednak coraz czesciej sa obicia i czasem ciezsze przypadki :wink: tak czy inaczej wiadomo z czym sie czlowiek porywa :)
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick
Witam, to moze jeszcze moje trzy grosze...
Co do wieku to sa ludzie zaczynajacy ok. 30-40lat bo akurat moja czas i pieniadze na to a troche sportu nigdy nie zaszkodzi, nawet bez medali. Co do zaczynania od np. 16 lat to znam ludzi ktorzy wlasnie w tym weku zaczeli i dorobili sie medali z mistrzostw Polski (ja tez w tym wieku prawie zaczalem chociaz na duzo nie licze :wink: )
Zgodnie z zasada kazdy chwali swoje, ja oddam glos za kickboxingiem 8) i pojade po tajskim boksie (joke). W sumie to mi sie wizualnie nie podoba walka w taju, np. klincze :? itp. ogladac wole boks moze dla tego tez kick mi przypadl do gustu. A co do konkretow to sie nie wypowiem, bo nie uczestniczylem nigdy w treningu tajskim (jak bede sie chcial przyuczyc kolan, lokci itp. to pojde na kravke :twisted: , a sport to sport i laczenie go w zbyt (!) duzym stopniu z napierdalanka uliczna mija sie IMHO z celem.
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick
sory ze jeden pod drugim ale ktos napisal, ze w taju nie ma podcinania- chodzi o jakies podstawienie nogi, czy wycinke (udezenie nisko stapa w stope, wlasciwie po podlodze w bok) ktora jest w kb?
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick

... pojade po tajskim boksie (joke). [...] (jak bede sie chcial przyuczyc kolan, lokci itp. to pojde na kravke :twisted: ...

Powodzenia fazi. :)

... ktos napisal, ze w taju nie ma podcinania- chodzi o jakies podstawienie nogi, czy wycinke (udezenie nisko stapa w stope, wlasciwie po podlodze w bok) ktora jest w kb?

Podcięć w tajskim (reguły sportowe) nie ma. :(
Są obalenia - np. "podstawienie nogi" i pchnięcie przeciwnika.
"udezenie nisko stapa w stope" - w tajskim jest coś takiego jak low kick - uderzenie goleniem lub golenią w nogę przeciwnika. Może ściąć. :balisong:
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick
dzieki, dzieki :)
co do low kicku to w KB tez jest formula z low kickiem (od 18 lat mozna uczestniczyc w zawodach)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick
18 już skończyłem. Więc może kiedyś. :)
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai vs kick
Ja ogolem tez chwale swoje wiec KB, z Thaia zachwalam low kicki bo bardzo je lubie, ale i to jest w KB do tego lubie bardzo podciecia :twisted: w zasadzie lokci i kolan poduczylem sie wlasnie na kravce, te pierwsze wogole mi sie nie podobaja a kolana tylko w wyjatkowych sytuacjach, taki moj poglad :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024