Skocz do zawartości


Zdjęcie

"kupiłem na targu nóż sprężynowy..."


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_superpiotrek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

"kupiłem na targu nóż sprężynowy..."
mam pytanie do specjalistow od nozy, czy te noze podane jako linki nadaja sie do czegokolwiek?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Mam zamiar kupić tego umarexa ale jeśli on jest beznadziejny to zainwestuje w pume.
Nóż potrzebny mi bedzie raczej do lekkich zadań jak przecięcie jakiegoś sznurka, paczki albo kwiatków z ogródka po drodze jak bede jechał do dziewczyny. Dobrze by bylo również gdyby sprawdził sie podczas ataku dzika gdyż często chodze z nia na spacery do lasu, ale to ostateczność, gdy zawiedzie mój START-3.
Może ktoś jest posiadaczem któregoś z tych noży i może mi poradzić paroma słowami?

Wolę zakup noża automatycznego od noża składanego, gdyż te składane mają moim zdaniem gorszą blokade złożenia a sprężynowego nie da się złożyć bez przyciśnięcia guzika.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: "kupiłem na targu nóż sprężynowy..."
pierwszy nadaje sie do wyrzucenia tylko

puma daje rade

a teoria z lepszą blokadą to herezja stary
spyderco za 100 pln będzie miał lepszą o niebo blokade niż ta puma

widaćzupełnie nei znasz sie na nożach bo ta Twoja teoria to straszna pierdoła i jest dokłądnie odwrotnie, tanie automaty mają max gówniane blokady, niedrogie firmowe noze mają te blokady mocne i pewne jak cholera

automaty są w ogóle do dupy, za dużo części i mechaniki i duża zawodność, jest sie co popsuć łatwo uszkodzić mechanike zwykłum kurzem i piachem z kieszeni, do pięt nie dorastają manualnym folderom - chyba że kosztują ok 1000 pln
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: "kupiłem na targu nóż sprężynowy..."
no a dzikow to lepiej unikaj, bo nawet jakbys sie wyposazyl w ogromny kordelas, maczete czy miecz dwureczny to marne mialbys szanse brachu :)

...dzik to nie dres....nie zabije cie bez powodu, lub dlatego ze na niego spojrzysz....bez obaw... :) )
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "kupiłem na targu nóż sprężynowy..."

Dobrze by bylo również gdyby sprawdził sie podczas ataku dzika gdyż często chodze z nia na spacery do lasu, ale to ostateczność, gdy zawiedzie mój START-3.
.


8O
Tak, bo lasy pełne są agresywnych wrednych dzików napastujących dziewczyny
:rofl:
  • 0

budo_superpiotrek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "kupiłem na targu nóż sprężynowy..."

8O
Tak, bo lasy pełne są agresywnych wrednych dzików napastujących dziewczyny
:rofl:



a żebyś wiedział - raz sobie siedze z nią na dawnym zdemontowanym już torowisku w środku lasu a tu nagle słychać sapanie, łamanie patyków i z gąszczu wylazła wielka włochata świnia. 8O Dobrze, że zapadł mrok i nas nie zobaczył bo ja przy sobie nic nie miałem.
Kiedy indziej zrobiliśmy sobie piknik wieczorem na polu przy lesie i przyszedł pies, węszył, chodził ale na szczęście nas nie zauważył a była to prawdziwa bestia rotwailer. Po tym incydencie zakupiłem sobie pistolet START-3 i piesków już sie nie boje.

I teraz myśle sobie kupić jakiś nóż, który da mi większe bezpieczeństwo, ale wielkim pasjonatem to ja nie jestem i raczej nie wydam 400 PLN na pożądny nóż głównie dlatego że jego zguba będzie bardzo bolesna i nie wiem czy wykorzystam w pełni jego możliwości.
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: "kupiłem na targu nóż sprężynowy..."
...eh...mieszczuchy..... ;)
  • 0

budo_pawelsz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "kupiłem na targu nóż sprężynowy..."

