Skocz do zawartości


Zdjęcie

System walki w bliskim kontakcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_an_ge
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
zmiluj sie, pan T.Adamczyk nie bawi sie w siedzenie na forum gdzie 3/4 uzytkownikow (delikatnie ujmujac) "wie lepiej, bo tak", a juz na pewno nie ukrywal by sie pod nickiem.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
an_ge
Na tym forum jest wielu znanych ludzi którzy ukrywają się pod nickami i nie chcą aby ich rozpoznano. Tylko niewielu pisze otwarcie kim jest. Poza tym nie musi śledzić całego forum, wystarczy że obserwuje co się pisze w postach o Krav maga.
  • 0

budo_ave
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
Giro widze że nawet za bardzo nie potrafisz powiedzieć, który to który. Nie ważne zwalę to na kark zafascynowania trenerami. Doszlismy już do tego że to niezły biznes. Że to co opowiadacie to takie legandy krav maga obiegowe i zasłyszane od kolegów, którzy widzieli i mi mówili...
Dalej

z jednej strony twierdzisz ze Kopec z Tarnawskim niczego od siebie nie dodali (bo jak pisales nic nie potrafia) a chwile pozniej ze caly program jest do niczego (bedac jednoczesnie materialem identycznym z programem Instytutu)

Nie dodali i jest do kitu tak twierdzę!!!
Czy chcesz mi powiedzieć że program stowarzyszenia i instytutu jest taki sam? Jest badziewny i o kant dupy roztrzaskac? Chcesz powiedzieć, że nie ma róznic? Że Tarnawski i Kopeć poprostu zerżnął jakis program z instytutu i podał jako swój? Dobrze rozumiem?
A i jeszcze Pinczer wkońcu ty ich wszytskich znasz... Nadal mi nie odpowiedziałeś na moje pytanie...
Więc (tu skłon w strone an_ge) Mistrz Walus jest taki dobry jak Kopeć czy taki zły jak pan Adamczyk? Bo przecież to wszystko jest i tak takie samo i w dodatku syfne - dobrze zrozumiałem?
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie

Czy chcesz mi powiedzieć że program stowarzyszenia i instytutu jest taki sam? Jest badziewny i o kant dupy roztrzaskac? Chcesz powiedzieć, że nie ma róznic? Że Tarnawski i Kopeć poprostu zerżnął jakis program z instytutu i podał jako swój? Dobrze rozumiem?

Nie zle zrozumiales (ale to moja wina ze napisalem taaaakie dlugie zdanie). Czytaj ze zrozumieniem. Jestem ciekaw u kogo trenowales bo przy takiej znajomosci tematu chyba zostalo ci juz tylko samoksztalcenie. A co do twojego pytania znowu zle zrozumiales (ale to juz standart). Uwazam po prostu combaty za cos slabego w porownaniu do np: BJJ, Shootfighting, Muay thai itd. Mam nadzieje ze tym razem zrozumiales przynajmniej 50% wypowiedzi (to bedzie sukces)
  • 0

budo_insiderx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
"Podaruj sobie te ironie Wydanie czegos taakiego to jest kawal roboty (trwalo to pare lat) zaczynajac od usystematyzowania programu konczac na sesjach zdjeciowych."

jaka ironia, to realizm. przepisanie technik, pare korekt nie zajmuje pare lat:) a co do sesji zdjeciowych sie zgodze - meczaca to praca ale tak samo moze powiedziec modelka.:)

"A co mieli od siebie dodawac, techniki byly konsultowane m.in z R. Duiebem i sp. Eli Avikzara, to chyba wystarczy. A nad podrecznikiem zaczeli pracowac po odzieleniu sie od Instytutu wiec podpisali to jako Stowarzyszenie wiec w czym problem a ze kravka niby wszedzie jest taka samo to musza jakos zaznaczyc swoja prace prawda."

no i wlasnie to "niby" robi wielka roznice. szkoly kravki sie coraz bardziej roznia. i dlatego sadze ze brak nowatorstwa w tych podrecznikach gdyz osoby ktore zaczynaly kravke przed 2000 r. tylko sie usmiechna i powiedza ze juz to widzialy:)

