Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ving Tsun czy Yiquan...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_nigger
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Ving Tsun czy Yiquan...?
Witam wszystkich .

Na wstępie chciałbym powiedzieć...że nie mam zielonego pojęcia o Kung Fu....dopiero teraz jakos zainteresowałem się tym i zacząlem czytać / pytać na ten temat .

Pewnie temat był poruszany tysiąc razy...ale pozwole sobie zapytać ... :

Chciałbym się zapisać na jakis styl Kung Fu , który największy nacisk kładzie na skuteczność w realnej walce . Oczywiscie sprawy takie jak 'formy' itp...nie przeszkadzają mi zasadniczo...jednakże skutecznosc w realnej walce jest dla mnie priorytetem .
Czytałem własnie najwiecej o Ving Tsun i Yiquan ...że w tych stylach wlasnie na to kładzie się główny nacisk...dlatego chciałbym BARDZO GORĄCO PROSIĆ o pomoc w dokonaniu wyboru pomiędzy tym a tym stylem...o pokaznie różnić...(chyba że ktoś z szanowanych użytkowników polecałby mi jeszcze inny styl...) .

Jestem z Warszawy - wiec gdyby ktoś mógł podać mi jakies namiary na szkołę którą mi poleci - byłbym dozgonnie wdzięczny .

Pozdrawiam i z góry dziękuję .
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun czy Yiquan...?
daj sobie spokoj z VT bo wpadniesz w kompleksy

zapisz sie na Yiquan
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun czy Yiquan...?
Krótko - yiquan oczywiście przywiązuje wagę do skuteczności w walce, jak każda normalna sztuka walki zresztą. Natomiast trzeba liczyć się z tym, że duża część treningu znacznie odbiega od potocznych wyobrażeń o sztuce walki. Nie każdy jest w stanie to zrozumieć.
  • 0

budo_qsion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun czy Yiquan...?
co do namiarow to ja wiem o tym:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

w prawdzie to Wing Tsun, a nie w Ving Tsun, ale...

o roznicach chyba jest kilka tematow na forum, proponuje poszperac.

powodzenia w wyborze
  • 0

budo_nigger
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun czy Yiquan...?
Dachenq - a mam do Ciebie pytanie :

Powiedz mi proszę , jaka jest różnica pomiędzy Ving Tsun a Yiquan jeżeli mówimy o realnej walce ? Czym się różnią od siebie te 2 style...?
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun czy Yiquan...?
Przedstawiciele Ving Tsun wydają się być bardziej nastawieni na pozostawanie w specyficznym ustawieniu w stosunku do przeciwnika, i zdecydowana większość tego co robią jest temu podporządkowana, dość charakterystyczne jest takie specyficzne prowadzenie uderzeń od swojego centrum.

W Yiquan istnieje pojęcie linii/płaszczyzny centralnej jako linii łączącej twoje centrum z centrum przeciwnika, ale jednocześnie nastawieni jesteśmy na działanie (uderzenia i nie tylko) we wszystkich kierunkach. Stosując klasyczną terminologię, siła Ving Tsun jest bardziej liniowa, a siła yiquan - okrągła. Czyli w yiquan więcej pracujemy z siłami w innych kierunkach niż do przodu. Odnosi się to m.in. do tego, by przy nagłym ataku, przy zmieniającej się sytuacji, może nie być czasu na "właściwe" ustawienie się w stosunku do przeciwnika. Punkt kontaktu ramion też może czasem znaleźć się dość daleko od linii centralnej, ważna jest wtedy nie linia od centrum do centrum, ale od punktu kontaktu do centrum przeciwnika i własnego, bo to pozwala w takiej sytuacji na kontrolę. Związane jest to też z tym, że yiquan nie jest tak nastawiony na proste i krok do przodu, ale również wykorzystuje się sierpy, często w połączeniu z krokami okrężnymi (wchodzenie w przeciwnika po łuku, wykonując unik w trakcie tego wchodzenia w przeciwnika).
  • 0

budo_nigger
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun czy Yiquan...?
Aha...dziękuje za wyjaśnienie - to troszkę mi rozjaśniło .

A czy w Pana szkole jest możliwość pierwszego treningu GRATIS w celu zoorientowania się czy styl podoba mi się czy też nie ? I jeżeli tak to w jaki dzień można przyjsc i o ktorej godzinie...?
  • 0

budo_nigger
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun czy Yiquan...?
Aha i jeszcze pytanie : a jak sie do tego ma styl Modliszki ? Jak tam jest z atakiem...czy jest on po prostej czy też w roznych kierunkach ? Z góry dziękuje za odpowiedz...
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun czy Yiquan...?
Próbne, darmowe treningi organizowane są przeciętnie raz w miesiącu. Są one specjalnie poświęcone wprowadzeniu do systemu dla osób, które chcą się o yiquan trochę więcej dowiedzieć, przed podjęciem decyzji o nauce. Ale mogą przyjść też osoby, które z góry wiedzą, że nie chcą się yiquan uczyć, a tylko chcą przekonać się co to jest.

