Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brendan Tunks w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Brendan Tunks w Polsce
W dniach 27.04. - 4.05. odbył się międzynarodowy staż tanglang z udziałem shifu Brendana Tunks z Australijskiego Stowarzyszenia Tanglang.
Po śmierci w 2004 roku mojego nauczyciela mistrza Yu Tianchenga staneliśmy przed trudnym zadaniem kontunuacji jego dzieła. W szkole mistrza Lin nauczyciela Yu Tianchenga ponoć wisiał napis: "Nadal trzeba się uczyć" a sam mistrz mawiał "sztuka nigdy się nie kończy, nauka nigdy się nie kończy, innowacje nigdy się nie kończą". W 2004 i 2005 roku mieliśmy możliwość ćwiczenia z młodszym bratem mistrza Yu mistrzem Yu Tianlu oraz z najstarszymi uczniami mistrza Yu naszymi starszymi braćmi Liu Xianming czy Yu Lianyou.
Wizyta shifu Brendana Tunks dała nam możliwość porównania przekazu mistrza Yu Tiancheng z Yantai z przekazem mistrza Kang Zhiqiang z Qingdao. Mistrz Kang był uczniem mistrza Li Zhanyuan, który był przyjacielem mistrza Yu Tiancheng. Mistrz Li był także uczniem mistrza Lin Jingshana oraz jego najstarszego ucznia Hu Yongfu oraz Xiao Shubin ucznia mistrza Yang Weixin ta sama linia co mistrz Lin Jingshan. Staż z Brendanem dał nam możliwość porównania podstwowych technik z Qingdao z naszymi ale także zaznajomił nas z pewnymi wpływami linii mistrza Yang Weixin.
Z Brendanem znam się od 1998 roku kiedy to spotkaliśmy się w Jinan. Byliśmy pierwszymi białymi ćwiczącymi oryginalną modliszkę z Shandongu on od 1991 roku ja od 1993. Zaproszenie Brendana do Polski było naszym pierwszym krokiem w promowaniu systemu naszego nauczyciela mistrza Yu, myślę że każda ze stron na tym skorzystała. Brendan bo mógł zpaoznać się z naszą metodyką treningu my bo mogliśmy skonfrontować nasze podejście do wolnej walki z jego umiejętnościami, które naprawdę są bardzo duże i to nie tylko w tanglang czy wolnej walce ale i np w ... rapowaniu - free stylu. Mam nadzieję że z Brendanem wkrótce znów się zobaczymy tym razem ponownie w Chinach.

Mam nadzieję że nikogo nie zanudziłem tym postem, gdyż jest to mój praktycznie ostatni post na Forum Budo i chciałbym się tym postem pożegnać. Jeśli padnie konkretne i warte odpowiedzi pytanie dotyczące tanglang chętnie odpowiem, inną działalność na Forum zamykam.

Życzę wszystkim ćwiczącym tradycyjne gong fu otwartszego umysłu na przeszłość i przyszłość chińskich sztuk walki oraz wielu sukcesów w treningach a także znalezienia prawdziwej drogi w gong fu taką jaką mnie udało się znalaźć.

SM/MW
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024