Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bai Yuan Togbei tuishou z uderzeniami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Bai Yuan Togbei tuishou z uderzeniami
z dzisiejszego treningu:





[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai Yuan Togbei tuishou z uderzeniami
hmmm... nie znam sie na tuishou taiji ale ja tu nie widze zadnych uderzen. wiem, znowu marudze, ale moze bys dodal do tego jakis komentarz bo nawet dzwieku nie ma
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai Yuan Togbei tuishou z uderzeniami

hmmm... nie znam sie na tuishou taiji ale ja tu nie widze zadnych uderzen. wiem, znowu marudze, ale moze bys dodal do tego jakis komentarz bo nawet dzwieku nie ma


widzisz darek skoro ty tam nie widzisz uderzen to my nie mamy nawet o czym dyskutowac... po prostu dyskusja z toba w tym przypadku jest strata czasu...
mnie nie zalezy zeby cie do czegokolwiek przekonywac tutaj
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai Yuan Togbei tuishou z uderzeniami
Nie widzisz uderzeń ???? 8O 8O 8O

Chyba żartujesz ???
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai Yuan Togbei tuishou z uderzeniami
Nie wiem czy to jest to samo ale mnie - laikowi tak się wydaje. Ostatnio skrytykowaliście clip z Chen Xiaowangiem, że z bardzo przykleja się dłońmi a ja na tych clipach widzę na starcie coś podobnego no i prawie cały 3 clip. Więc jak to jest?

tomasz (w temacie Styl Chen taijiquan - filmy):

chen taijiowcy spedzaja za duzo czasu na tuishou w ktorych dotykaja sie dlonmi i zakladaja sobie namietnie dzwignie na palce i nadgarstki - w realu jest to nieprzydatne bo dystans jest zly i tutaj na filmiku to widac jak koles zrobil rece do przodu bardziej, stal blizej i CXW sie gubi, chce go notorycznie za dlonie chwycic i ten go odpycha takimi malymi ruchami i kontroluje...


Pozdrawiam

Piotrek
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai Yuan Togbei tuishou z uderzeniami
No ja mam to samo spostrzerzenie z dlonmi. Wlasciwie w niektorych momentach cala kontrola polega na trzymaniu sie wzajemnie za dlonie.
Ale uderzenia widzialem :D z plaskacza takie :D
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai Yuan Togbei tuishou z uderzeniami
tomek, ja tu sie grzecznie pytam a ty znowu reagujesz jak male dziecko i sie burmuszysz.
nie naleze do tych co wchodza w dupe mistrzom, wiec pytam: to byly uderzenia? chyba raczej pchanie. temat intrygujacy "uderzenia taiji" a tu widze jakies lekkie pchniecia. skoro tak cwiczysz ze swoim nauczycielem to cos tu jest nie tak.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai Yuan Togbei tuishou z uderzeniami
ja tam nie widze zeby sie wzajemnie za dlonie trzymali, dystans jest zupelnie inny niz w chen taiji gdzie dotykaja sie lekko dlonni na prawie wyprostowanych ramionach
tutaj masz wychodzenie, wchodzenie blizej, odejscia itd, Josh cwiczy jedynie pare miesiecy i po prostu stara sie czegos zlapac zeby znow nie dostac, to jest taka zabawa
co do sily tych plaskaczy to ja zostalem 1.5 roku temu jednym z tych plaskaczy znokautowany wiec ....
cwiczenie takie ma odpowiadac pewnej sytuacji bardziej bliskiego dystansu, dlatego tez mozna sie przesuwac (nie stoimy w miejscu) zeby z niego uciekac, poniewaz duzo rzucamy dlatego lapanie za przedramiona aby wykorzystac to do rzutu w tym samym czasie mozna byc uderzony i trzeba uwazac, pare osob na tym forum widzialo z bliska lub poczulo nawet jak to dziala cwiczac z moim nauczycielem lub ze mna :wink:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai Yuan Togbei tuishou z uderzeniami

tomek, ja tu sie grzecznie pytam a ty znowu reagujesz jak male dziecko i sie burmuszysz.
nie naleze do tych co wchodza w dupe mistrzom, wiec pytam: to byly uderzenia? chyba raczej pchanie. temat intrygujacy "uderzenia taiji" a tu widze jakies lekkie pchniecia. skoro tak cwiczysz ze swoim nauczycielem to cos tu jest nie tak.