Po tym incydencie zakupiłem sobie pistolet START-3 i piesków już sie nie boje.


ta zabawka to chyba bardziej do zabawy, niż na pieski... zwłaszcza te większe.
Fakt- sporo sie boi huku, ale jest tez trochę (tych groźniejszych) na które to wcale nie działa...

a z nożem na dzika ?? - powodzenia , hihi (sorka, ale znajomy myśliwy spadł z krzesła po tym tekście)
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: "kupiłem na targu nóż sprężynowy..."
Blacha dobrze godo: automaty poniżej tysia (no. chyba, ze Pro-tech) są zasadniczo niewarte zachodu.
Ku sobie dobrego składaka.
  • 0

budo_superpiotrek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "kupiłem na targu nóż sprężynowy..."
w jakich sytuacjach taki nóż automatyczny może zawieść?
dlaczego i kiedy nóż składany przewyższa automat?

zakładam, że czesto bede czyscil mechanizm takiej pumy co linka wyzej podalem. noża składanego nigdy nie miałem w ręce (oprócz scyzoryka) i nie wydaje mi sie, zeby jego rozlozenie jedna reka bylo proste.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: "kupiłem na targu nóż sprężynowy..."
w każdej - zbyt dużo części które mogąsie popsuć
w każdej sytuacji i we wszystkim, bardziej niezawodna konstrukcja

czyścićse możesz - sprężynka nawet w nożu za 2000 może pierdyknąć a co dopiero w takiej pumie

nie wydaje Ci sie - co znaczy że nie masz zupełnie pojęcia o nożach skłądanych, najpierw obejrzyj jakieś markowe noże a potem sie wypowiadaj bo teraz to pierdoły piszesz nieziemskie
rozłożenie foldera jedną ręką bedzie łatwiejsze i szybsze niż tej pumy a blokada o niebo lepsza.

kup somie M21 - wielki i mocny nóz którym można wiele zrobić - ma fliper - małe urządzonko dzięki któremu rozkładasz szybciej niż niejedną sprężynówkę
  • 0

budo_superpiotrek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "kupiłem na targu nóż sprężynowy..."
jakbym sie znał na nożach to bym tutaj nikomu głowy nie zawracał...

ten M21 rzeczywiście mi sie podoba ale dla mnie za drogi

rekojesc zytel dobrze sie trzyma? to mocne tworzywo? znalazłem kilka noży z tą rękojeścią i taki by mi odpowiadał cenowo.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

bardziej mi odpowiada gerber bo ma dłuższe ostrze ale jest chwilowo niedostepny w tym sklepie, ten drugi bedzie dobry?
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: "kupiłem na targu nóż sprężynowy..."
Weź i zrób jak radzi Blacha. Pooszczędzaj trochę i kup M21 z okładzinami aluminiowymi. W 5 minut nauczysz się otwierać go szybciej niż automat, a blokada nigdy Cie nie zawiedzie. Twoje cenne paluszki Ci za to podziękują, a przy odrobinie szczęścia nóż Cie przeżyje...
  • 0

budo_superpiotrek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "kupiłem na targu nóż sprężynowy..."
dzieki wszystkim za rady i uwagi - mam chec sobie kupic tego M21 ale może kiedyś, a póki co mysle że wystarczy mi gerber E-Z out albo BM pika. Ten pierwszy ma dłuższe ostrze i sie nie ślizga w ręku ale ten drugi ma mocniejszą blokade z tego co czytałem w opiniach fachowców.
Może nabęde zamiłowania do noży to wtedy zakupie sobie coś porządniejszego jak właśnie ten M21.
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: "kupiłem na targu nóż sprężynowy..."

dzieki wszystkim za rady i uwagi - mam chec sobie kupic tego M21 ale może kiedyś, a póki co mysle że wystarczy mi gerber E-Z out albo BM pika. Ten pierwszy ma dłuższe ostrze i sie nie ślizga w ręku ale ten drugi ma mocniejszą blokade z tego co czytałem w opiniach fachowców.
Może nabęde zamiłowania do noży to wtedy zakupie sobie coś porządniejszego jak właśnie ten M21.


Poczytaj jeszcze o Benchmade Monochrome. Ma solidna blokade i wielkosc w sam raz na edc. Jest ciezszy od Piki i E-Z Out ale tez solidniejszy dzieki rekojesci ze stali. Do kupienia juz w granicach 170PLN.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024