"A tak przy okazji insiderx "imponujesz" mi tym ze znasz wszystkie techniki i widzisz ktore sa orginalne a ktore nie"

a gdzie ja napisalem ze znam wszystkie techniki? :) czytaj chlopie co pisze..
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
insiderx jesli piszesz ze w calej ksiazce nie ma zadnych technik dodanych przez Kopcia i Tarnawskiego to wnioskuje ze znasz je wszystkie. To kwestia logiki. A szkoly kravki roznia sie od siebie bo rozni ludzie wywodzacy sie z roznych SW prowadza je pod wlasnym katem. A co do uwag na temat ksiazki fajnie ze mogli przepisac (tylko od kogo) a sama edycja sklad itd to proste, fajne masz pojecie na ten temat. A przy okazji mozesz mi powiedziec kto jest fachowcem od kravki wg. ciebie.(bo sp. Avikzar czy Douieb nie sa bo to oni byli osobami do ktorych Stowarzyszenie zwracalo sie z korekta)
  • 0

budo_karl
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
hmmm....jeśli coś się przepisuje nie podając źródła to to sie jakoś nazywa...jeśli dobrze pamiętam to plagiat ;)
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
Znowu toczy sie dyskusja nad czymś czego pewnie połowa z pieniących się nie widziała.
Szkoda gadać kto jest dobry a kto cienki, lepiej założyć rękawice i to sprawdzić.
Walczyłem z P. Tarnawaskim i z P. Kopciem, strzelałem z nimi na strzelnicy - to świetni fachowcy, możecie mi wierzyć.

Więcej treningu a mniej katowania klawaitury życzę.
  • 0

budo_manto
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
kreiten - twierdzisz, że to świetni fachowcy? Jeśli tak to dlaczego Kopeć (przypominam, że Kopeć to szef SKMP z Poznania) został zaduszony w parterze do utraty przytomności? Aż musieli go znosić z maty i przez kilka minut cucić aby odzyskał świadomość. A to wszystko podczas tegorocznych wojskowych zawodów w judo, a jak wszyscy o tym wiedzą są to zawody niewielkiej rangi (bez urazy dla innych startujących zwodników ale taka jest prawda).
Więc jeśli Kopeć jest takim fachowcem i w innych rzeczach jak w judo to tylko pozazdrościć :)
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
Przyjacielu a dlaczego Royce Gracie został znoakutowany podczas ostatniej walki z Matem Hughesem (przepraszam jeśli przekręciłem pisownie), dlaczego Minaturo został zmasakrowany przez Fedora Emelianenke, dlaczego ostatnie dwie walki Tysona były przegrane, takich dlaczego można wymieniać bez końca.

Poza tym P. Kopeć do młodzików nie należy i w jego wieku już się raczej nie bierze udziału w zawodach a jeżeli wziął to tylko potwierdza że ma ducha walki.

Nie trzeba być niewiadomo jakim zawodnikiem żeby mieć olbrzymią wiedzę na temat sztuk walki i uczyć innych. Feliks Stamm pomimo tego ze nie zakładał rękawic był najlepszym trenerem w polskiej historii boksu. Podobnie Cor Hemmers - trener Ramona Dekkera, również wychował mistrza w MT

Pomyśl zanim coś napiszesz, albo lepiej idź potrenuj zamiast męczyć tą klawiaturę i te serwery swoimi idiotycznymi przemyśleniami. Łatwo jest tak sobie pisać o kimś, że jest taki albo owaki, trudniej iść do niego i sprawdzić jego umiejętności.


Pozdrawiam
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
Potwierdzic musze, ze zeby byc samemu swietnym trenerem nie trzeba byc niepokonanym zawodnikiem (chocby cechy fizyczne moga tu byc blokada) .. trener to osoba majaca wiedze i umiejetnosc jej przekazywania... osoba potrafiaca wylapac Nasze bledy... i wyjasnic prawidlowosci danych technik ... znam kilku naprawde dobrych trenerow nie tylko sztuk walki ,ktorzy sami nie sa zawodnikami w ogole.. po prostu maja talent do uczenia innych.
  • 0

budo_ave
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
No zgadza się. To normalna rzcze byc szefem organizacji i zostac zaduszonym w parterze przez judoke. Potocznie wiadomo jaki judo ma parter. A krvavy parter nie pomógł? Ale napewno lubi uczyć...

