Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate a wiek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a wiek
Dawaj na trening :D 18 lat to żaden problem na rozpoczęcie treningów. Masz jeszcze dużą szansę coś osiągnąć w sporcie jeżeli będziesz trenować na 100% albo okażesz się wrodzonym talentem :wink: A jeżeli chcesz zacząć trenować dla siebie to nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie treningów. Tak więc idź śmiało na trening :wink:
  • 0

budo_białyjnr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a wiek
Jasne że możesz :) na pewno będzie się Ciebie łatwiej uczyć niż 7 letniego dzieciaczka ;)
  • 0

budo_xerox
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a wiek
Ja mam 16 trenuję od 2 miechów i jest świetnie ! W grupie mam ludzi poważnie po 30 którzy daja radę ! Nie jest a późno ;)
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a wiek
Ja zacząłem przygode ze sztukami walki w wieku 18 lat i bardzo mnie to wciągnęło.
Wciąż mam problemy z motywacją ale idzie coraz lepiej.
Z kolei znam ludzi zaczynających w wieku 20 lat i po 2-3 latach startujących w zawodach ogólnopolskich. Do tego bracia :)
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a wiek
Wspolczesnie sztuki walki to glownie praca nad soba. O ile sport jest dla zawodnikow o tyle sztuki walki sa dla kazdego i wiek nie jest tu czynnikiem najwazniejszym. Prawdziwe budo to trening przez cale zycie :roll:
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a wiek
Wlasnie! Kazdy wiek jest dobry zeby zaczac, zmieniaja sie tylko osobiste cele i zrodla motywacji i tak tez byc powinno. Mam w klubie rowniez ludzi zdrowo po czterdziestce i swietnie im idzie.
  • 0

budo_szames
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stąd
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a wiek
Mam 49 lat. Na dojo jestem trzeci rok, a wróciłem na nie po osiemnastu latach przerwy i nie jestem jedyny w Polsce :D . Takich starszych panów wracających, bądź rozpoczynających swoja przygodę z karate jest więcej.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a wiek
I tak trzymać Kochani...Uważam, że karate można zacząć ćwiczyć w każdym wieku - daje ono tyle możliwości... :D
Kumite to jedynie część składowa karate. Chociaż mam obecnie w dojo dwóch poważnych Panów 35 i 45 lat, których śmiało wystawiłbym w kategorii old masters. Wstydu by nie przynieśli...Pierwszy ćwiczy u mnie 3 lata, drugi 10 i obaj przyszli ze swoimi dziećmi ...i tak jakoś zostali :)
Jeśli chodzi o kihon jest super, kata lubią bardzo a i treningi grupy zawodniczej na tarczach nie stanowiły dla nich większego problemu. Wiadomo, że z czasem wydolność spada -poziom testosteronu się zmniejsza itd. ...Ale warto ćwiczyć
A z osobistych doświadczeń - miałem ładnych kilka lat przerwy w startach zawodniczych. W zeszłym roku przygotowywałem się do Mistrzostw Republiki Czeskiej w Shinkyokushinkai. Pół roku ciężkich treningów - czułem się wspaniale przed, w trakcie i po treningu. Impreza była mocno obsadzona i medalu nie przywiozłem ale było warto...
Pozdrawiam Wszystkich - zwłaszcza "Starszych Panów" :) OSU!!!
  • 0

budo_lia
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a wiek
Ja mam 29 lat i jestem kobitką. Miałam ten sam problem, zastanawiałam się czy nie jest za późno. Kiedyś dość sporo trenowałam, ale miałam prawie 10 - letnią przerwę. Dzięki za pomoc w podjęciu decyzji :)
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a wiek
nigdy nie jest za późno...
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a wiek
Wiem coś o tym, :D

rónież miałem dłuższą przerwę ale wróciłe prawie 8 lat temu i dziś mam klubik i 2 dan...Wart było. :!:
Pozdrowienia dla wszystkich bilżej 40 -tki :) - wszytko można - wierzcie mi..
  • 0

budo_klimek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a wiek
Moim zdaniem w każdym wieku można zacząć ćwiczyć karate, ja osobiście bardzo wcześnie zacząłem.
  • 0

