Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę o radę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_kowal_bks
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Proszę o radę
Witam, mam 16 lat, 179 cm / 70 kg.

Od września planuję połączyć BJJ z Muay Thai (3 h +3 h tyg.), czy to dobre rozwiązanie ? Czy też lepiej byłoby 2 h + 2 h a do tego 2 x trening wytrzymałościowy na siłowni ?
Od 2 miesięcy trenuję boks, niestety treningi bjj wypadają w te same dni co ww. a MT akurat w te wolne dni. Więc do wyboru mam boks + MT oraz BJJ + MT, czy uważacie podobnie jak Ja, że lepiej zdecydować się na ten drugi wariant, a techniki czysto bokserskie podszkalać raz na tydzień-dwa, w zamian np. za MT ? Z góry dzięki za odpowiedź.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o radę
najlepsza rada:
zrób jak Ci sie podoba i pasuje

ps. po jaką cholerę informujesz o wzroście i wadze?
  • 0

budo_kowal_bks
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o radę
Bo takie rzeczy są nieraz przydatne, zwłaszcza, że np. nie wiem czy to nie za dużo treningów jak na mój wiek, etc.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o radę

Bo takie rzeczy są nieraz przydatne, zwłaszcza, że np. nie wiem czy to nie za dużo treningów jak na mój wiek, etc.

najwyżej umrzesz :)

Nikt Ci nie doradzi co wybrać, wybierasz to co Ci pasuje najbardziej i tyle.
Dobrz sie odżywiaj i rob sobie w tygodniu 2-3 dni bez treningow, a bedzie git.

edyta: fuck out the siłownia
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o radę
Wybierz to, co ci się bardziej podoba i nie kieruj się tym co jest przydatniejsze, bo to raczej nie ma sensu :roll: . Co do siłowni to myślę, że jak chcesz trenować SW to powinieneś się bardziej skupić na tych treningach, niż na siłce.
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o radę
Święte słowa, Jet, święte słowa. Zwłaszcza w wieku 16 lat. Po 3-4 latach treningu "samo się ułoży", co Ci najbardziej pasuje,Kowal_bks, czy i w jakim zakresie trening siłowy może się przydać. Będziesz to sam wiedział, zobaczysz. Najważniejsze, żeby to nie był słomiany zapał. "Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć", jak mawiał Wieszcz... sztuk walki.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o radę
W dluzszej perspektywie Twoj trening nie jest mozliwy do utrzymania, jesli chcesz osiagnac cos w jakiejkolwiek z wymienionych dyscyplin. Jesli dla rekreacji, to mozna dolozyc nawet i pinponga.

K_P
  • 0

budo_holm3s
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o radę
Też mam (prawie) 16 lat i u mnie fascynacja samą walką przerodziłą się w fascynację walką jako sztuką i sportem. kowal_bks ważne jest, żeby trening cię nie nużył i abyś miał poczucie spełnienia. Jeśli pytasz się o skuteczność uliczną danego rozwiązania, to nie mogę ci pomóc. Jednak moim zdaniem lepiej nie łapać 10 srok za ogon, ale jedną. Tu na forum inni mogą ci powierzchownie doradzić, ale to TY masz trenować, więc sam się przejdż do tych sekcji i wybierz.
Powodzenia w treningu :-) .
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o radę
Pomysl dobrze ja rok temu trenowalem 5-6 razy w tygodniu i do tej pory lecze kolana i biodra :wink: uwazaj by sie nie przeciazac :!:
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o radę
Na twoj wiek chcesz postawić sobie duże wyzwanie. Zastanów się czy nagle po 2 miesiącach nie stracisz zapału. Może lepiej trenować jedną dyscyplinę, ale przykładać się do treningów? Ważne też dlaczego chcesz trenować akurat bjj i tajski boks? Żeby wymiatać na ulicy, bo przeczytałeś,że to najskuteczniejsze style? Boks to klasyka, zajebisty styl, jak miałbym ci coś doradzić to trenuj go dłużej niż 2 miesiące, efekty jakie z niego wyniesiesz napewno będą zadowalające i mogą się przydać w innych sportach walki.
Ot moje 3 grosze
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024