Pinczer cały czas nie powiedziałes mi o swoich spotkaniach z wielkimi tego świata

Bylem na treningach we francji widzialem Yanilowa, grubasa z Lodzi, Douieba, i jeszcze pare osob z Polski wiec mam porownanie

Bo jeżeli to co piszesz to lipa to sorry gosciu ale nie mamy o czym gadać
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
Pan którego krytykujesz ma 2 dan w judo i 2 dan w krav maga, a ty jaki masz stopień ???
POza tym na zawodach w judo nie wolno stosowac technik uczonychw krav maga w parterze.
Wydaje mi sie AVE ze twoje pojecie jest bardzo nikłe albo masz 15 lat.
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie

No zgadza się. To normalna rzcze byc szefem organizacji i zostac zaduszonym w parterze przez judoke. Potocznie wiadomo jaki judo ma parter. A krvavy parter nie pomógł?

I znowu Ave nic nie zrozumiales. To byly zawody Judo wiec nie stosujemy technik z krav magi.

Pinczer cały czas nie powiedziałes mi o swoich spotkaniach z wielkimi tego świata

A co chcesz wiedziec, ze bylem na roznych stazach. A twoje ostatnie zdanie to jakas zagadka dla mnie.
  • 0

budo_manto
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
kreiten - to jak to w końcu jest naprawde z Kopciem? jeśli twierdzisz, że taki świetny fachowiec z niego (ma przeciez 2 dan w judo - więc stopień mistrzowski), to dlaczego dał sie zadusić w parterze jak jakiś niedoświadczony student? a może wcale nie jest takim dobrym fachowcem, a tylko takim przeciętnym? A jeśli jest przeciętny w judo to moze też jest przeciętny w innych rzeczach które robi? Ale wtedy nie jest sie już ani świetnym, ani fachowcem...
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
A dlaczeego Nastula dał się zatłuc przeciętnemu zawodnikowi takiemu jak Alexander Emelianeneko ????
A dlaczego Nastula dostał od Minotauro ?
A CroCop dostał od Fedora?

Czy to są przeciętni zawodnicy??


Ile masz lat?????
  • 0

budo_manto
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
kreiten
czemu tak ciężko ci przyjąć do wiadomośc, że Kopeć jest fachowcem ale tylko takim średnim i przeciętnym? a ty go próbujesz za wszelką cenę kreować ma wybitnego fachowca. masz w tym jakiś interes czy jak?
nie neguje umiejętności Włodka w judo ale nie pisz, że jest świetnym fachowcem. jakby tak było to nie musieliby go nieprzytomnego znosić z maty i dobrze o tym wiesz.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
czy po tym jak Royce dostal wpierdol ostatnio stal sie juz przecietnym?
jeszcze warto zapyac zawsze przecietnym w odniesieniu do kogo?
od razu zaznaczam ze pojecia nie mam o kravce tak czytam topic z ciekawosci ale dyskwalifikowanie kogos bo dal sie zadusic na zawodach to zenada. Parafrazujac - nie przegrywa tylko ten co nie walczy.
  • 0

budo_manto
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
żenadą jest porównywanie Kopcia do Nastuli i Royce`a. nie ten kaliber i nie ta klasa zawodników. troche realizmu Panowie.
a jeśli Kopeć nie radzi sobie juz i zaczyna przegrywać to może znak, że pora zająć się juz czymś innym? Może pora już założyc kapcie i ciepły szlafrok i zając sie pisaniem wspomnień jak to dawniej bywało sie świetnym fachowcem...
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
Ja nie mam w niczym interesu ale denerwują mnie takie idiotyczne opowieści, że jak ktoś przegrał na zawodach to jest cienki.
Tak jak pisał kolega, że nie przegrywa tylko ten kto wcale nie walczy. A poza tym jak już pisałem wcale nie trzeba być dobrym zawodnikiem zeby być dobrym trenerem.
A opowieści typu ktoś tam przegrał na zawodach to już coś tam to nie obraźcie się ale są na poziomie 6 -latków. Ludzie, którzy w ten sposób argumentują to albo nigdy nie walczyli albo są na etapie wiązania pasa od judogi.
Zawsze panowie, zawsze znajdzie się ktoś lepszy od was i nawet od waszego taty od i waszego trenera który jest najsilniejszy na świecie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024