budo_valkyria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a wiek
Dość pocieszający dla mnie watek, sama zaczęłam bardzo późno, ale posłuchałam tych którzy mówili, że można zacząć w każdym wieku, i teraz sprawia mi to szalona frajdę.
Oczywiście o osiągnięciach sportowych nie myślę, ale prawdę mówiąc nigdy mnie rywalizacja sportowa nie ciągnęła ani nie stanowiła motywacji. Inni mogą mieć inne zdanie, a co za tym idzie, przy odpowiednim treningu i zdolnościach, szansę w sporcie na pewno też.
Jedno co mogę powiedzieć, to mam problemy z rozciągnięciem, oraz z szybkością (siada kurczliwość mięśni z upływem lat?). Pewnie dla tego powodu warto zacząć wcześnie, bo później jest niestety coraz gorzej. Ale nie jest źle.
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a wiek
Zacząłem w miarę wcześnie - kilkanaście lat - ale po dość długim czasie wypadłem z obiegu jeżeli chodzi o treningi pod okiem mistrza i klubu - ale wróciłem po stabilizacji i ciągle wędruję do przodu .
Z "naciągiem" wróciłem prawie do dawnych możliwości - szybkość niestety już nie ta ale staram się odnaleźć dawne "nawyki" szybkościowe i jak na razie to widzę postępy.
Więc nie trzeba się za bardzo wiekiem przejmować - wiem dla mnie to był "tylko" powrót - z rozpoczynaniem jest trochę inaczej - ale znam kilka osób które po 40 zdobyły upragnionego Shodana - i nie zamierzają na tym poprzestać . a co najważniejsze naprawdę nie mają się czego wstydzić .
Pozrądna rozgrzewka , ćwiczenia gibkościowo gimnastyczne i do boju !
Ossu !
  • 0

budo_lia
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a wiek
U nas na treningach potrafi być pełen przekrój wiekowy. W grupie bardziej zaawansowanej jest więcej osób starszych niż młodych (czyli naście - eścia lat) , co mnie nawet zaskoczyło. Dość sporo jest osób po 30-40 i są też znacznie starsze. Oczywiście Ci powyżej -eścia też są młodzi, żeby nie było, tylko troszkę mniej od tych poniżej :P :) :) :)
  • 0

budo_pgozd200
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a wiek
Zaczalem w wieku 38 lat i dzis mam po siedmiu latach treningu 1Dan-a
  • 0

budo_pgozd200
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a wiek
dodam ze trenuje OYAMA KARATE
  • 0

budo_areczek86(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a wiek
Jako że jest to mój pierwszy post, witam wszystkich :-)

A co do tematu, to myślę że postawione pytanie na początku tematu miało inne znaczenie. Oczywiście warto uprawiać każdy sport, niezależnie od wieku, nie ważne czy jest to Karate czy kolarstwo. Myślę że autorowi bardziej chodziło o to czy w tym wieku (chodź ja myślę że 18 to jest b. dobry wiek) można osiągnąć jakieś dobre rezultaty??
Mnie osobiście Karate Oyama bardzo się podoba, ale myślę że mając 22 lata lepiej będzie jak pójdę na Muay Thai. Oczywiście nie chcę umniejszać KO ale jest to styl którego trzeba uczyć się dość dłuuugo aby móc zaprezentować jakiś poziom (ja szukam stylów pod względem ulicy) Oczywiście możecie się ze mną nie zgodzić :wink:
  • 0

budo_szames
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stąd
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a wiek

Myślę że autorowi bardziej chodziło o to czy w tym wieku (chodź ja myślę że 18 to jest b. dobry wiek) można osiągnąć jakieś dobre rezultaty??


Oczywiście, że można osiągnąć dobre rezultaty, jeśli chodzi o wiek 18 lat. Tylko zależy co mamy na myśli, mówiąc o rezultacie. Bowiem dla młodego człowieka rezultat bedzie się kojarzył z medalami w czasie zawodów, pucharami etc. etc. Natomiast dla takiego dziadka jak ja :) (50 latek) dobrym wynikiem jest już samo wyjście z domu, zamiana klawiatury na jakąkolwiek formę ruchu oraz to, że dzięki treningom kondycyjnie tak naprawdę niewiele odbiega się od młodszych kolegów. Dobrym wynikiem jest dla mnie też zdany egzamin, który informuje mnie o tym nie ile już umiem, lecz ile ..............ILE JESZCZE MUSZE SIE NAUCZYC :) .
  • 0

budo_areczek86(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a wiek

Natomiast dla takiego dziadka jak ja :) (50 latek) dobrym wynikiem jest już samo wyjście z domu, zamiana klawiatury na jakąkolwiek formę ruchu .


Niestety co raz częściej zauwżam takie zjawisko również wśród moich rowieśników :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024