Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obrona przed nożem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
Yang - daj na luz, bo czepiasz sie personalnie innego usera (w dodatku w kilku roznych watkach na raz) - a jak pewnie wiesz ani to fajne, ani zgodne z regulaminem forum..
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
może chce go zmotywować? :)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
tak czy siak - dla mnie to offtop - i to kilku watkow
jak ktos chce zachecac/przekonywac itd - to niech to robi na privie
  • 0

budo_yang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południe polski i nie tylko

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

Yang - daj na luz, bo czepiasz sie personalnie innego usera (w dodatku w kilku roznych watkach na raz) - a jak pewnie wiesz ani to fajne, ani zgodne z regulaminem forum..


Może to tak wygląda, ale ja się go w moim przekonaniu nie tyle czepiam co trochę dbam o jego zdrowie - po pierwsze nie jest zdrowo tyle siedzieć przy kompie, po drugie nie ćwicząc nic nie ma porownania jak różne kwestie wyglądają nie tylko w praktyce ulicznej ale i nawet sparingowej, a tu dajecie mu poczucie, że jego przekonania są prawidlowe i wie o czym mówi - a mówienie o czymś ma tyle do praktyki co opowiadanie o marsie do pobytu na nim - to zdecydowanie nie jest to samo! - niestety kilka razy miałem watpliwą przyjemność być napadniętym na ulicy - raczej nie życzę mu aby w oparciu wyłacznie o tą wiedze zdobyta tutaj i swoje przekonania musiał się w takiej sytuacji bronić.
Jeśli mimo tego uznajecie że się jego bezzasadnie czepiam a nie tylko zwracam uwage że się koncentruje nie na tym co powinien - to przepraszam.
  • 0

budo_yang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południe polski i nie tylko

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

Yang - daj na luz, bo czepiasz sie personalnie innego usera (w dodatku w kilku roznych watkach na raz) - a jak pewnie wiesz ani to fajne, ani zgodne z regulaminem forum..


Może to tak wygląda, ale ja się go w moim przekonaniu nie tyle czepiam co trochę dbam o jego zdrowie - po pierwsze nie jest zdrowo tyle siedzieć przy kompie, po drugie nie ćwicząc nic nie ma porownania jak różne kwestie wyglądają nie tylko w praktyce ulicznej ale i nawet sparingowej, a tu dajecie mu poczucie, że jego przekonania są prawidlowe i wie o czym mówi - a mówienie o czymś ma tyle do praktyki co opowiadanie o marsie do pobytu na nim - to zdecydowanie nie jest to samo! - niestety kilka razy miałem watpliwą przyjemność być napadniętym na ulicy - raczej nie życzę mu aby w oparciu wyłacznie o tą wiedze zdobyta tutaj i swoje przekonania musiał się w takiej sytuacji bronić.
Jeśli mimo tego uznajecie że się jego bezzasadnie czepiam a nie tylko zwracam uwage że się koncentruje nie na tym co powinien - to przepraszam.
  • 0

budo_blizna20
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
yang nie ma sprawy,ja się nie wkurzam,ale nie będę po raz kolejny tłumaczył dlaczego nie mam czasu na treningi.Podobnie jak udzielanie rad człowiekowi,którego się nie zna,ani nie wie ile ma czasu i na co jest takie samo jak opowiadania o pobycie na marsie a bycie na nim.Pozdro
  • 0

budo_blizna20
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
A swoją drogą skoro tu już jestem to powiedz mi czy to co do tej pory napisałem było naprawdę takie bez sensu?Jeśli tak to podważ to co napisałem,a ja obiektywnie przyjmę krytykę. :wink:
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
hehehe dobre dobre
ludzie co nie trenuja i udzielaja porad w sprawach walki wrecz 8O
:?
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

heh wprawdzie oni nie trenują tego tylko sie bawią ale wciągnięcie do gardy to był niezły ruch :)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
oni to robia strasznie powoli, bawia sie itd.. dlatego jest czas na zabawe w stylu wciagania w garde - bo normalnie to raczej sie wszystko dzieje w ciagu ulamkow sekund...
  • 0

budo_aequanimitas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
Tak, nie ma skutecznej obrony unarmed przed atakiem nożem. Ci, którzy się boją, trzymają w dłoni - w kieszeni - rewolwer (najlepiej 38: dobra relacja odrzut, celność, nadgarstek) ze spiłowanym kurkiem lub fabrycznie bez. Krótka lufa, celność w tułów do pięciu metrów. Można strzelić nie wyjmując z kieszeni marynarki. Standard.
Skuteczną w kilku procentach jest broń biała ukryta w lasce, parasolu. Widziałem taką scenę w ... kraju anglosaskim. Nie zdążyłem odpalić sprężyny. Gość zaatakował, ale był lekko pijany, kolega wyjął w jedną sekundę ostrze z laski, kaliber jakieś 60 cm., gość uciekł, bo kolega nie chciał go, oczywiście etc. etc. Rany zadane bronią białą są straszliwe i żaden sąd nie uwierzy, ze musiałeś zadać cios, którego skutkiem jest obryzgany sufit (dosłownie).
  • 0

budo_sekan
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
Niewątpliwie wiele racji w tym artykule jest. Ale jest też racja w wojskowym powiedzeniu: im więcej potu na ćwiczeniach tym mniej krwi w boju. Przygotowując się do obrony przed nożem, ćwicząc intensywnie różne warianty obrony zwiększamy swe szanse na przeżycie w sytuacjach ekstremalnego zagrożenia. Nie ćwicząc nie mamy żadnych szans. A szczęście uśmiecha się do przygotowanych!
  • 0

budo_istruttore
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
Generalnie czytam tutaj samą prawdę...
Ale mam jedną wątpliwość, w związku z tym, że nie ma obrony przed nożem - czy nie warto ćwiczyć żadnej obrony, nie warto analizować żadnej taktyki?
Ja postrzegam ten temat treningowo jako zwiększanie swoich szans, pamiętając, że nigdy nie mamy 100 % szans.
Więc mam pytanie czy warto cokolwiek ćwiczyć, czy liczyć na fuksa? :?: :?: :?:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
Jak najbardziej warto 2 procent szans to zawsze wiecej niz 0.

Tylko raczej inwestowac w motoryke dzialajaca w ramach sensownych zalozen strategicznych (ale namacilem) niz w matrixowe sztuczki magiczki (przeciwnik zrobil a to my robimy B).
  • 0

budo_ravvvvvvv
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

Ale mam jedną wątpliwość, w związku z tym, że nie ma obrony przed nożem - czy nie warto ćwiczyć żadnej obrony, nie warto analizować żadnej taktyki?


owszem warto ale nalezy pamietac ze walka unarmed kontra noz to powinna byc ostatnia z mozliwosci, i bronimy sie w ten sposob tylko wtedy gdy nie ma innej mozliwosci walki badz ucieczki.
Natomiast w innych wypadkach szukasz elementow otoczenia .... .Jesli w barze klient wyciagnie noz , masz krzesło- tworzysz dystans - robisz wszystko aby do Ciebie nie podszedł. Jesli podejdzie walka sie skonczy,zacznie sie egzekucja...
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
Obrone przed atakiem nozem cwiczy sie po to zeby zrozumiec to ze istnieje taka obrona.
  • 0

budo_mojojojo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan / Nepal
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
nie sadze majc na uwadze przyczajony zakitrany nozyk taktyczny
czarniutki wieczorem na bak nie zauwazysz go ot to
a ladnie w racze schowany w nereczki sprzedany...
stzez sie ostrza ktorego nie widzisz...
jak zauwazysz noz ok jesli nie ...bywa(j)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024