Skocz do zawartości


Zdjęcie

STREET FIGHTING SELF DEFENCE dla Kobiet WROCŁAW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: STREET FIGHTING SELF DEFENCE dla Kobiet WROCŁAW
panie instruktorze ja mam pytanie innego rodzaju-
napisales ze jestes instruktorem karate (a swoja droga- jaki styl?) a twoja sekcja oparta jest na mma- jakie masz w mma doswiadczenie?
  • 0

budo_instruktor_sf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: STREET FIGHTING SELF DEFENCE dla Kobiet WROCŁAW
Tyle że ja nic nie ukrywam. I daleki jestem od tajności, wręcz przeciwnie. ROzgłos reklama itd. jak najbardziej:) Tak w zarysie założenie jest proste i nie odkrywa ameryki. Trening opiera się na teorii w postaci: rozpoznawanie zagrożeń, prewencja oraz wychodzenie z opresji. Dalej następuja podziały adekwatnie do momentu treningu, etapu itd, czyli: taktyka - myślę o sposobie prowadzenia walki od momentu w którym nie możemy jej uniknąć do momentu jej zakończenia, następnie ( część składowa taktyki) dobór sił i środków do danej sytuacji, ocena sytuacji itd. Fachowcy tego forum zapewne wiedzą o co mi chodzi. Używanie podręcznych przedmiotów, wykorzystanie otoczenia itd. To też składowa treningu.

Trening praktyczny połączony z teorią. Przykład: aranżacja konkretnej sytuacji zagrożenia do samego ataku ( aranżuje instruktor) i przykłady jej rozwiązania na zasadzie interakcji ze słuchaczami. Kierowanie na właściwy sposób myślenia, podpowiadanie co i jak aż do demonstracji odpowiednich rozwiązań fizycznych. Mówię ogólnikowo jednak wystarczająco jasno by zrozumieć.

Trening oparty na emocjach i logice. Kontakt z partnerem. Przykład: nauka uwalniania się z duszenia np. przy ścianie. Albo powiedzmy popularnego na baletach trzymania za "szmaty" przy ścianie. Nauka polega na prawdziwym trzymaniu przez partnera i realnym wysiłku uwolnienia się adepta. Uczestnik zajęć może się przekonać jak trudno jest uwolnić się nie znając odpowiedniej metody. Nie ma ściemniania typu: to ty mnie trzymaj tylko wiesz, delikatnie, a ja powoli zrobię technikę tak żeby wyszła:) Zajęcia są ciekawe i do tej pory znam tylko jedną sekcję KRAV MAG'i Piotra Święcickiego z Wrocławia, gdzie prezentuje się podobny sposób myślenia i prowadzenia zajęć.

Oczywiste jest że nie rzucam na głęboką wodę odrazu, ale w miarę nauki poznajemy na czym polega chaos ulicznej walki. Przykłady są z życia wzięte, techniki pasowane do zagrożenia. Każdą sytuację możemy rozebrać na czynniki pierwsze, sytuację podaną przez uczestnika zajęć. Masz pytanie, śmiało, znajdziemy rozwiązanie.

Dlatego z ubolewaniem patrzę na powstające organizacje pomocy Kobietom które chcą uczyć samoobrony w teorii. Ok, jak pisałem jest bardzo potrzebna, ale sama w sobie jest bezwartościowa. I trzeba wyraźnie oddzielić towarzystwa które pomagają ofiarom napadu od sekcji czy klubów zajmujących się tematem samoobrony w walce.

Jak ktoś chce opanować techniki werbalne, asertywność, poznać psychologię agresji powinień iść na wykłady do specjalistycznej placówki. Zeszyt i ołówek ze sobą. Ale jak ktoś chce poznać zasady walki o własne życie i zdrowie oraz nauczyć się do czego może służyć np.łokieć powinien iść do klubu sportowego. I jedno i drugie powinno iść ze sobą w parze.

W SFSD są programy dla różnych grup wiekowych. Polecam trenowanie systematyczne a nie kursy. Kurs ewentualnie jako wstęp do dalszego rozwoju. Nie oszukujmy się, poniżej 6-ciu miesięcy przy treningach 2 razy w tygodniu, niewiele się nauczycie. Rok trenowania daje solidne podstawy. Niestety samoobrona nie jest artykułem typu instant.

Ok, keep fighting :)
  • 0

budo_instruktor_sf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: STREET FIGHTING SELF DEFENCE dla Kobiet WROCŁAW
Zaczynałem w SHOTKAN'ie tradycyjnym a potem sportowym. Następnie przeszedłem daleką drogę przez wiele sportów walki min. MILITARY COMBAT, SAMBO czy KB. Nie wymieniam bo zaraz znajdzie się grupa która zacznie doszukiwać się dziury w całym. W sumie trenuję ponad XX lat...

