Skocz do zawartości


Zdjęcie

co wybrać - po urazie kolana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_firebird
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

co wybrać - po urazie kolana
Mam taki problem, że miałem kiedys uraz kolana. Bolało troche, poszedłem do lekarza, zapisał jakieś leki i przeszło. Ostatnio wyszło, że mam lekką chondromalacje (zła konsystencja chrzastki pod rzepką). Już od ponad miesiąca z kolanem jest wszystko w porzadku, zero bulu więc pomyslałem o zapisaniu sie na treningi sztuki/systemu walki czego chciałem juz od dawna ale musiałem zapomnieć na jakis czas ze wzgledu na uraz. Lekarz zaleca mi unikac obciążen kolana (nie zalecany długie biegi szczególnie po nierównym terenie, rower jak najbardziej ale bez forsowania się)

Do rzeczy:
Jaka sztuka walki będzie dla mnie bezpieczniejsza? Nie chce trenować żeby wygrywać zawody czy lać się gdzie popadnie tylko tak rekreacyjnie dla siebie. Głównie chodzi o rywalizacje, sparingi. Nie chce trenowac karate, styli kung-fu itp. Bardziej interesuje mnie kickboxing, muay thai (CHYBA odpada za wzgledu na kolanka - nacisk na rzepkę), bjj, sambo itp.
help
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać - po urazie kolana
Zabierasz się do sprawy od złej strony.
Dopasowywanie sportu do kontuzji nic ci nie da i później będziesz żałował że wybrałeś nie ten który cię interesuje.
NAJPIERW wybierz który sport naprawdę chcesz uprawiać a dopiero później się zastanów jak zminimalizować możliwości dalszej kontuzji przy uprawianiu tego sportu.
To jedyna sensowna droga a jestem pewien że w każdym sporcie możesz to zminimalizować.

Zatem odpowiedz sobie na zajebiście ważne pytanie: co chcesz robić w życiu?
;)
  • 0

budo_firebird
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać - po urazie kolana
Głównie chodzi mi o rywalizacje, sparingi. Poprostu kręcą mnie takie pojedynki i to jest główny argument. Jeżeli chodzi o same sztuki/systemy to wole uderzane.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać - po urazie kolana
Więc jak już ograniczyłeś pole poszukiwań to sprawdź które z potencjalnych kandydatów styli uderzanych znajdue się w twoim mieście. Kolejnym etapem do ograniczenia(zapewne wielu) kandydatów jest sprawdzenie opinii o sekcjach. Zostaną te z najlepszą opinią i poprostu do nich idź na pierwszy trening. Po treningu porozmawiaj z trenerem o kolanie. Reszta to ciężka praca i sama przyjemność :)
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać - po urazie kolana
Siemanko jezeli podobaja Ci sie uderzane i mniej kontuzyjne to proponuje Ci kb. Ale fakt przejdz sie tez na MT, bo po co masz cwiczycz cos co nie sprawia Ci przyjemnosci. Pozdro

PS. Przejdz sie odrazu na darmowy trening tu i tu, no i zaloz ksiazeczke u lekarza sportowego.
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać - po urazie kolana
Jeśli lubisz stójke to póki leczysz kolana idź na boks, potem zawsze możesz iść na Kick-boxing lub thai, a ręce już bedą dobrze chodziły i kolano nie bedziesz obciążał.
  • 0

budo_firebird
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać - po urazie kolana
Troche czytałem o KB i MT oraz oglądałem walki i chyba wybiore kickboxing. Nie podobaja mi sie te "zadymy" w klinczu. Z tym, że jesli kickboxing to chce w formie low-kick. W przyszłym tygodniu odwiedze jakieś sekcje.

Słyszał ktos o klubie Czerwony Smok [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ? Słyszałem, że dobra sekcja MT ale nie wiem nic o ich osiagach w KB.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać - po urazie kolana
na pewno odpada judo, bo ono bardzo obciąża kolana. W bjj pracuje się głównie na kolanach dlatego chyba też nie...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024