Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy stawy...??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_rudolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

czy stawy...??
Elo!!

bez owijania w bawelne pytam bo nie mam pojecia i sam nie jestem w stanie dopisac sobie do tego swojej pseudo teorii :)

na czym poleg wzmacnianie sie stawow? czy wogole wzmacnianie stawow jest mozliwe?

kolana chyba bola wiekszosc z Was mi np dodatkowo uciekaja i nie wiem czy jest to kwestia zmeczenia czy jakiegos luzu w wiezadlach kolanowych! jak i czy mozna wzmocnic stawy? slyszalem o jedzeniu zelatyny, glukozoaminy jezeli chodzi o strukture stawow(czy to prawda?) ale czy i jakies czwiczenia wzmacniaja stawy?
czy wzamcnianie stawow opiera sie tylko i wylacznie na wzmacnianiau miesni?
czy katowanie stawow olbrzymimi obciazeniami jak np robia to kulturysci powoduje ze staw sie wzmacnia i nie ma problem z noszeniem ciezaru ciala czy raczej sie niszczy i bardziej boli :roll: ?

kto kolwek widzial kto kolwiek wie :lol:

pozdr i dzieki za odp!
rudolf
  • 0

budo_rudolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy stawy...??
czy gdy sie tyje stawy i kosci sie wzmacniaja?? zeby utrzymac wieksza mase?

kurna milion pytan klebi sie w mojej czapce!
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy stawy...??
gdy sie tyje raczej sie nie wzmiacniaja, bo otyli ludzie maja problemy ze stawami. jednak ze wzgledu na budowe stawu nie wydaje mi sie, by bylo tam co wzmiacniac. masz torebke maziwa wypelniona mazia :wink: i to wlasciwie tyle. nie ma czego wzmianic. wiec dalej zgaduje, ze jedyne co mozna zrobic to wzmocnic miesnie naookolo, coby sie staw tak nie obciazal, choc zawsze bedzie obciazany.
a kosci tez do pewnego wieku\momentu beda siw wzmacniac.
mnie kolana nie bola, tylko mi mocno strzelaja. mam nadzieje przysiadami wzmocnic (to, co przed chwila pisalem, ze sie nie da)
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: czy stawy...??
stawy trzeba przede wszystkim chronic, bo jak siada to ciezko dojsc z nimi do ladu :?
ja potrzebowalem ponad pol roku zeby po kontuzji barku wrocic do "pelnej" sprawnosci.
zasadniczo ortopeda powiedzial mi, ze jedynym sposobem jest wzmocnienie miesni zabezpieczajacych staw.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czy stawy...??
Sojobo i novocaine maja racje mozna wzmocnic miesnie i sciegna naokolo stawow
systematyczny trening przy regularnym zdroworozsadkowym wzroscie obciazenia przyzwyczaja cialo do nalozonych nan obciazen
wazna jest tez odpowiednia metodyka treningowa i poprawne technicznie wykonywanie cwiczen
np. przy nietechnicznym przysiadzie kolana bardziej cierpia
robiac przysiady rob takie jak w trojboju silowym ale dynamicznie i bez duzych ciezarow i dupa w miare daleko do tylu
robiac tzw. pelne przysiady doprowadzisz do tego ze kolana beda strzykac o czym pisze novocaine

ponadto dieta ma duze znaczenie
duzo bialka, wapnia, zelatyny (jedz galaretki :) ) i nie zaniedbuj diety tluszczowej (zyjemy w klimacie umiarkowanym i wypieprzenie tluszczow z diety to glupota)

chron i okrywaj stawy, nigdy nie wystawiaj ich na wiatr i zimno, trenuj z oslonietymi kolanami, kostkami, lokciami i barkami (chyba ze jest np. 30 stopni w cieniu :) ale to oczywiste ze wtedy nie trzeba)

i na koniec pamietaj o rozgrzewce i rozciaganiu a Twoje stawy powinny przetrzymac bez wiekszych bolow nawet bardzo ciezki trening

acha i pamietaj:
nawet kowadlo sie zuzywa a co dopiero cialo ludzkie :!:
dlatego trenuj ciezko ale z glowa

pozdro 8)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy stawy...??
tylko niech sie statycznie nie rozciaga na rozgrzewce ;]

a mi strzykaly zanim zaczalem robic pelne przysiady. z kolanami akurat jest zazwyczaj najwiekszy problem. bardzo wazny staw, ktory bardzo latwo sobie rozwalic. dlatego trzeba atakowac miesnie na rozne sposoby. przysiad, wykroki etc
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czy stawy...??
ja przysiady robie na koncu treningu technicznego po dlugiej rozgrzewce i ponad godzinnym treningu technicznym kiedy jestem swietnie rozgrzany i zawsze robie je tak zeby kolana nie strzykaly
jak strzykaja znaczy nogi lub dupa zle sa ustawiane
zawsze da sie je zrobic tak zeby szlo w kolanach gladko
przynajmniej u mnie :)
a rozciaganie zawsze po dobrej rozgrzewce lub po treningu bo przy statycznym trzeba byc swietnie rozgrzanym inaczej kalectwo sportowe predzej czy pozniej pewne :!:
  • 0

budo_rudolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy stawy...??
Sank ju Guys!!! :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czy stawy...??

Sank ju Guys!!! :)


jor łelkam :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy stawy...??
iso, to u ciebie. u mnie nawet jak sie normalnie zginam to lewe strzyka. kiedys musialem w cos przywalic i teraz mi "cos" przeskakuje. ale nie narzekam. a przysiady tez robie na koncu swojego treningu, bo po nich nie mam juz na nic sily :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024