A jeśli chodzi o MMA to oczywiście nie jestem zawodnikiem i nie startowałem w tej formule (oficjalnie). Kiedyś nie było takiej możliwości. W mieszanych chodzi mi o formę treningu ( której jestem zwolennikiem i praktykiem) czyli i na macie i w stójce, wysiłkowo i technicznie itd. Trening przekrojowy. SF jak stanie na nogi to mam w planie wyszkolenia zawodnika do startów w formule MMA. Ale to mozolna droga bo do tego trzeba mieć najpierw sponsorów, potem chętnego do ciężkiego treningu i już można jechać na zawody. Jeśli pytasz czy mam o tym pojęcie to tak, mam wystarczająco duże.

Mam stały kontakt z fachowcami ( trenerami) z formuły MMA, BJJ i Judo. Ale to nie na tym forum. Tu chcę znać opinię kobiet na temat samoobrony. Street Fighting dla facetów - pisz na priva.
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: STREET FIGHTING SELF DEFENCE dla Kobiet WROCŁAW
Instruktorze, tu nikt nie wylewa ci "wiadra pomyj" na głowę, lecz piszą tu ludzie, którzy pare razy w swoim życiu zwęszyli lipę na rozmaitych treningach SW/combatów/itp. więc siłą rzeczy nabawili sie (zdrowej) podejżliwości i czasem sie "czepiają". A i formuła forum dyskusyjnego również do tego służy. Wyjaśnienia, jakich udzielasz po co bardziej niepochlebnych opiniach działają tylko na twoją korzyść, więc tak trzymaj.

BTW- czy pozoranci będą zaopatrzeni w specjalne pancerze (takie jak w logo tego działu) przy np. treningu uderzeń?
  • 0

budo_gieroj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: STREET FIGHTING SELF DEFENCE dla Kobiet WROCŁAW
Niezależnie od wszystkiego co zostało tu napisane odpowiem istruktorowi, że nie byłabym zainteresowana takim kursem. Dlaczego? Bo już mam swoje lepsze zajęcia. I tu dotykamy sprawy podaży instruktorów rozmaitych stylów i systemów. Z moich obserwacji rynku wynika, że sporo tego. Wystarczy przejść się po mieście i popatrzeć na rozklejone plakaty. Tu mma, tu mt, tam samoobrona, albo jakiś tajemniczy street fighting... oj dużo tego.
  • 0

budo_instruktor_sf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: STREET FIGHTING SELF DEFENCE dla Kobiet WROCŁAW
TO nie kurs - to sekcja, klub, nie jednorazowy wyskok. No cóż, wolny kraj. Każdy wybiera to co mu pasuje. Różnorodność jest, to fakt. To chyba dobrze. Niestety na razie nie mam własnej sali i worka pieniędzy na promocje, dlatego zanim dotrę do odpowiednich odbiorców dużo czasu pewnie upłynie:) Dam radę, to tylko kwestia czasu. 8)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: STREET FIGHTING SELF DEFENCE dla Kobiet WROCŁAW

TO nie kurs - to sekcja, klub, nie jednorazowy wyskok. No cóż, wolny kraj. Każdy wybiera to co mu pasuje. Różnorodność jest, to fakt. To chyba dobrze. Niestety na razie nie mam własnej sali i worka pieniędzy na promocje, dlatego zanim dotrę do odpowiednich odbiorców dużo czasu pewnie upłynie:) Dam radę, to tylko kwestia czasu. 8)

to ja jeszcze mam takie pytanie- masz doswiadczenie w tym zakresie czy to twoj debiut? chodzi mi o prowadzenie takiej sekcji jak opisujesz.
  • 0

budo_instruktor_sf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: STREET FIGHTING SELF DEFENCE dla Kobiet WROCŁAW
15 lat. 8)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: STREET FIGHTING SELF DEFENCE dla Kobiet WROCŁAW
15 lat prowadzisz sekcje samoobrony kobiet i nie masz sali? 8O
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: STREET FIGHTING SELF DEFENCE dla Kobiet WROCŁAW
Bo pewnie prowadzil podczas sluzby..
  • 0

budo_instruktor_sf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: STREET FIGHTING SELF DEFENCE dla Kobiet WROCŁAW
Nie mam własnej. Wynajmowane to nie to samo. Korzystanie u kogoś już mnie osłabia. Kobiety prowadziłem dorywczo, nie stanowiły nigdy grupy docelowej, zwłaszcza jak się operuje wśród SUFO i temu podobnych :) W tym kraju żeby mieć własną salę to trzeba ją sobie wybudować hehehe... albo zaadaptować halę z przed wojny:) Trzeba mieć duży worek kasiory w tysiąc dolarowych banknotach. Niestey nie dorobiłem się, u nas w legalny sposób to nie możliwe. :cry:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: STREET FIGHTING SELF DEFENCE dla Kobiet WROCŁAW
nie no jasne wiem jak jest :wink: zdziwilo mnie wlasnie to ze jak napisales od 15 lat zajmujesz sie prowadzeniem treningow SK ale nie masz miejsca do cwiczen ani grupy. no offence.
  • 0

KamilKamil1231
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: STREET FIGHTING SELF DEFENCE dla Kobiet WROCŁAW

We Wrocławiu polecam treningi z Panem Jarkiem. Bardziej wykwalifikowanej osoby nie spotkałem. Tutaj można zobaczyć więcej na jego temat [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024