Skocz do zawartości


Zdjęcie

wlocznia Bai Yuan Tongbei


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

wlocznia Bai Yuan Tongbei
moj nauczyciel:

  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: wlocznia Bai Yuan Tongbei
a napisalbys pare slow czy ta wlucznia jest cwiczona jako nieoddzielna czesc stylu? I jakies pochodzenie formy? Duzo jak dla mnie uderzen takich "lekkich" - jakby mierzonych na miare przeciwnika w codziennym ubraniu) wlucznia w 1 reku i uderzenie, te podrzuty i zmiana uchwytu w locie, to sie przeklada bezposrednio na aplikacje? Natomiast ja o wluczni nie wiem nic :D i tak sobie gdybam tylko na bazie jakis swoich wyobrazen :D
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: wlocznia Bai Yuan Tongbei
przepraszam wszystkich oczywiscie wlOcznia!!
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: wlocznia Bai Yuan Tongbei

a napisalbys pare slow czy ta wlucznia jest cwiczona jako nieoddzielna czesc stylu? I jakies pochodzenie formy? Duzo jak dla mnie uderzen takich "lekkich" - jakby mierzonych na miare przeciwnika w codziennym ubraniu) wlucznia w 1 reku i uderzenie, te podrzuty i zmiana uchwytu w locie, to sie przeklada bezposrednio na aplikacje? Natomiast ja o wluczni nie wiem nic :D i tak sobie gdybam tylko na bazie jakis swoich wyobrazen :D


formy maja to do siebie ze ucza pracy z czyms tam (w tym przypadku z wlocznia) i nikt nie mowi ze masz tak na 100% to wszystko za kazdym razem uzywac :wink:
jest to czesc systemu i np ja sie uczylem tego calkiem niedawno ale nauki nie skonczylem bo zlamalem palec w sparingu :?
i Bartek Ty chyba zapomniales ze chinczycy nie dorobili sie takich zbroi jak nasi mieli w sredniowieczu, on w tych pizam,kach caly czas biegali :wink:
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: wlocznia Bai Yuan Tongbei

Bartek Ty chyba zapomniales ze chinczycy nie dorobili sie takich zbroi jak nasi mieli w sredniowieczu, on w tych pizam,kach caly czas biegali

podobno sie slomiana mata co biedniejsi owijali i sznurkiem :D
Ale tak powaznie istnieje w stylach w tej chwili rozroznienie ze wzgledu na czas powstania formy na style gdzie techniki sa nastawione na sytuacje - jechal woz wypadali chlopcy z lasu a z woza schodzil ochroniarz z wlocznia - i wtedy rozumiem te podrzuty nawet i zamiecenia a sytuacja szly chlopaki na siebie z wloczniami i wtedy ten wygrywal co mial dluzsza i silniej trzymal?:) gdzie jakbym sie domyslal techniki beda krotsze, bez obrotow i nastawione glownie na nie dopuszczenie blisko przeciwnika - chociaz to pewno w kazdej wloczni jest.
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wlocznia Bai Yuan Tongbei
wklejam posta Jedrka na jego prosbe. ma problemy z logowaniem:

"Tomku filmik super i jak zawsze jestem pod wrazeniem Tojego nauczyciela:) tylko mam oare opytan:)
1) jak to jest z rozluznieniem ramion? czasem przy niektorych uderzeniach czy pchnieciach wyglada na to ze ramiona nauczyciela podchodza do gory tak jak by sie spinal a przeciez jesli sie zepnie to co z calym ruchem z bioder?
2) czy przy tak zminimalizowanym ruchu bioder uderzenia wyprowadza sie tylko z bliska czy takie zwykle uderzenie z pelnym wyprostem temz mozna wyprowadzic? bo wydaje mi sie ze jesli roch bioder sie zminimalizuje to skutkiem tego roch rak tez bedize krotszy.
3)z czego to wynika ze przy pchnieciu nie prostuje sie lewej reki?
no i to tyle:) filmik super:) mam andizeje ze niedlugo uda mi sie przyjecha do pekinu:)
pozdrawiam
jedrek t"
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: wlocznia Bai Yuan Tongbei

wklejam posta Jedrka na jego prosbe. ma problemy z logowaniem:

"Tomku filmik super i jak zawsze jestem pod wrazeniem Tojego nauczyciela:) tylko mam oare opytan:)
1) jak to jest z rozluznieniem ramion? czasem przy niektorych uderzeniach czy pchnieciach wyglada na to ze ramiona nauczyciela podchodza do gory tak jak by sie spinal a przeciez jesli sie zepnie to co z calym ruchem z bioder?
2) czy przy tak zminimalizowanym ruchu bioder uderzenia wyprowadza sie tylko z bliska czy takie zwykle uderzenie z pelnym wyprostem temz mozna wyprowadzic? bo wydaje mi sie ze jesli roch bioder sie zminimalizuje to skutkiem tego roch rak tez bedize krotszy.
3)z czego to wynika ze przy pchnieciu nie prostuje sie lewej reki?
no i to tyle:) filmik super:) mam andizeje ze niedlugo uda mi sie przyjecha do pekinu:)
pozdrawiam
jedrek t"


kurcze Jedrek jak wspominalem ja sie nie znam dobrze na wloczni, cwicyzlem tylko chyba z miesiac i zlamalem palec.... dlatego tez na tak szcegolowe rzeczy ciezko mnie dyskutowac... ja np nie widze zeby ejgo barki sie spinaly, dlaczego nie prostuje reki mozesz sie go sam zapytac jak przyjedziesz do Pekinu, przeciez jak go ostatnio widziales to byl bardzo sympatycznie nastawiony do Ciebie :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024