Skocz do zawartości


Zdjęcie

jj a ulica


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
193 odpowiedzi w tym temacie

budo_kuba762
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jj a ulica
dzięki za odpowiedz ale która lepiej chroni bo mi ktoś tam mówił to nie ma prawie żadnej różnicy, czy to prawda :?:
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jj a ulica
Jak doświadczeni zawodnicy dobrze Ci radzą to rób co mówią i nie zawracaj głowy ponad potrzebę,ok?
  • 0

budo_kuba762
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jj a ulica
oki dzięki :wink:
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jj a ulica
Ja od siebie jeszcze dodam tylko, że zanim zrobisz to pomyśl czemu to ma służyć.
Inaczej skończysz kopiąc piszczelami w ławkę razem z kolegami na treningu Muay Thai, bo trener kazał piszczele utwardzać - a trener się zna ;)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: jj a ulica

Inaczej skończysz kopiąc piszczelami w ławkę razem z kolegami na treningu Muay Thai, bo trener kazał piszczele utwardzać - a trener się zna ;)

:) :) :)
Od Muay Thai się... :wink:
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jj a ulica
Taka prawda. Poznałem kiedyś na imprezie takiego chłopaka co na Muay Thai chodzi do pewnego klubu i się pochwalił, jakie to rozgrzewki mają:

- chodzenie piszczelami po ławce
- kopanie piszczlem w ławke

Próbował zaimponować? Nie wiem, liczy się to co mówił

PS. To oczywiście nie znaczy, że w każdej sekcji Muay Thai tak jest i utwardzanie piszczeli to jakaś tam tradycyjna praktyka ;)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: jj a ulica
To co opisujesz nazwał bym patologią treningową. :balisong:

Gdzie i u kogo ćwiczy Twój kolega. :roll:

Ja :box: Muay Thai w Raczadamie u Szlachty. :wink:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: jj a ulica
uff przekopalem sie przez temat i powiem tak

zostawcie bogumila :!: :!: :!:

bo ja wiem o czym on pisze

o bjj

bo bjj to bogumił ju jitsu :) :) :)
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jj a ulica

Gdzie i u kogo ćwiczy Twój kolega. :roll:


Nie mogę powiedzieć. Ta informacja czy tak ćwiczą na treningach nie jest pewna - mówił tak tylko ten człowiek. Możliwe, że tak jest (opisywał ze szczegółami), ale możliwe że nie.

Pisząc o takiej sekcji robię im z miejsca antyreklamę i paskudną plotką - której prawdziwości potwierdzić nie mogę.

Wolę zostać przy zdaniu, że są ludzi co tak ćwiczą, jednak nie ważne gdzie :)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jj a ulica

uff przekopalem sie przez temat i powiem tak

zostawcie bogumila :!: :!: :!:

bo ja wiem o czym on pisze

o bjj

bo bjj to bogumił ju jitsu :) :) :)



Dokładnie tak :D
Nawt plakaty BJJ już zrobione.
Bo na same ju-jitsu ludzie niechcą chodzić :(
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: jj a ulica

... bjj to bogumił ju jitsu :) :) :)

Bogumił, powinienieś od wszystkich sekcji BJJ w Polsce pobierać "myto" (lepsza nazwa niż haracz). :)
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jj a ulica
ok wtrące może coś od siebie jako że trenowałem przez jakiś czas Taekwondo (krótko, niewiele ponad pół roku ale jednak). Ogólnie fajna sprawa i myśle żeby wrócić do sekcji ale w związku z fascynacją kulturą Japonii zacząłem sie interesować JJ. Byłem w 2 sekcjach na gratisowych treningach :) i głównie patrząc co robiły czarne pasy jest bardzo dużo technik które mogą sie przydać na ulicy znacznie lepiej niż techinki z innych sztuk walki, szczególnie w średnio grożnych sytuacjach gdzie najlepiej unieruchomic lub tylko odstraszyć jakiegoś menela albo osobe które chce nas "sprawdzić". Napewno wiedza z treningów jest duża bo w zasadzie każdy potrafi dać w morde jak trzeba ;) i w wielu przypadkach wiedza zawodnika JJ na ten temat będzie wystarczająca, wiadomo że bokser itp będzie to robił znacznie lepiej ale już nie każdy potrafi założyć odpowiednio dzwignie lub szybko kogoś unieruchomić. Też sądze ze po części prawdą jest że JJ przygotowuje do wielu sytuacji bo ma się wiedze co zrobić zarówno w stójce, klinczu oraz gdy znajdzie się w paterze. Napewno treningi przekrojowe lepiej do tego przygotują ale sądze że jeśli ktoś ma zamiar wybrać trening 1 sztuki walki rekreacyjnie (2-3 treningi tygodniowo) i chce żeby była jak najbardziej ogólna to z mojej skromnej wiedzy sądze że jest to JJ. Niestety kluby bardzo się od siebie różnią.. będąc w jednym widziałem bardzo fajne treningi, fajną atmosfere, ciekawe zajęcia, ciekawe techniki i poświęcano czas i uderzeniom w tarcze i dzwigniom w stójce i parterze. Ogólnie fajnie. W drugim niestety było zupełnie co innego. Można powiedzieć że inny klub - inny styl walki.. połowa treningu to rozgrzewka a druga połowa to ćwiczenia kata z niewielką ilośćią chwytów i wymachiwaniem kijkami przez początkujących :/ podczas gdy wyżsi stopniami na drugim koncu sali robili sobie sparringi jakby żywcem wyjęte z judo (zero uderzeń, zero kopnięć, żadnej gardy). Co ciekawsze po treningu jeden z białych pasów próbował mnie przekonać że nawet jeżeli w JJ są uderzenia to kopnięć niema napewno 8O Z tego co widze JJ to styl w którym wyjątkowo trzeba uważać na klub na jaki się trafi. Pozdrawiam
  • 0

