Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Wenger i Victorinox to to samo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_andrzej44
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Czy Wenger i Victorinox to to samo?
Mam pytanie: Czy Wenger i Victorinox to to samo? Obie firmy chwalą się, że produkują oficjalne noże dla armii szajcarskiej. Czy to tylko chwyt reklamowy? Tak na marginesie, to zastanawiam się do czego może się przydać żołnierzowi taki nożyk np. model "oficerski" ?
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Wenger i Victorinox to to samo?
Chyba Victorinox wykupił Wengera w 2003 roku, ale utrzymuje 2 marki. Na jakiejś stronie to wyczytałem.

Nożyk oficerski? Nie wiem.

Mam Vicka w okładzinach aluminiowych od 2002 roku i codziennie go używam nie wyobrażam sobie życia bez niego. Jest to kawałek bardzo upartego metalu...
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Wenger i Victorinox to to samo?

Tak na marginesie, to zastanawiam się do czego może się przydać żołnierzowi taki nożyk np. model "oficerski" ?

Do normalnych i często wykonywanych prozaicznych czynności, takich jak np. otwarcie konserwy w "cywilizowany" sposób. Czyli mniej więcej do tego, do czego używa się scyzoryka niekoniecznie w wojsku.
  • 0

budo_dvorkin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Wenger i Victorinox to to samo?

... Obie firmy chwalą się, że produkują oficjalne noże dla armii szajcarskiej. Czy to tylko chwyt reklamowy?


Do czasu przejęcia Wengera przez Victorinoxa obydwie firmy zaopatrywały armię w swoje sposoby. Armia kontraktowała ich produkty równo pół na pół.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024