Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klinczowanie uderzacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Klinczowanie uderzacza

Dokładnie, już wielu graplerom wybito z głowy wchodzenie w nogi ... kolanem.

Yoshihiro widzisz co tu jest napisane?? nie ma nic o uderzaczu chociaz temat tak wlasnie brzmi...

No właśnie temat tak brzmi...i ja do tematu...

wydaje mi sie ze jak ktos jest tylko ograniczony do uderzen to zejscie w nogi go sparalizuje a jesli ktos sie przekrojowo szkoli to istnieje duuuuza szansa ze nie da rady z nim jak z zapalka pojechac

No i o to mi chodzi...jak ktos sie nie uczy obron prezed rzutami to sie nie obroni, jak ktoś sie uczy przekrojowo to na takiego goscia ciężko jest coś znaleść...
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klinczowanie uderzacza
Yoshihiro masz dużo racji, ale myślę, że nie ma sensu generalizować. Przy identycznej masie i identycznym wytrenowaniu (tylko takie założenie) szanse, że grapler przewróci uderzacza wydają mi się są takie same jak szansa że uderzacz znokautuje graplera.

Pomimo, że mówi się, że grapling jest skuteczniejszy jeszcze nie widziałem takiego dobrego wejścia w nogi i wykończenia w parterze w walce ulicznej. Widziałem za to kilka wejść w nogi, które skończyły się tragicznie dla wchodzącego.

Dla mnie grapling i uderzanie to dwie strony jednego medalu, trzeba znać obie.
  • 0

budo_phero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klinczowanie uderzacza

Dokładnie, już wielu graplerom wybito z głowy wchodzenie w nogi ... kolanem.

Któremu...bo nie znam takiego przypadku...

Nie znasz bo mosze nie widziałes jakie kuku Fujita sobie zrobił własnie od kolanka ktore powędrowało na jego główke podczas próby wejścia w nogi, wlasnie crocopowi.
To ze crocop cwiczy przekrojowo to i tak dla mnie nie wytłumaczenie, gdyz nie widziałem zeby wielce walczył w parterze, przyznasz chyba ze preferuje stójkę a parter stosuje raczej juz gdy sie w nim znajdzie i to tez raczej dla obrony, także raczej crocop jest uderzaczem i tyle, więc nie odkręcaj kota ogonem. :wink:
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Klinczowanie uderzacza

W takim razie obejrzyj walki CroCopa


Walki? Bo ja pamietam jeden znamienny przypadek, czyzbys obejrzal sobie highlight i przyjal jedna akcje za norme?
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Klinczowanie uderzacza

To ze crocop cwiczy przekrojowo to i tak dla mnie nie wytłumaczenie, gdyz nie widziałem zeby wielce walczył w parterze, przyznasz chyba ze preferuje stójkę a parter stosuje raczej juz gdy sie w nim znajdzie i to tez raczej dla obrony, także raczej crocop jest uderzaczem i tyle, więc nie odkręcaj kota ogonem. :wink:


i to jest właśnie przekrój m.in. obrona przed parterem
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Klinczowanie uderzacza
No i nie musze nic dodawać...XaiMoon mnie wyręczył
  • 0

budo_phero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klinczowanie uderzacza

Tyle ze CroCop cwiczy przekrojowo wiec uderzaczem nie jest...jest przekrojowcem...

Zastanów sie nad zdaniem które napisałes...
Wnioskujesz ze Crocop nie jest uderzaczem????? :lol:
To ze cwiczy przekrojowo nie ma nic do tego jaki styl preferuje i jak walczy, zgodzisz sie chyba ze mną ze dąży on do walki tylko w stójce (z wyjątkiem jednej gilotyny). Pozatym wskaż mi paru zawodników którzy nie trenują przekrojowo dzisiaj chcąc walczyc w MMA. To juz standard i każdy cwiczy przekrojowo, z tym ze jedni są tzw. chwytaczami (mimo ze ćwiczą również stójkę) a inni uderzaczami (mimo ze uzupełniają o parter) i tyle mam do poweidzienia mimo ze dział nie ten.
Także zdanie ze gość cwiczy przekrojowo dlatego nie jest uderzaczem to dla mnie jedna wielka bzdura. I tyle.
pozdro
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Klinczowanie uderzacza

Także zdanie ze gość cwiczy przekrojowo dlatego nie jest uderzaczem to dla mnie jedna wielka bzdura. I tyle.
pozdro


A Fedor to kim niby jest - uderzaczem czy chwytaczem? Zeby obronic sie przed sprowadzeniem na ziemie lub nie dac sie skonczyc w parterze, trzeba zapasy i bjj walkowac do znudzenia. I CroCop to robi, analogicznie Silva, ktory konczy walki uderzeniami, ale "przypadkiem" ma...czarny pas w bjj.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Klinczowanie uderzacza

Także zdanie ze gość cwiczy przekrojowo dlatego nie jest uderzaczem to dla mnie jedna wielka bzdura. I tyle.
pozdro


no to zdrowo pojechałeś
:roll:

Albo przekrojowiec, albo uderzacz - CC był uderzaczem jest przekrojowcem
Uderzaczem jest Lennox Lewis, który o parterze ma pewnie takie pojęcie jak ja o byciu kobietą.
Zawodnik , trenujacy przekrojowo jest przekrojowcem
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Klinczowanie uderzacza
Jesli ktos uwaza, ze CC dalej jest uderzaczem niech sobie obejzy walki Stefana Leko w Pride - to jest uderzacz, kazde wejscie w jego nogi konczylo sie na ziemi.
  • 0

budo_phero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klinczowanie uderzacza
Chodziło mi raczej o to ze w Pride wszyscy sa przekrojowcami (cwiczą przekrojowo) lecz jedna grupa woli/preferuje walke w stójce a inna tylko parter a dla innej grupy zawodników nie ma to zadnego znaczenia.
Dla tego Crocopa poostrzegam jako uderzacza, mimo ze jest przekrojowcem, bo tak jak wszyscy cwiczy przekrojowo.
Moje zdanie
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Klinczowanie uderzacza
nie wiem wlasnie czemu Leko zrezygnowal z K-1 kurde ten chlopak naprawde duuuuzo umie ale w MT i KB a nie w MMA!! popo masz gdzies jego walki z MMA?? bo ja pamietam tylko chyba dwie!! ale jedno musze przynzac slyszac nazwisko LEKO ciagle kojarze go z wielkimi walkami kiedy jeszcze kilka lat temu radzil sobie w K-1 bez problemu!! i chyba takiego go chce pamietac :)
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Klinczowanie uderzacza
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jak bede miec troche czasu to moze powrzucam walki, ktore mam.
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Klinczowanie uderzacza
cos stefan mma nie czuje chyba... :wink:

troche jakby z dwie kategorie wagowe nizej od ogawy byl ta walka wygladala
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Klinczowanie uderzacza
za taki sam przyklad jak Leko posluzyc moze tez bardzo dobry w MT ale nie potrafiacy chyba zbyt dobrze odszukac sie w przekroju Ignashov!!! to tez byla niezla maszyna do KO :)
  • 0

budo_levi2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kce

Napisano Ponad rok temu

Re: Klinczowanie uderzacza
Moje spostrzeżenia z perspektywy ;)
Pamiętam jak bylem malolatem tak przed 20 tką to często jeździliśmy na dyskoteki z chlopakami. Bardzo czesto też tlukliśmy się na tych imprezach (mlodzi gniewni ;)
Z tego co pamiętam to żadna walka nie odbywala sie w stójce przez caly czas. Może dlatego że wszyscy w podstawówkach i szkolach średnich uprawialiśmy zapasy klasyka. Mieliśmy 2 kluby na osiedlu. Ale naprawde malo razy sie zdarzalo żeby któryś z naszych dostal po mordzie od uderzacza. Nie mieli szans, owszem pierwsze 2, 3 akcje byly u góry ale do momentu przechwycenia przeciwnika. Potem walka w parterze.
Jestem laikiem i te akcje byly z 10 - 15 lat temu :) ale wspominam z radością.
Pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_levi2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kce

Napisano Ponad rok temu

Re: Klinczowanie uderzacza

Yoshihiro masz dużo racji, ale myślę, że nie ma sensu generalizować. Przy identycznej masie i identycznym wytrenowaniu (tylko takie założenie) szanse, że grapler przewróci uderzacza wydają mi się są takie same jak szansa że uderzacz znokautuje graplera.

Pomimo, że mówi się, że grapling jest skuteczniejszy jeszcze nie widziałem takiego dobrego wejścia w nogi i wykończenia w parterze w walce ulicznej. Widziałem za to kilka wejść w nogi, które skończyły się tragicznie dla wchodzącego.

Dla mnie grapling i uderzanie to dwie strony jednego medalu, trzeba znać obie.



Wszystko zależy kiedy wejdzie się w te nogi, jeżeli to jest początek walki to wiadomo że to bez sensu bo przeciwnik jest skoncentrowany i nognaun na kolanie albo sierpie gotowy. W nogi wchodzi się tylko po pewnym czasie jak przeciwnik jest lekko zmęczony. Wtedy kombinujemy i wyjdzie. Na początku walki można troche pochodzić w stójce, ja zawsze łapałem za biodra, brzuch, barki, za kurtkę, bluzę, itp.... dążyem do zwarcia. Potem obalenie = przepchanie, podcięcie, ewentualnie lampa w nochal, potem dla graplera już z górki. Ale żeby w nogi od razu? Nigdy mi się nie zdarzyło :)
  • 0

budo_bundy7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Klinczowanie uderzacza
Wszystko zależy od tego kto w chodzi i komu wchodzi w nogi.... Jjednego ciężej połoźyć innego lżej... kwestia indywidualna... aczkolwiek można wysunąć lekkie tendencje :D
  • 0

budo_adun
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Klinczowanie uderzacza
kiedys taki koles co cwyczyl kravke i boks mowil ze jak sparowal z zapasnikiem (ten byl akurat b dobry;] ) to nie bylo mowy, zeby nie znalazl sposobu zeby nie sklinczowal i wywrocil

proba klinczu czy tez wejscia w nogi musi byc dynamiczna i wtedy malo prawdopodobne ze na jakies kolona sie nadzieje
  • 0

budo_szerszy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TYCHY
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Klinczowanie uderzacza

proba klinczu czy tez wejscia w nogi musi byc dynamiczna i wtedy malo prawdopodobne ze na jakies kolona sie nadzieje

a jak nie bedzie to patrz walka Hansen vs Imanari
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024