budo_tyrtok
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzyna Śląska
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: jj a ulica
Raz mieliśmy zajęcia tylko z trenerem beta* i on nam pokazywał fajne rzeczy z samoobrony, tylko, że nie tylko z judo, ale i z jiujitsu. Powiem, że to zrobiło na mnie duże wrażenie i może kiedyś zapiszę się do jakiejś sekcji jj





*Trener beta, czyli drugi trener, bo trener alpha, czyli ten pierwszy co zawsze ma zajęcia sobie pojechał na zawody i był sam drugi trener, jak już mówiłem zawsze są zajęcia z pierwszym, lub z oby dwoma
  • 0

budo_fuma
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:opole
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jj a ulica
no więc co do tej kontrowersyjnej wypowiedzi na poczatku..

osobiście trenuje J-J G-R od troche ponad roku, i wiem ze to naprawde króciutko... w ciagu tego roku zauwazylam [jak chyba kazdy] duza poprawe w sprawnosci, kondycji, i reakcji .. teoretycznie [i owszem, praktycznie również] wiem jak zadzialac w samoobronie w danych sytuacjach[choc te umiejetnosci pozostawiaja wiele do zyczenia] i tak w dojo , podczas sparingów w jakis sposob sobie radze... ale do umiejetnosci nabytych na treningach musi dojsc jeszcze opanowanie, rozwaga, perfekcja także wewnetrzna [ owszem i to zdobywamy w dojo] ale na ulicy dochodzi stres, przerażenie i tak przy sparingach mam ten komfort ze nikt mnie nie zgwałci nie poderżnie gardła, nie okaleczy, nie okradnie- moze mnie co prawda dotkliwie posiniaczyć, obić twarz, zrobić pożadna dźwignie[nikt ejszcze nie złamał m nogi wiec tego nei wymienie :wink: ] ale wiem że wyjde z tego cala i gdy nawet sprawią mi łomot jest to dla mnie , jakby to okreslic, konstruktywna ktyrtyka :wink: nie sądzę aby ta pewnosc siebei , jaka nam reklamuje Bogumił byla potrzebna w sytuacjach zagrożenia zycia, nawet dla CZARNYHC PASÓW, bo z pewnościa doprowadzilo by do braku maximum skupienia w odparciu ataku... tak też skoro tak stoisz za J-J Daj przeczytac twój artykół swojemu SENSEI [pamietajmy ze sensei ma zawsze racje :wink: ] - ciekawa jego reakcja.

"Ze wszystkich elementów mędrzec wodę winien obrać za swego
nauczyciela. Jest ustępliwa, ale wszystko zwycieża. Gasi ogień, a gdy
czasem bywa przezeń pobita, ratuje się ucieczką jako para, zmienijąc swą
postać. Rozmywa ziemię, gdy miękka, a kiedy napotyka twardą skałę,
szuka okrężnej drogi. Nawilża atmosferę, by umarł wiatr, żelazo
przemienia w rdzę, aż rozsypie się w pył. Poddaje się przeszkodzie ze
zwodniczą pokorą, bo żadna siła nie może jej zatrzymać w drodze do
morza. Zwycięża ustępując, nigdy nie atakuje w sposób ogólnie znany,
ale zawsze wygrywa ostateczną bitwę. Stając się jak woda, medrzec
wyróżnia się pokorą; obiera za zasadę bierność-działa przez niedziałanie i
podbija świat." Nan Yeo, mędrzec z XI w.

[tekst zaczerpnięty z książki Stansława Tokarskiego 'Sztuki walki-ruchowe formy ekspresji filozofii wschodu']

zwróć uwage na tą pokore...
ale tak pozatym to spoko, to chyab tylko zbytnia pewosc siebie
osobiscie fakt ze systematycznie trenuje j-j nie daje mi takiej pewnosci siebie, i boje sie "ulicy" z głupimi ciulami, nafaszerowanymi sterydami, ktozry moga mi podciąć gardło, bo moje umiejestnosci i skupienei moga byc o ciut za małe, mimo ze to ciul.i mysle ze bede miala taki sam poglad nawet po latach treningów. no chyba ze to tylko moje jest takie podejscie...
i myśle ze z taka pewnoscia siebie stajemy sie glupimi ciulami...
ale spokoloko
>pozdrawiam<
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024