Skocz do zawartości


Zdjęcie

Która sie obroniła?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_popeye
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Która sie obroniła?
Czytam sobie tu troche i chciałbym zadac jedno pytanie. Czy są tu kobiety którym udało isę obronić przed napastnikiem (mężczyzną lub kobieta) Chodzi mi tytlko o walke, NIE O UMIEJĘTNOŚĆ JEJ UNIKNIECIA. Jeśli tak, czy mozecie napisac cos o całym zajsciu?
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Która sie obroniła?
Popełniasz logiczny błąd materialny. Fałszywą przesłankę bierzesz za prawdziwą, dlatego wnioski do których dojdziesz również będą fałszywe.

Samoobrona kobiet to jest właśnie unikanie walki, a nie wydostawanie się z niej!

Działa to na takiej zasadzie jak rozwiązywanie sporów (zawodowo zajmuję się doradztwem prawnym, więc taki przykład przyszedł mi do głowy jako pierwszy). Nie jest sztuką władować się w proces sądowy. Kto choć raz w życiu miał sprawę w sądzie, ten wie. Machina wymiaru sprawiedliwości miele w taki sposób, że wyciska ostatnie soki ze stron procesu, a koszty prowadzenia takiej sprawy okazują się być daleko wyższe, niż to się początkowo zdawało. Poza tym często bywa tak, że strona wygrywająca wychodzi z sali rozpraw bardziej "poturbowana", niż przegrany.

Dlatego zawsze należy dążyć do tego, by spory załatwiać na drodze polubownej, bez czasochłonnego i kosztownego postępowania sądowego, a ataki na kobietę neutralizować za pomocą lepszych sposobów, niż walka.
  • 0

budo_popeye
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Która sie obroniła?
Jezeli uwazasz ze popełniam błąd to znaczy ze nie przeczytałas ostatniego zdania mojej wypowiedzi.... :wink: Ja wiem na czym polega tzw." samoobrona kobiet" ale pytam o co innego....
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Która sie obroniła?
Ok, poczekajmy więc oboje na odpowiedzi. Sama jestem ciekawa, ile kobiet wygrało solówę z facetem. ;)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Która sie obroniła?
A można opowiadać nie o sobie?
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Która sie obroniła?

A można opowiadać nie o sobie?


Nawijaj.

:)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Która sie obroniła?
Skoro można nie o sobie. Moja żona (wówczas narzeczona) się obroniła. Nie trenowała sztuk walki, ale kiedyś wyuczyłem ją paru technik (uwalnianie rąk z uchwytu, uwalnianie od chwytu za ubranie, uwalnianie od duszenia, do czego jeszcze służą klucze i długopis). Sama prosiła (panicznie boi się duszeń, nawet takich śmiesznych jak w hororach, na sztywnych rękach z przodu, kciukami na szyję). Agresji jej nie uczyłem, bo
-nie znam się na tych technikach psychologii, motywacji itd.
-nie musiałem. Jest radcą prawnym, wojuje w sądzie, potrafi się przeciwstawić 8)

Pakowaliśmy auto na działkę, samochód po domem przyszłych teściów, dziesiąte piętro, dwie windy, niedzielne lipcowe południe. Kursowaliśmy góra-dół, ja zostałem, upychałem rzeczy żona się wróciła na górę. Wsiadł z nią do windy facet, nie podobał się jej. Czuła, że coś nie tak. Nie wysiadła bo głupio, naszykowała klucze. Zaatakował (nie zatrzymał windy), chciał zasłonić jej usta ręką, żeby nie krzyczała. Wsadziła mu klucze w twarz (celował w oko, uchylił się, ale dostał gdzieś w dobrze unerwione miejsce). Usiłowała go dziabnąć jeszcze raz i drugą ręką wsadzić paluchy w oczy. Nie wyrobił, gdy winda staneła zwiał. Wezwany patrol był bardzo miły, powozili ją radiowozem po okolicy, nikogo nie znaleziono. Na komendzie było gorzej, policjantka rzuciła tekst "No ale co on w końcu pani zrobił?"

Fizycznie faktycznie nic, psychicznie napędził niezłego stracha.
  • 0

budo_popeye
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Która sie obroniła?
BRAWO! Gratuluje Panskiej żonie wspaniałej postawy 8)
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Która sie obroniła?
Gratulujemy żony :!: :wink:
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Która sie obroniła?

Nawijaj.

:)

MOja koleżanka z treningów - po 2 latach od zaprzestania treningów(opracja na kęgosłup) jednym kopnięciem powaliła kolesia w barze - efekt-> złamane żebra :)

Inne wkrótce - nie bardzo mam czas teraz
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Która sie obroniła?
a tak z ciekawosci pytam, jakie kopnięcie zastosowala ?
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Która sie obroniła?

a tak z ciekawosci pytam, jakie kopnięcie zastosowala ?

Zwykłe mawashi-geri(obrotowe) - ale technicznie :wink:
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Która sie obroniła?
ja miałam dwie poważne akcje:
1. podpici panowie i tzw szczyp w pupcie nie czekałam co będzie dalej dwa strzały genitalia i nos a potem rekord świata na 400m ;)
2. mieszkam w Wołominie i ktoś mi wystawił szafę ale szafa mnie nie doceniła. po pierwszym strzale zbierałam się z gleby blok kolana łapką za jąderka powstań popraka w kolano i ... rekord na 400m.
trzeciego bym nie chciała były jednak dziesiątki sytuacji które rozwiązywało się bez walki i te podobały mi się najbardziej
  • 0

budo_popeye
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Która sie obroniła?
Naprawde gratuluje wszystkim paniom! Swoja droga od razu sie ciekawiej czyta to forum :)
  • 0

budo_hunk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Która sie obroniła?