ja jestem po prostu znudzony toba i twoimi bezsensownymi uwaga na tematy o ktorych pojecia nie masz... wpierdalasz sie na tym forum we wszystko i sie przemadrzasz a sorry nie mas znawet pojecia o czym gadasz.... gadasz byle gadac... u mnie masz od tej chwili ignora wiec nawet nie probuj pisac cos do mnie bo ja tego nie bede widzial :!:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai Yuan Togbei tuishou z uderzeniami

Nie wiem czy to jest to samo ale mnie - laikowi tak się wydaje. Ostatnio skrytykowaliście clip z Chen Xiaowangiem, że z bardzo przykleja się dłońmi a ja na tych clipach widzę na starcie coś podobnego no i prawie cały 3 clip. Więc jak to jest?

tomasz (w temacie Styl Chen taijiquan - filmy):

chen taijiowcy spedzaja za duzo czasu na tuishou w ktorych dotykaja sie dlonmi i zakladaja sobie namietnie dzwignie na palce i nadgarstki - w realu jest to nieprzydatne bo dystans jest zly i tutaj na filmiku to widac jak koles zrobil rece do przodu bardziej, stal blizej i CXW sie gubi, chce go notorycznie za dlonie chwycic i ten go odpycha takimi malymi ruchami i kontroluje...


Pozdrawiam

Piotrek


clip z CXW zostal skrytykowany bo on tylko staral sie lapac za dlonie i nie zrobil nic za to 7 razy stracil rownowage a 3 razy dostal w klatke pchniecie na ktore w ogole nie zareagowal
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai Yuan Togbei tuishou z uderzeniami
To ze dystans jest jaki jest bierze sie z tego ze chlopak jest spiety i widac ze sie boi wiec sie odsuwa jak moze od nauczyciela, to mniej wyglada jak cwiczenie bardziej jak taka probka dla ucznia - Josh? A ja juz sie ucieszylem ze to ty schudles :D
Spoko, mysle ze ludzie z forum naprawde doceniaja ze ci sie chce wyjasniac i regularnie zamieszczac te klipy.
Co do plaskacza - nie musisz sie spinac - ja ci wierze :D Z CXW uwazam ze troche przesadzasz ale ok, dalej nie wiadomo jakie tam byly dokladnie zasady, moim zdaniem wypadl przecietnie po prostu.
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai Yuan Togbei tuishou z uderzeniami
tomasz, poprostu gadasz jak rozzalona ciota.

udajac eksperta z chin zamieszczasz gowniane pliki video pod mylacym tytulami a potem sie obrazasz gdy ktos pyta o detale. pamietaj ze oprocz 'przemadrzalych fachowcow' sa tu jeszcze laicy w temacie, ktorzy chcieliby sie czegos wiecej dowiedziec.

fachowe pliki to sobie mozna przez email wymieniac z kolezkami a nie na forum publicznym uskuteczniac!

jak dla mnie gowno wiesz na temat realnosci w czymkolwiek a jak juz cos wklejasz to
nastepnym razem podaj tytul np: "przyklady jak dostaje sie z plaskacza w taiji"
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai Yuan Togbei tuishou z uderzeniami

To ze dystans jest jaki jest bierze sie z tego ze chlopak jest spiety i widac ze sie boi wiec sie odsuwa jak moze od nauczyciela


mowilem mu aby starl sie byc blizej bo ja to krece ale to bylo wszystko na co sie odwazyl :wink:

A ja juz sie ucieszylem ze to ty schudles :D


nie stresuj mnie przez ostatnie 5 tygodni od kiedy palec zlamalem to chyba z 5 kg przytylem :oops:
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai Yuan Togbei tuishou z uderzeniami

To ze dystans jest jaki jest bierze sie z tego ze chlopak jest spiety i widac ze sie boi wiec sie odsuwa jak moze od nauczyciela, to mniej wyglada jak cwiczenie bardziej jak taka probka dla ucznia - Josh?

