Skocz do zawartości


Zdjęcie

chyba nie bylo tematu ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_shu-shu
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

chyba nie bylo tematu ;)
a to do wszystkich juz trenujacych : czy to ze kiedys tam,dokladnie 7 lat temu przeszlam operacje kregoslupa dyskwalifikuje mnie absolutnie w trenowaniu tej sztuki walki? pytam,bo jeden z lekarzy spotrowych do ktorych sie udalaam nawet nie chcial rozmwaic ze mna,przesadzam,powiedzial ze absolutnie nie:| czy to jest mozliwe? skoro ja czuje sie dobrze i nic mi nie dolega od tylu lat? i jestem w stanie wykonac kazde cwiczenie? i jedynym dowodem na to ze kiedys mialam 'maly problem' jest blizna pooperacyjna?help.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: chyba nie bylo tematu ;)
Moim zdaniem to cie nie dyskwalifikuje. Musisz tylko znalesc dobrego instruktora, dobrego pedagoga.
  • 0

budo_shu-shu
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chyba nie bylo tematu ;)
hmm..dobrego instruktora..fakt.ale wczesniej musze miec ksiazeczke sportowca i nie wiem czy sa szanse by jakikolwiek lekarz sportowy podpisal mi rzecz takowa.moze znacie/slyszeliscie o jakims lekarzu w Łodzi,ktory nie zignoruje mnie i nie powie od razu 'zegnam', tylko sprawdzi stan mojego kregoslupa?
  • 0

budo_.qzi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: chyba nie bylo tematu ;)

a to do wszystkich juz trenujacych : czy to ze kiedys tam,dokladnie 7 lat temu przeszlam operacje kregoslupa dyskwalifikuje mnie absolutnie w trenowaniu tej sztuki walki? pytam,bo jeden z lekarzy spotrowych do ktorych sie udalaam nawet nie chcial rozmwaic ze mna,przesadzam,powiedzial ze absolutnie nie:| czy to jest mozliwe? skoro ja czuje sie dobrze i nic mi nie dolega od tylu lat? i jestem w stanie wykonac kazde cwiczenie? i jedynym dowodem na to ze kiedys mialam 'maly problem' jest blizna pooperacyjna?help.


Widzisz, zdrowie powinnas traktowac priorytetowo - jak je stracisz, to koniec. Przede wszystkim odwiedz dobrego specjaliste. Jak on sie wypowie - wtedy bedziesz wiedziala, co robic dalej. Wez pod uwage, ze trening sztuk / sportow walki to takze wykonywanie cwiczen z obciazeniem, nagle zrywy, duze przeciazenia na uklad ruchu. Moim zdaniem nie ma sensu szafowac swoim zdrowiem bez kontaktu z lekarzem, ktory zna sie na rzeczy.

Pozdrawiam
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: chyba nie bylo tematu ;)
Przeciez nie musisz od razu trenować wyczynowo - mozna traktować jj jako sztuke cwiczac tylko czesc rzeczy bardziej jako rehabilitacje niz wyczyn.
Lekarz powinien okreslic jaki zakres cwiczen i jakie obciazenia mozesz wykonywac.
JJ jest tak obszerne ze kazda osob znajdzie cos dla siebie kwestia znalezienia tylko odpowiedniego instruktora ktory potrafi uczyc nie tylko tzw mordobicia ale i zna elementy zdrowotne danej sztuki.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chyba nie bylo tematu ;)
Cześć. Uważam, ze jest możliwe żebyś uprawiała ju jitsu. Może tak na moim przykładzie. W 1997 roku w trakcie skoku spadochronowego połamałem kręgosłup (jeden krąg rozbity na kilka elementów i jeden krąg pęknięty). Przeszedłem dwie poważne operacje. Leczenie i rehabilitacja zajęły łącznie około dziewięciu miesięcy. Do uprawiania sportów walki wróciłem rok po wypadku a do skakania ze spadochronem piec lat po wypadku. Obecnie uprawiam shidokan karate, styl walki podobny trochę do ju jitsu, który zawiera wiele technik rzutów oraz elementy walki w parterze. A teraz dobra wiadomość. Jest lekarz w Twojej okolicy, który pomaga ludziom aktywnym w uprawianiu sportu. Przeprowadza m.in. badania lotniczo-lekarskie, sportowo-lekarskie i inne. Nazywa się Ireneusz Stawowski. Namiary na jego prywatny gabinet lekarski:
95-070 Antoniew koło Lodzi ul. Główna Nr 5 (telefony: (042) 712-61-07, kom. 0-502 56 39 14). Jest to człowiek bardzo życzliwy i jeżeli tylko może to pozwala ludziom na uprawianie sportu. W ostatnim czasie wydal orzeczenie lotniczo-lekarskie (po konsultacjach oczywiście i zebraniu odpowiednich informacji) pozwalające na uprawianie spadochroniarstwa skoczkowi, który przeszedł chorobę nowotworowa i ma amputowana jedna nogę do kolana (sprawa znana w środowisku spadochroniarzy). Sam raz na jakiś czas korzystam z jego usług i uważam, ze mogę Go polecić (mieszkam w odległości około 500 kilometrów od Lodzi). Masz tu adres jego strony internetowej [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Trzymam kciuki i do dzieła

Kwiatek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024