Nawijaj.

:)

MOja koleżanka z treningów - po 2 latach od zaprzestania treningów(opracja na kęgosłup) jednym kopnięciem powaliła kolesia w barze - efekt-> złamane żebra :)

Inne wkrótce - nie bardzo mam czas teraz


a skąd Ty wiesz że miał złamane żebra? zrobiłeś mu obdukcje? nawet nie próbował jej zapewne uderzyć tylko zaczepiał a potem jak go kopnęła to nie zamierzał oddać choćby z tego powodu żeby go inni kolesie nie zaje... za bicie dziewczyny,miała szczęście że nie trafiła na damskiego boksera i była w miejscu publicznym,koleś pewnie był wstawiony w dodatku ...
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Która sie obroniła?
No ale się obroniła, c nie ?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Która sie obroniła?
Biedny Hellfire będzie musiał przypominać sobie zdarzenia z czasów gdy jeszcze nie trenował bjj, aby odpowiedzieć jakiemuś domorosłemu archeologowi...
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Która sie obroniła?
Ja pierniczę :nie: . Post sprzed SZEŚCIU, a sytuacja jeszcze wcześniejsza. Ja nie pamiętam tego co ja robiłem w tamtym czasie.

No ale mogę odpowiedzieć archeologowi. Ostrzeżenie swoją drogą też mu wlepiam.

a skąd Ty wiesz że miał złamane żebra? zrobiłeś mu obdukcje? nawet nie próbował jej zapewne uderzyć tylko zaczepiał a potem jak go kopnęła to nie zamierzał oddać choćby z tego powodu żeby go inni kolesie nie zaje... za bicie dziewczyny,miała szczęście że nie trafiła na damskiego boksera i była w miejscu publicznym,koleś pewnie był wstawiony w dodatku ...


ad1. złamanie czy też uszkodzenie ktoś potem potwierdził - ni cholery nie pamiętam kto (właściciel pubu czy coś)
ad2. nie zaczepiał, tylko wyszedł normalnie z łapami. Zniechęcił się bo został dosłownie przez nią usadzony. Po alkoholu pewnie był, ale nie wiem czy był podchmielony (czyli lekko w czubie, ale koordynacja OK, za to lepszy agresor) czy nawalony.

Więcej szczegółów normalnie po ludzku nie pamiętam. To było 10 lat temu, a świadkiem nie byłem, za to wiem z wiarygodnego źródła. Pewnie i tak będziesz marudził, że wiesz lepiej i że to niemożliwe...
  • 0

budo_hunk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Która sie obroniła?

Ja pierniczę :nie: . Post sprzed SZEŚCIU, a sytuacja jeszcze wcześniejsza. Ja nie pamiętam tego co ja robiłem w tamtym czasie.

No ale mogę odpowiedzieć archeologowi. Ostrzeżenie swoją drogą też mu wlepiam.



a skąd Ty wiesz że miał złamane żebra? zrobiłeś mu obdukcje? nawet nie próbował jej zapewne uderzyć tylko zaczepiał a potem jak go kopnęła to nie zamierzał oddać choćby z tego powodu żeby go inni kolesie nie zaje... za bicie dziewczyny,miała szczęście że nie trafiła na damskiego boksera i była w miejscu publicznym,koleś pewnie był wstawiony w dodatku ...


ad1. złamanie czy też uszkodzenie ktoś potem potwierdził - ni cholery nie pamiętam kto (właściciel pubu czy coś)
ad2. nie zaczepiał, tylko wyszedł normalnie z łapami. Zniechęcił się bo został dosłownie przez nią usadzony. Po alkoholu pewnie był, ale nie wiem czy był podchmielony (czyli lekko w czubie, ale koordynacja OK, za to lepszy agresor) czy nawalony.

Więcej szczegółów normalnie po ludzku nie pamiętam. To było 10 lat temu, a świadkiem nie byłem, za to wiem z wiarygodnego źródła. Pewnie i tak będziesz marudził, że wiesz lepiej i że to niemożliwe...


No czyli jednym słowem g... wiesz,świadkiem nie byłeś tylko od kogoś usłyszałeś,wiadomo jak ludzie uwielbiają przesadzać :) złamanie a uszkodzenie czyli np. obicie czy pęknięcie żebra to duża różnica,wyszedł z łapami nie znaczy że zamachnął się i chciał uderzyć bo gdyby w ten sposób zaatakował to pewnie koleżance urwał by się film,wyjść z łapami rozumiem przez to że próbował ja po prostu chwycić,najwyżej szarpnąć i tylko tyle,jak już napisałem poprzednio w miejscu publicznym gdyby tylko rzucił się na nia i zaczął napieprzać to pewnie trafił by do szpitala ciężko pobity przez innych świadków tamtego zajścia,that's all...
  • 0

budo_hunk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Która sie obroniła?
jeszcze jedno odnośnie nazywania mnie archeologiem,skoro temat nie został zamknięty to mam prawo jak i każda inna osoba komentować nawet i po 20 latach...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024