Josh nie tylko jest wysoki, ma równierz długie ręce. I stara się to wykorzystać żeby trzymać przeciwnika na odległość. Jak z nim ćwiczyłem to miałem trudności z dojściem do niego, bo mnie ostro odpychał (a jestem cienias więc w sumie nie miał się czego bać :)

Co do tego, że to niby ma być próbka dla ucznia a nie ćwiczenie, to tak nie za bardzo. Jakiś miesiąc temu odwiedziłem Tomasza w Pekinie i miałem okazję iść na trening do jego nauczyciela i potrenować. Wyglądało to w ten sposób że robiłem podobne ćwiczenia jak na klipie z Joshem, albo innym uczniem, po czym nauczyciel przerywał, opisywał błędy, mówił jak skorygować i pozwalał na wypróbowanie tego na nim. Po czym kontynuacja ćwiczenia.

Tak więc nie jest to "próbka" a po prostu nauczyciel Tomasza ma taką metodę nauczania. Ja osobiście uważam że ta metoda jest zajebista bo w moim odczuciu jest zorientowana na umożliwienie uczniowi jak największych i najszybszych postępów (natychmiastowa korekta z wytłumaczniem i demonstracją, tak że się nie błądzi po omacku).

Co do samego ćwiczenia, to mimo tego jak może wyglądać na wideo nie chodzi w nim o trzymanie się za ręce czy przepychanie rąk, a o naukę kontrolowania przeciwnika tak aby przyjebać nie tracąc kontroli czy nie odsłaniając się (co ja nagminnie robiłem), stworzyć sytuację do rzutu, pchnięcia. Dodatkowa sprawa jest taka że wielu ludzi ma tendecję do wycofania ręki po przyjebaniu i w tym momencie traci się kontak/kontrolę już wypracowaną - to ćwiczenie oducza tego nawyku.

Takie wideo na sucho może nie zupełnie oddaje istotę ćwiczenia zwłaszcza jak się samemu nie spróbowało. Jednak jest to rzeczywiście dobre i realne ćwiczenie i ja np. teraz lobbuję robienie czegoś takie na moich treningach i mam nadzieję że do tego dojdzie.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai Yuan Togbei tuishou z uderzeniami

tomasz, poprostu gadasz jak rozzalona ciota.

udajac eksperta z chin zamieszczasz gowniane pliki video pod mylacym tytulami a potem sie obrazasz gdy ktos pyta o detale. pamietaj ze oprocz 'przemadrzalych fachowcow' sa tu jeszcze laicy w temacie, ktorzy chcieliby sie czegos wiecej dowiedziec.

fachowe pliki to sobie mozna przez email wymieniac z kolezkami a nie na forum publicznym uskuteczniac!

jak dla mnie gowno wiesz na temat realnosci w czymkolwiek a jak juz cos wklejasz to
nastepnym razem podaj tytul np: "przyklady jak dostaje sie z plaskacza w taiji"


DMR, nie przesadzaj, bo sobie nagrabisz... Trochę kultury wypowiedzi! Podzielam zdanie niektórych kolegów, że w tym przypadku nie za bardzo wiesz o co chodzi. I popisałeś się raczej małą orientacją: co ty smędzisz o jakimś taiji? Tomasz nie ćwiczy żadnego taiji! Jest chyba w tytule Bai Yuan Tongbei czy nie?
Acha, popytaj się kolegów którzy się z Tomaszem spotkali, co sądzą o jego wiedzy na temat realności itp. A tak ogólnie, to jak nie wiesz, nie znasz, to pochopnie w ten sposób nie oceniaj ludzi, bo Ci np. ktoś może napisać, że "mierzysz swoją miarą" ;-)


Wosiu
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai Yuan Togbei tuishou z uderzeniami
ciiicho, ja ich prowokuje :wink:

wiesz ze na tym forum wieje nuda wiec od czasu do czasu male zamieszanie dobrze robi :lol:
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai Yuan Togbei tuishou z uderzeniami
to ze napiszesz ze cos jest bez sensu to wiesz, potrafi to kazdy 14 latek tez. Jesli juz uzasadnij dlaczego.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai Yuan Togbei tuishou z uderzeniami

fachowe pliki to sobie mozna przez email wymieniac z kolezkami a nie na forum publicznym uskuteczniac!


a co to, zemsta jakas za brak zainteresowania twoimi "fachowymi" weng chunowymi plikami?

zyj i daj zyc innym, czasy krucjat minely.
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai Yuan Togbei tuishou z uderzeniami
Ka-hunag, W/S
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024