Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bai yuan tongbei taiji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Bai yuan tongbei taiji


to nie jest taji quan!!!!
tutaj moj nauczyciel prezentuje swobodne wykonanie roznych elementow, nie jest to forma i nastepnym razem bedzie wygladac inaczej :wink:
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei taiji
Dzięki Tomek za udostępnienie klipu! Mi się podoba, zwłaszcza , że widziałem zastosowania w realu :) :wink:
  • 0

budo_czarny rafał
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei taiji
Cze
...Tomek czy to jest cos podobnego do Jian Wu w Yi Quan tzn taka improwizowana forma ?
Pozdrawiam
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei taiji

Cze
...Tomek czy to jest cos podobnego do Jian Wu w Yi Quan tzn taka improwizowana forma ?
Pozdrawiam


zgadza sie to taka improwizowana forma (ladnie to nazwales :wink: ) sklada sie z roznych elementow z originalnej formy - na tym polega tez nauka aby moc robic sobie wlasne "formy" bez zastanawiania sie
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei taiji
W sumie to trening tego typu ("improwizowana" forma) powinien być spotykany w wielu stylach. Z tego co zauważyłem to wielu ludzi ma problemy z kombinacją technik w jakąś dłuższą całość - jeden strzał, drugi i się "blokują" - nie wiedzą co dalej. A takie ćwiczenie pomaga wyrobić umiejętność płynnej kontynuacji. I tak np. mój nauczyciel mocno zachęca do wykonywania tego typu ćwiczeń.

Co do klipu to jak ktoś nie widział zastosowania tych technik w akcji, to ruchy wykonywane przez naczyciela Tomasza mogą się pewnie wydawać "nierealistyczne" czy "bez sensu". Może dlatego mały ruch w typ topiku?
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei taiji
W tym nieszczesnym Hsing I co robie teraz - wiem Tomasz mnie zje zaraz :D ci co cwicza dluzej robia czasem taka zabawe 2 osoby cwicza tak ze jedna mowi jak by zaatakowala technika sytlu a 2 pokazuje swoja obrone i tak na zmiane tworza krotka forme 2 osobowa. Potem to cwicza w roznych wariantach itd., w roznych momentach z rozymi reakcjami i po jakims czase ukladaja nowy itd.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei taiji

W tym nieszczesnym Hsing I co robie teraz - wiem Tomasz mnie zje zaraz :D ci co cwicza dluzej robia czasem taka zabawe 2 osoby cwicza tak ze jedna mowi jak by zaatakowala technika sytlu a 2 pokazuje swoja obrone i tak na zmiane tworza krotka forme 2 osobowa. Potem to cwicza w roznych wariantach itd., w roznych momentach z rozymi reakcjami i po jakims czase ukladaja nowy itd.


ja znam to cwiczenie nieco inazcej, nie mowi sie tylko atakuje na zwolnionych obrotach, partner robi obrone i pozniej kontre i tak to leci, co jest wazne trzeba trzymac ta sama predkosc, bronaicy ktory przyspiesza robi sobie sam krzywde bo uczy sie zle, jezeli nie potrafi obronic sie nie przyspieszajac ruchu w momencie kiedy atakujacy robi to powoli to pozniej w bardziej realnej szybkosci kiedy nie ta sie tak przyspieszyc tym bardzie tego nie zrobi. poczatki sa bardzo trudne dlatego tez mozna zwolnic ruch lub nawet zatrzymac np nie obroniles sie wiec prosisz partnera aby powtorzyl ten sam ruch i probujesz inna obrone, lub wrecz myslisz przez chwile i probujecie. celem jest doscie do pewnej plynnosci aby wygladalo to jak forma podwojna ale za kadym razem robisz cos innego, plynnosc i zmiana jest wazna.
jedyna naprawde duza roznica jaka widze miedzy tym co Bartek napisal a tym co my robimy to ze u nas to jest cwiczenie dla poczatkujacych :wink:
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei taiji
No wiesz, jak gadalem ze swoim trenerem to on mowil ze jak siedzial w tym Pekinie to cwiczyl to ze swoim nauczycielem dosyc wczesnie i bardzo czesto zmieniali caly uklad. Ale to mowimy o ludziach ktorzy maja kontakt z nauczycielem codziennie 2-3h. No ja niestety na tyle sobie nie moge pozwolic bo mnie mazonka z domu wyrzuci:) Niedlugo jak zmienie prace to dojde do 3-5h w tygodniu z trenerem, 3h z partnerami i wtedy sie zobaczy:)
Oczywiscie reszta uwag co do timingu - wiadomo - podstawa to cwiczyc z kims sensownym kto nie ma ambicji koniecznie ci wlozyc strzala:) My tez sprawdzamy czasem obrony tak ze po prostu sie je robi na full predkosc i widac czy by wyszlo czy nie:)
ps. I tak wiem co naprawde myslisz o tym Hsing I w Leeds :D :D :D
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei taiji

ps. I tak wiem co naprawde myslisz o tym Hsing I w Leeds :D :D :D


a co ja moge powiedziec.... toc ja nic nie wiem o realnosci, siedze w chinach i udaje mistrza na forum bo mnie nikt sprawdzic nie moze bo ja daleko :lol:

a tak w ogole to kurwa palec mnies ie nie zrasta... :( :!:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei taiji

a tak w ogole to kurwa palec mnies ie nie zrasta...


a mnie cos wykrecili kostke pod malym palcem na jujutsu i sie ona od miesiaca odkrecic nie chce :/

klip inspirujacy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024