Najbliższe w Warszawie odbędzie się we wtorek 30 maja, godz. 18.00.-21.00.

Darmowe zajęcia wprowadzające odbędą się też w Puszczykowie pod Poznaniem w sobotę 27 maja.

Kolejne po wakacjach.

W innych terminach zapraszam osoby zdecydowane na minimum miesiąc nauki.
  • 0

budo_chung-shi-he
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KOŹLE

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun czy Yiquan...?
Jeżeli podchodzisz do nauki poważnie - uczę bez opłat !
([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) i namiary na mnie ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun czy Yiquan...?

Aha i jeszcze pytanie : a jak sie do tego ma styl Modliszki ? Jak tam jest z atakiem...czy jest on po prostej czy też w roznych kierunkach ? Z góry dziękuje za odpowiedz...


najlepiej pójść do jedenej z naszych sekcji i przekonać się samemu, pisanie o ataku czu jest po prostej czy nie niewiele da, w modliszce uderzenia są tak jak i w innych sztukach - proste, sierpy, haki itd.
  • 0

budo_nigger
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun czy Yiquan...?
a którą sekcję modliszki polecasz...?
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun czy Yiquan...?

a którą sekcję modliszki polecasz...?


masz do wyboru ........stegny i bemowo ....idź gdzie Ci bardziej pasuje :wink: (tzn. gdzie masz bliżej :wink: )
  • 0

budo_shen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun czy Yiquan...?
a najlepiej połączyć vt i yq i bedzie miodzio:)
poza tym szersze spojrzenie na sztuki walki
zamykanie sie w kanonach to chyba metody średniowieczne
czas się kiedyś obudzić
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun czy Yiquan...?

a najlepiej połączyć vt i yq i bedzie miodzio:)
poza tym szersze spojrzenie na sztuki walki
zamykanie sie w kanonach to chyba metody średniowieczne
czas się kiedyś obudzić


najlepiej wlej kawę do herbaty i wypij... to typowe podejście białasa, w poniedziałek wing tsun we wtorek yinquan w środę kravmaga a w czwartek zapasy - i nic nie umiesz, jeżeli chcesz cos porządnie opanować to musisz sie zdecydować i poświęcić na to lata
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun czy Yiquan...?
o wlasnie Tsalifo bo ostatnio slyszalem ze doskonale sie laczy Yang z CLF bo podobno CLF operuje w dystansie dlugim, tak to mniej wiecej jest?
i jesli moge zapytac zetknales sie moze z kims takim?:
Raymond Rand - Choy Li Fut (Pak Sing) in January 1976, with Master Lam Kam Chuen
w sobote jade go obejrzec na zywo podobno robi wrazenie:)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun czy Yiquan...?
CLF operuje w każdym dystansie ale zwłaszcza w krótkim :)

Co do łączenia CLF z Tai Chi Chuan to jakaś ściema... dwa zupełnie odmienne style, inna praca stóp, talii i całej reszty... sam ćwiczę CLF i Yang Tai Chi Chuan, ale każdy z osobna nie mieszając ich. Oczywiście wiele ćwiczeń z jednego stylu mogą być wsapaniałym uzupełnieniem ćwiczeń z drugiego... ale ćwiczeń a nie technik.

Oczywiście... połączyć można wszystko... nawet Wing Tsun z Choy Li Fut... ale co to wtedy wyjdzie ? Teoretycznie coś lepszego niż te dwa style z osobna, ale w praktyce wyjdzie jakieś G...O do niczego nie przydatne.

Tak jak napisał marek : "...najlepiej wlej kawę do herbaty i wypij..."
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun czy Yiquan...?
ja wiem ze "laczenie" nie dziala tak ze robisz nogi jak w taichi a rece jak w CLF:)
chodzilo mi o to ze nie dochodzi do sytuacji ze w krotikm dystansie masz w glowie 2 rozne koncepcje i nawyki nt. tych samych sytuacji.

a o tym panu nadmienionym slyszales?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun czy Yiquan...?
Nie slyszalem o nim.

w krótkim dystansie stosujesz te techniki które masz opanowane... przecież nie ma czasu na rozmyślanie o koncepcjach...
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun czy Yiquan...?
jak masz w glowie koncepcje wbita to o niej nie myslisz:) to przez te polskie slowa - o shenfa mi chodzilo - metody. Myslalem ze sa jakies wyjatkowo kompatybilne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024